Civic FD6 Yakıt Tüketimi

İsmail Beşiroğlu

Super Moderator
Yönetici
Ad Soyad
İsmail Beşiroğlu
Aracınız
Civic FB7 2016
10bin km lik ortalama değerim tam 8 litre. 2010 otomatik araç.

Java Software Developer
Araştırmacı ve yeniliklere açık biri.
Benim de 10binlik değer göstergede 8.2lt ortalamadaydı. Lpg olarak da 10lt'ye tekabül ediyor aşağı yukarı. Sizin değer 8lt lpg ise çok çok iyi bir değer.

Aracınız
Civic FD6 2010
Benim de 10binlik değer göstergede 8.2lt ortalamadaydı. Lpg olarak da 10lt'ye tekabül ediyor aşağı yukarı. Sizin değer 8lt lpg ise çok çok iyi bir değer.

8litre lpg değil hocam. Yol bilgisayarı 8litre gösteriyor. Keşke lpg 8 olsa :)

Aracınız
Civic FD6 2010
Ankara'da yaşıyorum aracım benzinli şehir dışı 4.6 - 5.5 geçmez, şehir içi de 6.5- 7.5 pek geçmedi sıkıştırarak kullanıyorsanız bence normal.

Ben bu değerlerin olabileceğine pek inanamıyorum. Fabrika verisinin altında bahsettiğiniz değerler.

Bende de 2010 FD6 var, Benzinli ve Manuel. Ankara'da yaşıyorum ben de.

Şehir içi 6-6,5 lt yakıyorum. Biraz sıkıştırırsam, max. 7 lt oluyor. Ama dikkatinizi çekerim araç manuel. Otomatiklerde bu sarfiyatı hiç görmedim ben. Alabiliyorsanız çok iyi tabi.

Aracınız
Civic FD6 2010
Bende de 2010 FD6 var, Benzinli ve Manuel. Ankara'da yaşıyorum ben de.

Şehir içi 6-6,5 lt yakıyorum. Biraz sıkıştırırsam, max. 7 lt oluyor. Ama dikkatinizi çekerim araç manuel. Otomatiklerde bu sarfiyatı hiç görmedim ben. Alabiliyorsanız çok iyi tabi.

Bende onu diyorum, otomatik araçta fabrika verisinin altına inilmesini garip. 10bin km de 8 gösterge değerim var ve çoğunluğu uzun yol. Lpg de 10litre diyorum ona ben.

Aracınız
Civic FD6 2011
Arkadaşlar bende Ankarada yaşıyorum aracı gelip görebilirsiniz. Belkide bugüne kadar çok sıkışık trafik görmedim ondan şehir içi tüketimimde 7 lt yi geçmemistir. Aklıma da başka birşey gelmiyor birde şöyle bir durum var ben aracımi hiç sıkıştırmam gayet sakin yormadan kullanırım.
Bende onu diyorum, otomatik araçta fabrika verisinin altına inilmesini garip. 10bin km de 8 gösterge değerim var ve çoğunluğu uzun yol. Lpg de 10litre diyorum ona ben.

LYA-L29 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FD6 2010
Afyon'un batı çıkışında Turkiye Petrolleri var bi tane. Tünelden sonra sağda, bu arabalar az yakıyor dedi benzinlikte lokum satan oğlan, bi şöyle baktım. Benim arabada mi sorun var diye düşündüm. Dalga mı geçiyor anlamadım. Neyse ki petrolde kasada duran adam yetişti imdadıma, ne az yakması dedi, çok yakar Civic dedi. Sen yanlış biliyorsun dedi oğlana. Bi rahatladım, kendime geldim bu cümleleri duyunca :)

Civic binen yakıt hesaplamasın. Ben öyle yapıyorum. Beklentilerimi yukarı çektim. Ha basıyorum da araçla. Keyfini sürmem lazım.

Aracınız
2. aracım bora 4 ileri otomatik. Tamamı şehir içi kullanımda 8,4lt/100km yakıyor. Son 3 depoda durum aynı. Bu gerçek lpg tüketimi, yol bilgisayarı verisi değil.

Şimdi gelelim bu nasıl olur. Kontağı açıyorum trafik ışığı ve yoğunluğu olmayan güzergahta, 60km/s'yi geçmeyecek şekilde hiç durmadan 8km yol gidiyorum. Tamamı şehir içi ;)

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Geri