Civic FD6 Yakıt Tüketimi

Aracınız
Civic FD6 2010
Afyon'un batı çıkışında Turkiye Petrolleri var bi tane. Tünelden sonra sağda, bu arabalar az yakıyor dedi benzinlikte lokum satan oğlan, bi şöyle baktım. Benim arabada mi sorun var diye düşündüm. Dalga mı geçiyor anlamadım. Neyse ki petrolde kasada duran adam yetişti imdadıma, ne az yakması dedi, çok yakar Civic dedi. Sen yanlış biliyorsun dedi oğlana. Bi rahatladım, kendime geldim bu cümleleri duyunca :)

Civic binen yakıt hesaplamasın. Ben öyle yapıyorum. Beklentilerimi yukarı çektim. Ha basıyorum da araçla. Keyfini sürmem lazım.

Ben de aynı düşüncedeyim. Yakıt hesaplandığında bu araçtan keyif alınmıyor. Ben sakin ve trafiksiz yerde kullanırsam zaten 5,5 litrelere iniyor. Ama keyif vermiyor.

O yüzden ben de ara ara seri kullanıyorum. Yakıtı da sizin gibi çok kafaya takmıyorum. Zaten çevremdeki araçların hemen hemen hepsinden ekonomik Benzinli olmasına rağmen.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Afyon'un batı çıkışında Turkiye Petrolleri var bi tane. Tünelden sonra sağda, bu arabalar az yakıyor dedi benzinlikte lokum satan oğlan, bi şöyle baktım. Benim arabada mi sorun var diye düşündüm. Dalga mı geçiyor anlamadım. Neyse ki petrolde kasada duran adam yetişti imdadıma, ne az yakması dedi, çok yakar Civic dedi. Sen yanlış biliyorsun dedi oğlana. Bi rahatladım, kendime geldim bu cümleleri duyunca :)

Civic binen yakıt hesaplamasın. Ben öyle yapıyorum. Beklentilerimi yukarı çektim. Ha basıyorum da araçla. Keyfini sürmem lazım.
Bu söyleyenlerin Hondası var mı? Kaç km. yapmış?
Veri üzerine somut ifadeler kullanılmalı. Fabrika verileri için şöför 70 kg. olmalı. Depo ise üçte bir dolu olacak şekilde. Şehirlere arasında ise 110 ile ölçüm yapmıyorlar. Yakıt değerlerinin düşmesi için ellerinden geleni yapıyorlar. Fakat biz her zaman bu şekilde kullanamayız!
Birde şehir içi muhteliftir. Ortalama hızı esas almalı. Ben 70 km. hızla şehir içinde seyahat ediyorum. Buna şehir içinden ziyade az trafikli şehir içi demektir. Yakıt olarakta şehir içi ve dışının ortalaması olacaktır.
Yoğun trafik, kısa mesafe, rampalar, yük durumu, sürüş tarzı, klima vs. var isede normal fabrika verisinden zaten yüksek olacak demektir.
Şehir içinde şunuda yaşıyorum. Yeşil ışık yanıyor. Ekonomik kalkalım yavaş yavaş ivme veriyorum. Önümdeki araçlar bir fırlıyor. Araya tır girer. Arkadakilerde korna basar. Zaten az ileride Eds var. Biraz sabır.
Daha yeni uzun yol yaptım. Konya>Tekir git gel. Otoban malum torosların içinden inişli çıkışlı bir yol. 5 yetişkin bagaj dolu. 110 sabit. Sakin bir sürüş ile 7 litre Lpg ortalaması yakaladım. Gel sen bu 5 kişiye Honda fazla yakıyormuş de inanırlar mı? Hatta içlerinden biri sanki bedavaya gittik dedi.

Bakımlı bir Honda 90-110 km. sabit hızlarda çok uygun yakıt tüketir. Kuruş hesabında ise dizelden daha iyidir.

Faaliyet ayn-ı lezzettir.

Aracınız
Civic FB7 2013
30 litre lpg ile 470 km giden bir araba nasil oluyor da cok yakiyor oluyor anlayamiyorum.

Emirbey26

0
Yönetici
Ad Soyad
Emirbey26
Aracınız
Civic FB7 2015
Ben de Honda çok yakar sözünü çok duydum ve bu durumu kendim de kabullenmiştim. Fakat biraz uğraşınca öyle olmadığını çoğu araçtan daha az yaktığını gördüm. Lpgde şehir içi 9.5-10 litre tüketimim var. Yer yer klima kullanımlı. Şehirler arası yolda 6.5 litre 110-120 km. hızlarda araç bagaj full şekilde. Bunu diyenlere inanmayın. Çok yakan honda yoktur. Bakımsız honda vardır.

Benim aracim bu haftaki ölçümümde subap ayarinida kendim yaptım Istanbul da şehiriçi kullanımda genelde klima açık 38 kr yaktı çokmu azmi karar veremedim

SM-G930F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FD6 2010
Benim aracim bu haftaki ölçümümde subap ayarinida kendim yaptım Istanbul da şehiriçi kullanımda genelde klima açık 38 kr yaktı çokmu azmi karar veremedim

Hocam litre bazlı yazabilirseniz daha rahat karar verilebilir

Aracınız
Civic FD6 2010

Yoğun trafik ve klima sürekli açık ve İstanbul için, yakıtınız gayet ideal.

Geri