Civic FD6 Yakıt Tüketimi

S

Silinen üye 20336

Guest
@vanheru @Nonda @m2hamid tesekkurler arkadaslar. Bu benim gerçek tüketimimdir. Bazı arkadaşlara uçuk gelebilir. Evet 90-110 arası sıkıcı bir yolculuk oldu ama rekor tüketim oranımı yakalamış oldum. ?

Şahsen benim bilginin gerçekliğinden şüphem yok Hakan Hocam. Estağfurullah... ??☺️

230 km’lik şehir içi mesafe olmasa ve ortalama da 70-80 km/s lerle şehirler arası hız sabitleyici ile yol gidilse tüketim 5,4’ün altına düşecek görünen... Bu tüketim verisinin sizin lpg enjektörlerini büyütmenizle ve yaptığınız diğer bakım ve temizliklerle çok ilgisi var sanırım. Fabrikasyon Civic FD6’nın update edilmiş versiyonu ☺️??

S

Silinen üye 20336

Guest
Değerli kardeşim düşüncelerine saygı duyuyorum. ;) istersen buyur gel misafirim ol beraber test edelim. :) Benim aracim 230 km.şehir içi dik yokuşlu güzergaha rağmen bu tüketime sahip. kesinlikle bir yanlışlık yok. Aracım 19 kuruş yaksa ne 25 kuruş yaksa ne. Birilerini kandırmakla kimin eline ne geçer.

Kesinlikle kandırma falan öyle bir düşüncem olmadı Hakan Hocam estağfurullah.
Sadece bildiğimiz gerçeklerin dışında olacak kadar düşük bir veri olduğu için acaba bir yanlışlık mı var diye konuyu irdelemek ve şaşkınlığımı dile getirmek istedim. ??

Emirbey26

0
Yönetici
Ad Soyad
Emirbey26
Aracınız
Civic FB7 2015
Şahsen benim bilginin gerçekliğinden şüphem yok Hakan Hocam. Estağfurullah... ??☺

230 km’lik şehir içi mesafe olmasa ve ortalama da 70-80 km/s lerle şehirler arası hız sabitleyici ile yol gidilse tüketim 5,4’ün altına düşecek görünen... Bu tüketim verisinin sizin lpg enjektörlerini büyütmenizle ve yaptığınız diğer bakım ve temizliklerle çok ilgisi var sanırım. Fabrikasyon Civic FD6’nın update edilmiş versiyonu ☺??
Ben de bundan söz ediyorum hocam. Çok uğraştım yaptıklarımı biliyorsunuz tekrar yazmayayım. :)

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
LPG montajı yapanlar özellikle yazılımsal olarak aracı pek incelemiyorlar, yakıtı en verimli şekilde düzenlemiyorlar.
Mazda ile alakalı bir forum sitesinde 1.5 skyactiv motora bir kullanıcı LPG taktırmıştı. Sistem Lovato OBD kitliydi. Takılan yere defalarca gitmesine rağmen LPG ayarını tam düzenleyemedikleri için araç sürekli motor ikaz lambası yakıyordu. Sonrasında bu kullanıcı kendisi LPG kablosu temin edip biraz yazılımı öğrenip her devirde aracı kullandıkça ayarlarını düzeltmeye başlamıştı ve en sonunda hiçbir devirde motor arıza yakmayacak hale getirmişti, uzun yolda da nerdeyse 5-6 lt civarı LPG kullanıyorum diye çok memnundu.
@Hakan_1453 hocamda da aynı durum oldu, yakıtım çok yüksek diye konularda gezerken kendi aracının ustası oldu :) Maşallah diyim :)

Emirbey26

0
Yönetici
Ad Soyad
Emirbey26
Aracınız
Civic FB7 2015
LPG montajı yapanlar özellikle yazılımsal olarak aracı pek incelemiyorlar, yakıtı en verimli şekilde düzenlemiyorlar.
Mazda ile alakalı bir forum sitesinde 1.5 skyactiv motora bir kullanıcı LPG taktırmıştı. Sistem Lovato OBD kitliydi. Takılan yere defalarca gitmesine rağmen LPG ayarını tam düzenleyemedikleri için araç sürekli motor ikaz lambası yakıyordu. Sonrasında bu kullanıcı kendisi LPG kablosu temin edip biraz yazılımı öğrenip her devirde aracı kullandıkça ayarlarını düzeltmeye başlamıştı ve en sonunda hiçbir devirde motor arıza yakmayacak hale getirmişti, uzun yolda da nerdeyse 5-6 lt civarı LPG kullanıyorum diye çok memnundu.
@Hakan_1453 hocamda da aynı durum oldu, yakıtım çok yüksek diye konularda gezerken kendi aracının ustası oldu :) Maşallah diyim :)
Ağzına sağlık hocam. Bir zamanlar forumun en çok yakanıyken şimdi de en az yakanı olduk galiba ? :p

Emirbey26

0
Yönetici
Ad Soyad
Emirbey26
Aracınız
Civic FB7 2015
Bu aracın üretiminde çalışan teknik adamlar araca yaptıklarınızı ve ulaştığınız tüketim sonucunu bilseler muhtemelen konuya ilgi gösterirlerdi... ☺??
Fabrika benim tüketimimi baz alırsa rekor satış olur. Dizel çöpe gider. Şaka şaka ?

Emirbey26

0
Yönetici
Ad Soyad
Emirbey26
Aracınız
Civic FB7 2015
Arkadaşlar yakıt bitti. Son 45 km.mi de araç bagaj ful klimalı şekilde yaptım. Alinan yakit 38 litre birim fiyat 3.06 Aygaz toplam 610 km. Bilgi ekranı 5.5 gerçek tuketim 6.2 litre. Km.de tüketilen yakıt 0.19 kuruş. ?
Arkadaşlar bilgi ekranının resmini atmayı unutmuşum. 5.5 litre demiştim. 5.4 müş :)
20190901_193152.jpg

Aracınız
Biraz önce yoldan geldim.

Mardin - Kızıltepe - Cizre - Silopi

Yaklaşık 220 km yol yaptım lpg'yi fulleyip. Klima açık (bu sefer 20 derecede), genellikle 140-150 km/s arası hız.

Yol bilgisayarında 5,9lt/100km. Yaklaşık 8lt/100km lpg yapar. Mardin'den 2,99'a almıştım Aytemiz'den. Silopi'de Opet'te 3,38 şu an. Yaklaşık 27 krş yapar ki dizel araç benim için çok gereksiz :)

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Geri