Yaşadığım kaza sonrası

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Emre aydi
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Aracınız
Civic FD6 2011
Herkese merhaba
3 hafta once aracim park halindeyken onumde duran arac geri manevra sirasinda aracima onden carparak tamponumun on logonun ve sag far fiskiyesinin kirilmasina sebep oldu tampon degisimi vs degisimi ile aracimi dun aldim fakat far fiskeyisi su atma asamasindan sonra kapanmiyor acik kaliyor neden kaynaklanmis olabilir usta degistirdigini soyledi ama gelde inan

Ekli dosyalar

• 20210213_142603.jpg
    20210213_142603.jpg
    256 KB · Görüntüleme: 62

Ugr60

0
Herkese merhaba
3 hafta once aracim park halindeyken onumde duran arac geri manevra sirasinda aracima onden carparak tamponumun on logonun ve sag far fiskiyesinin kirilmasina sebep oldu tampon degisimi vs degisimi ile aracimi dun aldim fakat far fiskeyisi su atma asamasindan sonra kapanmiyor acik kaliyor neden kaynaklanmis olabilir usta degistirdigini soyledi ama gelde inan
Geçmiş olsun . Muhtemelen eksik yada doğru yapılmayan birşey var tekrar kontrol ettirmek gerekir.

M2007J20CG cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

m2hamid

FD6 Moderatör/Editör
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Herkese merhaba
Fıskiyenin hareket mekanizmasında muhtemelen bir sorun var, yaptırdığınız yere götürerek mekanizmayı kontrol ettirin.

Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Su fıskiyesi yedek parça olarak fiyat ne kadar? bildiğim kadarıyla Honda da bu parçalar çok çok pahalı, fiyatı düşük tutmak için yada başka sebeple ustanız bunu değiştirmemiştir tamir etmeye kalkışmıştır, tam bilmiyorum ama üzerinde yaylı mekanizma vardır su basıncı ile açılır su basıncı kesildiği zaman hassas mekanizmaya sahip ayardaki yay püskürteci geri çeker, eğer darbe alıp bozulduysa zaten kolay kolay dikiş tutmaz değiştirmek ve hortum tesisatını doğru düzgün bağlamak gerekir.

yan sanayi en dandik far yıkama robotu 275 lira, dış kapağı ise en dandiği 110 liradan satılıyor bir far yıkama robotu seti 400-500 e mal olur, serviste 600-700 liradır zaten.

Aracınız
Civic FD6 2011
parcayi istemisti gelen parcayi gormustum ya degismedi yada degisti montajini beceremedi yapamacaklari islere ben hallederim diyip atlamalarina da hastayim bu ustalarin
Herkese cevaplarindan dolayi tesekkur ederim

Geri