Civic FD6 Yaylar mı problem?

Aracınız
Civic FD6 2008
Merhabalar. Aracımın sol arka tarafı bir tık düşük duruyor. İlk fark ettiğimde acaba durduğu yerde eğim, çukur, vs. Mi var diye düşünmüştüm. Ama yok, sol arka taraf düşük kalıyor. Biraz bakındım, helezon yayları değiştirilmesi tavsiye edilmiş. Bunun yanında amortisör de değişmesi gerekir mi? Tek mi? Çift mi? Bir de hangi markalar tavsiye edilir?

Aracınız
Civic FD6 2008
Bunu ustama sormuştum zamanında, tamamen aracın tasarımına bağlı ağırlık merkezi böyledir bu aracın dedi.
Allah Allah.. Ben geçen sene aracın arka lastik açıları çok diye ısıl işlemle standart olan açılara getirttim. O işlemden 2-3 ay sonra aracın sol arka tarafının çökmeye başladığını gördüm. Açıkçası ben o çökmenin o işlemden dolayı olduğunu düşünmüştüm.

Bu arada, araçta arkada 1-2 kişi olduğunda kasis ve çukurlardan geçerken dan dan vurmalar oluyor. Bunu engelleyebilme şansımız nedir?

Ad Soyad
Onur T.
Aracınız
Civic FK7 HB 2018
Allah Allah.. Ben geçen sene aracın arka lastik açıları çok diye ısıl işlemle standart olan açılara getirttim. O işlemden 2-3 ay sonra aracın sol arka tarafının çökmeye başladığını gördüm. Açıkçası ben o çökmenin o işlemden dolayı olduğunu düşünmüştüm.

Bu arada, araçta arkada 1-2 kişi olduğunda kasis ve çukurlardan geçerken dan dan vurmalar oluyor. Bunu engelleyebilme şansımız nedir?
vurma olayı fd6larda yayların özelliğini kaybetmesişşnden kaynaklı. piyasada tofaşa takılan get ile arkayı bir miktar kaldırarak çözende var benim gibi spor yay takıp çözende veya baska bir alternatif yeni bir çift yay alarakta sorununuz ortadan kalkar

Geri