Civic FB7 Lastik Tercih-Öneri

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Bu konuyada bir göz atabilirsiniz.

Faaliyet ayn-ı lezzettir...

Aracınız
Civic FB7 2016
Bu konuyada bir göz atabilirsiniz.

Saolun hocam bakıyım

Öncelikle selamün aleyküm ben honda civic fb7 kullanıcısıyım yazlık lastiklerim bitti gene contineltal almalımıyım köye çok gidiyorum köyün yolları biraz eski bazı yerlerlide eski dişli asfalttan öneriniz neler olabilir servis bana honda ya çoğu marka yaramıyo contineltal hankook dan başka marka önermem dedi ama sizlere sormak isdedim
Continental yumuşak lastik,,,Bridgestone sert lastik biraz fazla ses yapıyor. Kore marka lastikler içinde hankook mu yoksa kumho mu dersen hankook derim.Ama yokohama marka lastige bi bakmanı isterim.Arkadaslarin dediği gibi good year iyi ve güzel lastik. Tercih senin.

SM-N910C cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FB7 2012
Conti premium contact kullanıyorum. Islak kuru zemin performansı güzel. Fakat hassas bir lastik. Asfalt dışı yollara girildiğinde kolayca zara görebiliyor.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Forumda bununla ilgili çok konu var. Arama yapmanız yeterli.

Moderatörün son düzenlenenleri:
Aracınız
Civic FB7 2012
Yaklaşık 60 binlerdeyken 2015 yaz başında aldığım Michelin lastik bu 2018 kışı başında, yaklaşık 120 binlerde tükendi. Artık geçen yaklaşık 40-45 bin km sonrasında tabanlar ve diş derinlikleri fena olmasa da omuzlardan iyice aşınmıştı ve direksiyon sürekli yalpalıyor, bir tarafa çekiyordu. Nokian kışlıkları taktırdım. Servis depolamaya gerek olmadığını ve hurdaya atabileceğimizi söyledi. Gerçekten de kışlıklarla ve değişim sonrası rot ve balans ayarı yapılmış halde araba süzülüyor.

Ekonomik durumlar sıkıntılı olduğu için hemen attırmadım. Yaza doğru gücüm yerinde olmazsa iki lastiği atıp sağlam ikisi ile kısa bir süre daha devam etmek zorunda kalabilirim. Sağlıksız, biliyorum, ama şartlar...

Geri