Civic FB7 Lastik Tercih-Öneri

Aracınız
Civic FB7 2015
Gayet kendinden emin ve net yazmışsın. Yaşadığım yerde yollar biraz kötü birçok yol kötü zaten de. Lassa fiyat olarak da uygun. Netleştim gibi teşekkür ederim.kazasız belasız yolculuklar

Emirbey26

0
Yönetici
Ad Soyad
Emirbey26
Aracınız
Civic FB7 2015
2019 1.hafta üretimi Lassa greenways kullaniyorum. Bir sorun yasamadim. Güzergahimdaki yollar cok ta iyi sayilmaz. Aşınma olmadı hala yeni gibiler.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Arkadaşlar Lassa ve Goodyear arasında kaldım. Her zaman düzgün asfaltta süremiyorum. Malum yolların durumu buna göre hangi lastik uygun olur acaba sertlik yumuşaklık vs nedir farkları ? Şimdiden teşekkür ederim kazasız belasız yolculuklar her daim inş
Bence sadece marka olarak konuşmak yanlış, lastiğin marka ve serisi üzerine konuşmak daha doğru.
Eski nesil Bridgestone B330 EVO ve ER33 gibi lastikler oldukça dayanıklı ve sert yapıdaydılar ancak T001den itibaren yapılarının biraz daha yumuşadığını duydum, kendi deneyimim yok.
Siz Lassa ve Goodyear'ın hangi serilerinden bahsediyorsunuz?

İsmail Beşiroğlu

Super Moderator
Yönetici
Ad Soyad
İsmail Beşiroğlu
Aracınız
Civic FB7 2016
Arkadaşlar Lassa ve Goodyear arasında kaldım. Her zaman düzgün asfaltta süremiyorum. Malum yolların durumu buna göre hangi lastik uygun olur acaba sertlik yumuşaklık vs nedir farkları ? Şimdiden teşekkür ederim kazasız belasız yolculuklar her daim inş
Yeni lastik alacaksanız "Goodyear Efficient Grip Performance 2" lastiği yeni çıktı ve oldukça iyi aşınma değerlerine sahip bir lastik. Onu tercih etmenizi öneririm. Testler için şu konuya bakabilirsiniz :

Bunun dışında daha sert hamurlu Continental Premium Contact 6'da iyi seçim olur.

Aracınız
Civic FB7 2015
Bence sadece marka olarak konuşmak yanlış, lastiğin marka ve serisi üzerine konuşmak daha doğru.
Eski nesil Bridgestone B330 EVO ve ER33 gibi lastikler oldukça dayanıklı ve sert yapıdaydılar ancak T001den itibaren yapılarının biraz daha yumuşadığını duydum, kendi deneyimim yok.
Siz Lassa ve Goodyear'ın hangi serilerinden bahsediyorsunuz?
Lassa driveways. Goodyear EfficientGrip performance

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Yeni lastik alacaksanız "Goodyear Efficient Grip Performance 2" lastiği yeni çıktı ve oldukça iyi aşınma değerlerine sahip bir lastik. Onu tercih etmenizi öneririm. Testler için şu konuya bakabilirsiniz :

Bunun dışında daha sert hamurlu Continental Premium Contact 6'da iyi seçim olur.
Hocam benim kullanım deneyimime göre PremiumContact 6 sert değil yumuşak ve aşınma seviyesi yüksek bir lastik, tabi buna bağlı tutunması da yüksek diyebilirim.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Lassa driveways. Goodyear EfficientGrip performance
Goodyear EfficientGrip performance oldukça yumuşak bir lastik, bu lastiğin 3 kanallı ve 4 kanallı 2 versiyonu da mevcut. Lassa daha sert yapıda diyebilirim.
Goodyear EfficientGrip performance’nin 2.versiyonu da yeni çıktı ve daha dayanıklılık iddiası ön planda, tabi yeni lastik olduğu için kullanıcı tecrübesi pek yok.

bLind

Özel Üye
Aracınız
Civic FB7 2013
Ben Lassa drivewaysden Goodyear egp ye gectim yol sesi olarak fark etti. Ama ilk ani kalkışlarda araba sarıyor lastikten mi yoksa bütün fb7 ler böylemi bilemedim. Yol sesi takıntınız varsa Lassa yerine egp almanızı tavsiye ederim

Aracınız
Civic FC5 2020
Selamlar
Aracım daha 1800 km ama bu turanzalar beni çok aşırı rahatsız etmeye başladı.Falken ziex modelini çok öneren var sizce değiştirmeye değer mi yani kayda değer bir ses azalması yaşanır mı?

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri