Civic FB7 Lastik Tercih-Öneri

Aracınız
Civic FB7 2015
Goodyear EfficientGrip performance oldukça yumuşak bir lastik, bu lastiğin 3 kanallı ve 4 kanallı 2 versiyonu da mevcut. Lassa daha sert yapıda diyebilirim.
Goodyear EfficientGrip performance’nin 2.versiyonu da yeni çıktı ve daha dayanıklılık iddiası ön planda, tabi yeni lastik olduğu için kullanıcı tecrübesi pek yok.
Tecrübe eden pek yok yorum vs continental primerium contact 6 yumuşak geriye diğerlerini duymadım pek geriye Lassa kalıyor sanki .

Aracınız
Civic FB7 2015
Ben Lassa drivewaysden Goodyear egp ye gectim yol sesi olarak fark etti. Ama ilk ani kalkışlarda araba sarıyor lastikten mi yoksa bütün fb7 ler böylemi bilemedim. Yol sesi takıntınız varsa Lassa yerine egp almanızı tavsiye ederim
Bende 2015 Civic var sanki hangi lastiği alsam ses olacak gibi. Ses yalıtımı bence iyi değil arabanın. Arabayı kullandığım yerlerinde yolları pek iyi değil sanki yumuşak lastik pek gitmez bana .tabiki bir de bütçe meselesi var. Kampanya da var şu an da Lassa kafama yatıyor gibi. Neden Lassadan Goodyear geçtiniz. Lassa’dan memnun kalmadınız mı

Moderatörün son düzenlenenleri:

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Ben Lassa drivewaysden Goodyear egp ye gectim yol sesi olarak fark etti. Ama ilk ani kalkışlarda araba sarıyor lastikten mi yoksa bütün fb7 ler böylemi bilemedim. Yol sesi takıntınız varsa Lassa yerine egp almanızı tavsiye ederim
Eski Continental PremiumContact 5'te de aynı şekilde hızlıca patinaja kalıyordum ancak yeni kaliteli asfalt atılmış bir yolda lastikleri test edince suçun lastikten ziyade kullanılan tutuş özelliği pek bilinmeyen ülkemiz asfalt yapısına da bağlı olduğunu düşünmeye başladım. Normal şartlarda FB7 tork olarak güçlü bir motora sahip değil ve patinaja pek kalmaması lazım.
Şimdi kullandığım Continental PremiumContact 6'da şimdilik pek patinaj hissi yaşamıyorum diyebilirim.

Son düzenleme:

İsmail Beşiroğlu

Super Moderator
Yönetici
Ad Soyad
İsmail Beşiroğlu
Aracınız
Civic FB7 2016
@m2hamid benim eski tecrübelerimden ve testlerdeki izlenimimden conti premium contact'lar hep sert lastikmiş yargısı oturdu. Cpc5 hariç genelde az aşınan, konforu nispeten düşük ve sesli olması sert olduğunun göstergesiydi bende. Bundan dolayı yazdım hocam.

Nokian Wetproof lastiklerde de ben patinaja düşme hissini yaşıyorum bazen ancak burada aracın lastiklerinin bulunduğu zemin çok önemli. Islak parke taşları, tozlu asfalt, ıslak asfalt vs. buna sebep oluyor. Bizim araçların torku düşük ancak ilk ileriye atılmada acayip atikler. Nasıl desem, ışıklarda gaza bastığımda genelde hızlı tepki veriyor araç ve düşük viteste iyi kalkıyor, iyi devirleniyor. Bizim şanzımanla alakalı bir durum gibi geliyor bana. Bundan dolayı patinaj hissi olabiliyor.

Ad Soyad
asdemirtas
Aracınız
Civic aracım yok
Yaklaşık 2 aydır Goodyear Eff.Per-1 kullanıyorum, oldukça memnunum. Gerçek manada sessiz bir lastik. Yol tutuşunda da şimdilik aksi bir şeyle karşılaşmadım. Malum virüs nedeniyle sadece şehir içi 20-25 km lik işe gidip gelmede kullanıyorum. Uzun yol olarak 100 km lik bir mesafe gidip geldim, tavsiye ederim.

Aracınız
Civic FB7 2015
Yaklaşık 2 aydır Goodyear Eff.Per-1 kullanıyorum, oldukça memnunum. Gerçek manada sessiz bir lastik. Yol tutuşunda da şimdilik aksi bir şeyle karşılaşmadım. Malum virüs nedeniyle sadece şehir içi 20-25 km lik işe gidip gelmede kullanıyorum. Uzun yol olarak 100 km lik bir mesafe gidip geldim, tavsiye ederim.
Teşekkür ederim kazasız belasız yolculuklar

Aracınız
Michelin mi nokian mı derken maddi sebeplerden falken sipariş geçtim Banka puanı ile 260 a geldi tanesi bakalım memnun kalacakmıyız. 4 lastiğe 1 yol yardım da varmış

Aracınız
Civic FC5 2018
Ses takıntısı olmayan bir insan olarak Turanza sonrası hangisi sessizse tercihim odur arkadaşlar. Benim beynimde iyi lastik = sessiz lastik olmuştur:) iyi bayramlar herkese

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri