Yedek su deposu sorunu

Aracınız
Civic ES7 2003
Arkadaslar,
2003 eurocivic aracımın radyatöründe herhangi bir sorun yokken, yedek su deposunda su kalmıyor. Yedek su deposunun üst kapağı plastik ve kırık. Yapıştırıcı ile yapıştırdım şimdilik. Sorunun kaynağı ne olabilir.

Aracınız
Civic FC5 2018
Ne kadar sürede boşalıyor?
İyi ihtimal: Yedek su deposu kapağından gaz halde sızıyor olabilir. Yapıştırıcı uzun süre tutmayabilir. Depo içerisi basınçlı ve 100c civarında. Kapağı değiştirin ve gözlemleyin, sorun çözülürse şanslısınız.
Kötü ihtimaller:
Contadan motorun içine sızıyor olabilir
Diğer ısı değiştiricilerden diğer sistemlere sızıyor olabilir; motor yağı gibi.
Su deposunda suyun rengi siyaha dönüyor mu?

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic ES7 2003
Su renginde herhangi bir problem yok, detaylı gözlemlemedim. Bir kere su ekledim peyder pey azalmıştı. En son bir hararet sorunumuz olmuştu, usta hava yapmış olabilir , bir sorun göremedim dedi, hem radyatörden hem yedek depodan suyu tamamlayıp havasını aldı. Sonra uzun yok yaptım. Ne zamandır da şehir içi kullanıyorum. Bugün yağ değişiminde radyatör tam, yedek depo boştu.

Ayrıca 4 bin km önce yağ değişimi yapmıştım , araç komple yağ eksiltmiş, 2 bin km yol yaptığımda çizgi tam ortaya inmişti. Uzun yol yaptım geldim cubukta yağ görünmüyor ,

Kullandığım yağ 0-40 mobil di , usta bugün Castro 5 -40 koydu, bir de bu yağ eksiltme sıkıntısı oldu başımıza , hayırlısı

Aracınız
Civic FC5 2018
Su renginde herhangi bir problem yok, detaylı gözlemlemedim. Bir kere su ekledim peyder pey azalmıştı. En son bir hararet sorunumuz olmuştu, usta hava yapmış olabilir , bir sorun göremedim dedi, hem radyatörden hem yedek depodan suyu tamamlayıp havasını aldı. Sonra uzun yok yaptım. Ne zamandır da şehir içi kullanıyorum. Bugün yağ değişiminde radyatör tam, yedek depo boştu.

Ayrıca 4 bin km önce yağ değişimi yapmıştım , araç komple yağ eksiltmiş, 2 bin km yol yaptığımda çizgi tam ortaya inmişti. Uzun yol yaptım geldim cubukta yağ görünmüyor ,

Kullandığım yağ 0-40 mobil di , usta bugün Castro 5 -40 koydu, bir de bu yağ eksiltme sıkıntısı oldu başımıza , hayırlısı

Hocam daha sık gözlemleyince seviyesini. Motor suyu çekiyor olabilir. Sonu conta değişimine gider eğer öyleyse.
Aracın normal yağı 0-40 mı? Hiç 0-40 kullanan duymamıştım. Motor eski olduğundan genelde bir seviye kalın öneriyorlar. Belki 5-40 daha mantıklı olabilir. Çok soğuk bir bölgede oturmuyorsanız deneyebilirsiniz

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Arkadaslar,
2003 eurocivic aracımın radyatöründe herhangi bir sorun yokken, yedek su deposunda su kalmıyor. Yedek su deposunun üst kapağı plastik ve kırık. Yapıştırıcı ile yapıştırdım şimdilik. Sorunun kaynağı ne olabilir.
Geçmiş olsun.
Belliki aracınız bir yerden su eksiliyor.
Olabilecek kaçaklar.
> Conta
> Radyatör kapağı
> Hortumlar
Birde su azalması. Şehir içinde ne kadar. Uzun yolda ne kadar azaltıyor. Suyu tamamlayıp devirli kullanımda nasıl tepki veriyor bakmak lazım.

Yağ numaranız bu modeldeki bir araç için oldukça ince bir numara. 5w40 daha güzel tercih. Bunda da çok azalma olur ise 10w40 konulabilir.

Araç sabah zor çalışıyor mu?
Bilhassa uzun yoldan sonra?
Motor sesi ve egzosdan duman çıkması?
Birde radyatör kapağını açtığınızda boloncuklar çıkıyor mu?
Yedek deponuzda çatlak olabilir.
Buji yuvasından hava basıp conta testi yapılabilir.

Aracınız daha önceden hararet yaptı ise. Conta zarar görmüş olabilir. Sakin kullanımda birşey olmaz. Biraz sıkıştırın su kaçırabilir. Bir ihtimal.

Faaliyet ayn-ı lezzettir.

Geri