Yeni Civic RS 1.5 Turbo Test Sürüşü izlenimler ve yorumlar

Wordls

0
Turbo tsi lerden kucuk geldi bana. Yazilim ile ilgili calismalarda ilerde olacaktir. Ama bu arac ne kadar yuklensede o gucu yere aktaracak organi yani sanzimani vasat. Yani arac daha iyi gidecekte sanziman dur ben bi vites degistireyim diyor. Yani hissiyat 140 - 150 gibi.
Tsi ile bi rolling yapilmali.
Bu aracin gucunu yasamak icin manuel alinmali. Oda yok.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Turbo tsi lerden kucuk geldi bana. Yazilim ile ilgili calismalarda ilerde olacaktir. Ama bu arac ne kadar yuklensede o gucu yere aktaracak organi yani sanzimani vasat. Yani arac daha iyi gidecekte sanziman dur ben bi vites degistireyim diyor. Yani hissiyat 140 - 150 gibi.
Tsi ile bi rolling yapilmali.
Bu aracin gucunu yasamak icin manuel alinmali. Oda yok.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Yüklü bir tsi ile (150 den 180 hp) roll de darma duman olur rs. Şanzıman kesinlikle manuel olacak veya cvt dışı bir şanzıman olacak işte o zaman bu motor o güçle roll de alabilir

Aracınız
Scirocco ile denk geldi, camı indirip adamdan rica ettim, sağolsun kırmadı. Işıklardan kalktık, rampa yukarı doğru 0-100 yaptık. Ciddi ciddi fark yedi benden. Muhtemelen 125hp 'di. C sınıfı seri üretimlerde en hızlı araçlardan biri RS ama CVT gerçekten aracı törpülüyor. Bir yazılım denenmeli.

UK61

0
Yönetici
Ad Soyad
Uğur
Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Bu cvt aracı neden törpülüyor normalde farkı bilen yazarsa bizde öğrenmiş oluruz?

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
Arkadaşlar Cvt çalışma prensibinin anlatıldığı videoları ekliyorum,

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Test edenlerin de fikirlerini bekliyorum, ama 180 bg gibi güçlü motora sahip araçta farklı incelemelerden okuduğum kadarı ile süspansiyona ve frenlere yönelik herhangi bir geliştirme yok, bu yönden cidden hayal kırıklığı .duv. Test edenler hissedilir bir farklılık gözlemleyebildi mi suspansiyon ve frenlerde? Mesela 160 km gibi süratte ani üst üste yavaşlamalarda fren gücündeki kayıp ne seviyede? Test edenlerin gözlemlerini bekliyorum.

Honda Türkiye maalesef yurtdışındaki en üst donanımlarda bulunan Honda Sense, Adaptif Hız Sabitleyici ve 10 hoparlörlü premium ses sistemi gibi donanımları koymamış! Bu büyük bir eksi!

Açıkça turbolu olsa bile yeni civic, FB7 sahibi olarak elimdeki aracın üstüne bir araç parası daha koymayı gerektirecek bir araç gibi gelmiyor bana hala .duv. Özellikle şu anki yakıt fiyatlarını gözönüne alırsak daha da mantıksız oluyor.

Bi de daha irdelenmemiş ama 180 bg motor gücüne karşı CVT şanzımanın sorunsuzluk namına kendini ispatlamasını lazım bence. Honda'yı yıllardır önplana çıkaran otomatiklerinin sorunsuzluğuydu. Umarım aynen devam eder, çünkü CVTlerin özel geliştirilmiş versiyonları haricinde gnelde yüksek güçle pek iyi başa çıkamadığı biliniyor. Biraz uzun dönem dayanıklılığını gözlemlemek gerekli.

Boş vaktimde teste gitme şansım olursa kendi test izlenimlerimi de yazacağım :) En kötü Nisan ayında aracın bakımında bir test sürüşüne çıkarım umarım :)

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
[MENTION=326]m2hamid[/MENTION] Hocam fren konusunda bence ciddi anlamda yol kat edilmiş, ayrıca yol tutuşu eski civiclere göre oldukça başarılı. Yol tutuşu ve fren sistemindeki iyileştirmeleri yeni eklenen şaft tüneline bağladım.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
@m2hamid Hocam fren konusunda bence ciddi anlamda yol kat edilmiş, ayrıca yol tutuşu eski civiclere göre oldukça başarılı. Yol tutuşu ve fren sistemindeki iyileştirmeleri yeni eklenen şaft tüneline bağladım.
Yeni civic her yönden gelişmiş zaten ama benim merak ettiğim husus, Turbolu RS versiyonda ek olarak iyileştirme olup olmaması. 1.6 motor ile 1.5 turbo versiyonun motor dışında altyapısında fark varmı?

Yeni civic her yönden gelişmiş zaten ama benim merak ettiğim husus, Turbolu RS versiyonda ek olarak iyileştirme olup olmaması. 1.6 motor ile 1.5 turbo versiyonun motor dışında altyapısında fark varmı?

Motor dışında bir gelişme yok.

Geri