Yeni Civic RS 1.5 Turbo Test Sürüşü izlenimler ve yorumlar

mRocK

0
Aracınız
Yeni civic her yönden gelişmiş zaten ama benim merak ettiğim husus, Turbolu RS versiyonda ek olarak iyileştirme olup olmaması. 1.6 motor ile 1.5 turbo versiyonun motor dışında altyapısında fark varmı?

Teknik bir farklılık var mı bilmiyorum benim kendi aracım 1.6 Fc5 forumda bir kaç arkadaşında aynı yorumu var bizim araçlarda frene biraz sert basmazsan durmayacakmış hissi veriyor ama test sürüşünde RSnin frenlerinin daha etkin olduğunu hissettim bende bariz şekilde

2016 Elegance Eco AT

Aracınız
Kardeşim bu vergi düzenlemeleriyle adamlar tr ye gelen araçlara yine de iyi donanımlar koyuyorlar. 87 bin e fc 5 aldım elegance paketindeki donanımları toyota ek paket olarak sunuyor. Hem ucuz hem donanımlı hem hızlı hem az yaksin yok öyle bi dünya malesef

LG-D855 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Teknik bir farklılık var mı bilmiyorum benim kendi aracım 1.6 Fc5 forumda bir kaç arkadaşında aynı yorumu var bizim araçlarda frene biraz sert basmazsan durmayacakmış hissi veriyor ama test sürüşünde RSnin frenlerinin daha etkin olduğunu hissettim bende bariz şekilde

2016 Elegance Eco AT

Benim takıldığım husus teknik özellik farkı. Yani daha gelişmiş fren (daha büyük disk ve fren kaliperleri gibi) ve daha yol tutuşa yönelik süspansiyon sistemi (daha kalın denge çubuğu, daha sert yay ve amortisörlerin kullanımı gibi) gerekli bence. Sonuçta 180 bglik bir aracın hakkını vererek kullanıldığında bunların önemi daha da ortaya çıkıyor.:eek:k:

Birçok kişi FC5in yol tutuşunu beğense de, FB7 ile yol tutuş farkını oluşturan etmenlerin yanal destekleri daha artmış koltuk, yüksek hassasiyette ve iyi sertleşen direksiyon (kullanan herkes çok beğendiğini söylüyor-benimde yeni civicin en beğendiğim özelliği bu), lastik eninin artışı ve şasi rijitliğine bağlı olduğunu düşünüyorum. Esas Gövde salınımı konusunda bence pek ilerleme yok, çok benzer özellikte süspansiyon setupları var bence. Ani şerit değişimlerinde gövde salınımı muadili C sınıfı araçlardan bence hala yüksek. Konfordan ödün vermemek ama maliyeti de arttırmamak için böyle bir düzenleme yapmışlar tahminimce. Turboda da herhangi bir ek gelişim yok.

oozsen

0
Aracınız
Civic FC5 2018
Bence 96-99 lardaki VTI ların efsanesini devam ettirecek gibi duruyor. Asıl performansı manuel versiyonunda olacaktır ama dün bizzat test ettim, üzerindeki CVT şanzımanı bilinen CVT gibi değil bence, bu kasaya özel bir CVT yapmış adamlar. Vites geçişlerinde çift kavramalı otomatik şanzıman kadar hızlı olmasa da yine de yerinde bir geçiş gördüm. Manuel havasını da direksiyon üzerindeki kulakçıklarla yansıtmaya çalışmışlar bence gayet başarılı. Bu yeni kasanın stabilitesi yol tutuşu bir önceki kasaya nazaran oldukça üstün geldi bana (2013 civic kullanıcısı olarak söylüyorum). Bence VTI özlemi duyanların kesinlikle kaçırmaması gereken bir model. Gerçekten başarılı...

maluus

0
... Vites geçişlerinde çift kavramalı otomatik şanzıman kadar hızlı olmasa da yine de yerinde bir geçiş gördüm...

CVT de vites geçişi diye bir olay yok diye biliyorum. Bu çift kavrama kadar hızlı olmama konusunu biraz açabilir misin üstad. Teşekkürler...

Enviado desde mi Nexus 5X mediante Tapatalk

Aracınız
1.4 TSİ ACT Motor golf veya Passat ile 0 - 200 denemesini çok merak ediyorum..

eengin

0
Aracınız
arkadaşlar her ne olursa olsun uzun yolda ses alıyor içeriye ese izalasyornu yapmak gereki ses rahatsız edidici

Geri