Yeni Civic Test Sürüşü izlenimler ve yorumlar

Aracınız
40bin kmyi devirdim. Beğenmediklerimi söyleyeyim. En başta ;Koltuk rahatlığını beğenmiyorum. Özellikle 1.80 ve üzeri boyunuz varsa uzun kullanımda çok yorucu oluyor. Sadece yükseklik ayarı var. Alçakta konumlasanız baldır altı çok boş kaldığından bir süre sonra ağrı yapıyor. Koltuğu yükseltseniz koltuğu geri çekmek zorundasınız çünkü yükseltme yapınca koltuk öne doğru yükseliyor. Koltuğu geri çekince direksiyon uzakta kalıyor.(direksiyon derinliği en dışta) Koltuğu önde tutsanız ayak bileğiniz gaz ve fren pedalı üstünde iyice kıvrılıyor ve bir süre sonra kalçaya kadar ilerleyen bir rahatsızlığa neden oluyor. Bu konuda çok rahatsızım ve bundan dolayı değiştiresim var aracımı.
Ara hızlanmalarda motorun yırtınıp aracı çekememesini beğenmiyorum.
Alçak oturma pozisyonunu beğenmiyorum. Yaşlı annnem babam bu konuda çok şikayetçi. Ben bile bazen araca binip inmekte zorlanıyorum.
Kaportasının ince olmasını beğenmiyorum.

Beğendiklerim ise; Şehiriçi cvt şanzıman kullanımını beğeniyorum. Sakin kullanımda süper bir şanzıman.
Motorun yüksek devir çevirmesini ve şahlandı mı sınır tanımamasını seviyorum. Yüksek süratlerde dizel rakiplerine karşı beni hiç mahçup etmedi.Ama düşük devirde ara hızlanma vasat.
Yol tutuşunu, yürüyenini, alt takım sağlamlığını beğeniyorum.
Her ne kadar göçük muhabbeti olsa da aracın tasarımını,stilini beğeniyorum.
İç ferağlığını, bagaj genişliğini beğeniyorum.

fc5 verilen paraya göre bence iyi araç.

Merhaba,
Geçen ay Civic Sedan Diesel Otomatik aldım.( Okuduklarımdan anladığım kadarı ile FC5 oluyor galiba.)
3.500 km. civarında yol yaptım.
Ankara-İstanbul arasında test maksadı ile 175 km. hıza kadar çıktım, araçtaki hiç kimse fark bile etmedi.
En ufak bir titreme, kaputta şişme v.b. durum hissetmedim. Yüksek hızı sevmem ama aracın performansını merak etmiştim.
C sınıfı bir araç için gayet iyi özelliklere sahip bana göre.
Yol tutuşu başarılı, lastik sesi de - aracın altına ve davlumbazlarına yalıtım yaptırmıştım- çok rahatsız etmedi doğrusu.
Vites 4ü 5i geçince gücü çok rahat hissediyorsunuz ve bu oldukça keyifli; düşük viteslerde çok gaza çok basmak iyi sonuç vermiyor.
Vites 9 olduktan sonra yolculuğun keyfini çıkarabileceğiniz bir araç.
Kapıların otomatik kilitlenmemesi, aynaların kararan cins ve otomatik katlanan olmaması, daha da önemlisi servis bakım sürecinin çok kısa olması (10.000km) ve ücretinin belli olmaması negatif yönleri olarak görülebilir.
Sayfa adminimiz @NoFeaR bakım süresinin 15.000-20.000 km.olması konusunda bir kampanya başlatsa ve bakım fiyatları konusunda da belirli indirimler sağlama yönünde adımlar atsa çok güzel olur.
Selamlar.

NoFeaR

Sayfa Yönetim
Aracınız
Civic FC5 2016
@ekip Merhaba, aracınız FC5 kasa doğru, bakım km si ile ilgili yapabileceğimiz bir şey olacağını pek sanmıyorum ama servis ücretleri ile ilgili yakın zamanda bir girişimde bulunmayı planlıyoruz.