Civic FC5 Yeni Civic Test Sürüşü izlenimler ve yorumlar

Aracınız
40bin kmyi devirdim. Beğenmediklerimi söyleyeyim. En başta ;Koltuk rahatlığını beğenmiyorum. Özellikle 1.80 ve üzeri boyunuz varsa uzun kullanımda çok yorucu oluyor. Sadece yükseklik ayarı var. Alçakta konumlasanız baldır altı çok boş kaldığından bir süre sonra ağrı yapıyor. Koltuğu yükseltseniz koltuğu geri çekmek zorundasınız çünkü yükseltme yapınca koltuk öne doğru yükseliyor. Koltuğu geri çekince direksiyon uzakta kalıyor.(direksiyon derinliği en dışta) Koltuğu önde tutsanız ayak bileğiniz gaz ve fren pedalı üstünde iyice kıvrılıyor ve bir süre sonra kalçaya kadar ilerleyen bir rahatsızlığa neden oluyor. Bu konuda çok rahatsızım ve bundan dolayı değiştiresim var aracımı.
Ara hızlanmalarda motorun yırtınıp aracı çekememesini beğenmiyorum.
Alçak oturma pozisyonunu beğenmiyorum. Yaşlı annnem babam bu konuda çok şikayetçi. Ben bile bazen araca binip inmekte zorlanıyorum.
Kaportasının ince olmasını beğenmiyorum.

Beğendiklerim ise; Şehiriçi cvt şanzıman kullanımını beğeniyorum. Sakin kullanımda süper bir şanzıman.
Motorun yüksek devir çevirmesini ve şahlandı mı sınır tanımamasını seviyorum. Yüksek süratlerde dizel rakiplerine karşı beni hiç mahçup etmedi.Ama düşük devirde ara hızlanma vasat.
Yol tutuşunu, yürüyenini, alt takım sağlamlığını beğeniyorum.
Her ne kadar göçük muhabbeti olsa da aracın tasarımını,stilini beğeniyorum.
İç ferağlığını, bagaj genişliğini beğeniyorum.

fc5 verilen paraya göre bence iyi araç.

ekip

0
Merhaba,
Geçen ay Civic Sedan Diesel Otomatik aldım.( Okuduklarımdan anladığım kadarı ile FC5 oluyor galiba.)
3.500 km. civarında yol yaptım.
Ankara-İstanbul arasında test maksadı ile 175 km. hıza kadar çıktım, araçtaki hiç kimse fark bile etmedi.
En ufak bir titreme, kaputta şişme v.b. durum hissetmedim. Yüksek hızı sevmem ama aracın performansını merak etmiştim.
C sınıfı bir araç için gayet iyi özelliklere sahip bana göre.
Yol tutuşu başarılı, lastik sesi de - aracın altına ve davlumbazlarına yalıtım yaptırmıştım- çok rahatsız etmedi doğrusu.
Vites 4ü 5i geçince gücü çok rahat hissediyorsunuz ve bu oldukça keyifli; düşük viteslerde çok gaza çok basmak iyi sonuç vermiyor.
Vites 9 olduktan sonra yolculuğun keyfini çıkarabileceğiniz bir araç.
Kapıların otomatik kilitlenmemesi, aynaların kararan cins ve otomatik katlanan olmaması, daha da önemlisi servis bakım sürecinin çok kısa olması (10.000km) ve ücretinin belli olmaması negatif yönleri olarak görülebilir.
Sayfa adminimiz @NoFeaR bakım süresinin 15.000-20.000 km.olması konusunda bir kampanya başlatsa ve bakım fiyatları konusunda da belirli indirimler sağlama yönünde adımlar atsa çok güzel olur.
Selamlar.

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
@ekip Merhaba, aracınız FC5 kasa doğru, bakım km si ile ilgili yapabileceğimiz bir şey olacağını pek sanmıyorum ama servis ücretleri ile ilgili yakın zamanda bir girişimde bulunmayı planlıyoruz.

Aracınız
Civic FC5 2018
@ekip Merhaba, aracınız FC5 kasa doğru, bakım km si ile ilgili yapabileceğimiz bir şey olacağını pek sanmıyorum ama servis ücretleri ile ilgili yakın zamanda bir girişimde bulunmayı planlıyoruz.

Nasıl bir plan acaba bahsedebilir misiniz ?

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
Aracınız
Civic FC5 2020
Ben hondanın kalite olarak çok iyi olmadığını ciddi ciddi düşünüyorum artık. Arabanın montajlanan bölümlerine bakıyorum hepsi dökülüyor resmen. Ön kapı tarafında bulunan küçük hoparlörleri montajlanma şekline bakın !! Resmen emanet gibi duruyor. Parçayı hafif çektiğimde hemen yerinden çıkıyor. Bagaj kapısı tam bir teneke. Boyası hafif bir anahtarlık darbesiyle nokta şeklinde delindi. Gercekten büyük bir hayal kırıklığı oldu benim için Honda. Bahsettiğim model de 2015 model bir araç değil. 2020 model civic eco elegance.

Aracınız
Civic FC5 2020
2020 haziran 10 tescil tarihli, 1.5vtec 182hp sedan düz vites executive plus + prestige paket ve bayide bütün ek aksesuarları dahil edilmiş civic sahibiyim. yaklaşık 14000 km yol yaptım (5000 km uzun yol), otomobil konusunda yaptığım (5. aracımın sahibiyim) en doğru tercih. performans mükemmel, yakıt 1400kg a yakın bir araç için sakin kullanımda çok kabul edilebilir. hacim, komfor, içeride hissettirdiği çok üst düzeyde. farklı bir araç almak isteyeceğim zaman bu standartlarda (2-3 yıl sonrası) bir araç bulamayacağımdan korkuyorum. daha doğru bir tercih olamazdı.

Aracınız
Civic FC5 2020
Sevmediklerim:
2020 FC5 Sahibiyim. Yukarıdaki arkadaşa katılıyorum. Boyum 185 koltuk rahat fakat uzun yolda bacaklar pert oluyor malesef. Araç hiç yormuyor koltuk performansı rezalet. Belki başka boylarda farklıdır durum. Diz kapaklarım aracın yan sert kısımlarına geldiğinden oralara dizlik aldım biraz olsun rahatladım. Ama uzun oturumlarda ciddi anlamda baldır sorunu yaşıyorsunuz.
Koltuk baya önemliymiş.
İkinci konu arka silecek konusu diğer araçlarımın hepsinde olduğundan zorlanıyorum özellikle yağmurlu havalarda.
Araca bayiden güya yalıtım yapıldı ama malesef cliodan bile fazla ses alıyor. Lastik arayışımdan şimdilik vazgeçtim. Her kafadan bir ses çıkıyor bir 10bin km daha gidip birde yumuşak bir lastik deneyeceğim.
Diğer konu aracın kapı direkleri o kadar kalın ki görüşü özellikle dönüşlerde çok etkiliyor.
Kaporta sıkıntılı malesef. En ufak bir taş sıçramasında bile boya kalkıyor yapacak bir şey yok.
Sedan olmasından dolayı bagaj kapağının yarım açılması olayı. Zaten derinlemesine genişleyen bagaj için benim boyumdaki biri bile yerleştirmede zorlanıyor.
----
Sevdiklerim:
Araç ne kadar C sınıf bir araç olsa da kullanırken bir üst segment araçlardan çok farklı hissettirmiyor. Yani kaliteli bir araç kullandığınız hissiyatını size veriyor.
Uzun araştırmalarım sonucunda aracın mekanik problemlerinin az olması insanda inanılmaz bir rahatlık hissettiriyormuş.
İlk defa lpg li araç kullanıyorum. Çok memnunum. İyi ki almışım dediğim noktalardan.
İç konfor. Aracın genişliği çok hoşuma gidiyor. Passat da kullandım passata benzetiyorum. Bmw 3 serisindeki basık hissi yok. Sanki 5 serisi ferahlığı var. 4 kişilik bir aileyiz bagaj dahil gayet rahat seyahat edebiliyoruz.
Dış görünüş japon özellikle asya araçlarının tipine uyuz olurdum. Honda FC5 tipine bayılıyorum bir tek. Aracın dışarıdan çok güzel bir albenisi var, seviyoruz.
Performans konusunda ilk defa cvt kullanıyorum ve önceleri baya zorlandım. Ama şimdi daha iyiyim. Zaten çok performans beklentim yoktu hem ağır hem 125 bg. hem de 152 nm. tork ile fazlasını beklemek abes olurdu. Araç sizi yumuşak ama rahat kullanıma zorluyor. Sevmeye başladım. Zaten alırken 182'lik ve bunun arasında gidip gelmiştim ama ailem ile kullanacağımdan bunu seçmiştim.
Atmosferik motor. Bayılıyorum sesine.

Moderatörün son düzenlenenleri:

Ustura

0
Bence tarafsiz bir yorum olmuş. Bu sebeple sizi tebrik ederim.

Insanlar arabaları kendi tasarlamış gibi tarafsız yaklasamiyor, bu oldum olası garibime gidiyor.
Sevmediklerim:
2020 FC5 Sahibiyim. Yukarıdaki arkadaşa katılıyorum. Boyum 185 koltuk rahat fakat uzun yolda bacaklar pert oluyor malesef. Araç hiç yormuyor koltuk performansı rezalet. Belki başka boylarda farklıdır durum. Diz kapaklarım aracın yan sert kısımlarına geldiğinden oralara dizlik aldım biraz olsun rahatladım. Ama uzun oturumlarda ciddi anlamda baldır sorunu yaşıyorsunuz.
Koltuk baya önemliymiş.
İkinci konu arka silecek konusu diğer araçlarımın hepsinde olduğundan zorlanıyorum özellikle yağmurlu havalarda.
Araca bayiden güya yalıtım yapıldı ama malesef cliodan bile fazla ses alıyor. Lastik arayışımdan şimdilik vazgeçtim. Her kafadan bir ses çıkıyor bir 10bin km daha gidip birde yumuşak bir lastik deneyeceğim.
Diğer konu aracın kapı direkleri o kadar kalın ki görüşü özellikle dönüşlerde çok etkiliyor.
Kaporta sıkıntılı malesef. En ufak bir taş sıçramasında bile boya kalkıyor yapacak bir şey yok.
Sedan olmasından dolayı bagaj kapağının yarım açılması olayı. Zaten derinlemesine genişleyen bagaj için benim boyumdaki biri bile yerleştirmede zorlanıyor.
----
Sevdiklerim:
Araç ne kadar C sınıf bir araç olsa da kullanırken bir üst segment araçlardan çok farklı hissettirmiyor. Yani kaliteli bir araç kullandığınız hissiyatını size veriyor.
Uzun araştırmalarım sonucunda aracın mekanik problemlerinin az olması insanda inanılmaz bir rahatlık hissettiriyormuş.
İlk defa lpg li araç kullanıyorum. Çok memnunum. İyi ki almışım dediğim noktalardan.
İç konfor. Aracın genişliği çok hoşuma gidiyor. Passat da kullandım passata benzetiyorum. Bmw 3 serisindeki basık hissi yok. Sanki 5 serisi ferahlığı var. 4 kişilik bir aileyiz bagaj dahil gayet rahat seyahat edebiliyoruz.
Dış görünüş japon özellikle asya araçlarının tipine uyuz olurdum. Honda FC5 tipine bayılıyorum bir tek. Aracın dışarıdan çok güzel bir albenisi var, seviyoruz.
Performans konusunda ilk defa cvt kullanıyorum ve önceleri baya zorlandım. Ama şimdi daha iyiyim. Zaten çok performans beklentim yoktu hem ağır hem 125 bg. hem de 152 nm. tork ile fazlasını beklemek abes olurdu. Araç sizi yumuşak ama rahat kullanıma zorluyor. Sevmeye başladım. Zaten alırken 182'lik ve bunun arasında gidip gelmiştim ama ailem ile kullanacağımdan bunu seçmiştim.
Atmosferik motor. Bayılıyorum sesine.

Mi Note 10 Lite cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

2020 haziran 10 tescil tarihli, 1.5vtec 182hp sedan düz vites executive plus + prestige paket ve bayide bütün ek aksesuarları dahil edilmiş civic sahibiyim. yaklaşık 14000 km yol yaptım (5000 km uzun yol), otomobil konusunda yaptığım (5. aracımın sahibiyim) en doğru tercih. performans mükemmel, yakıt 1400kg a yakın bir araç için sakin kullanımda çok kabul edilebilir. hacim, komfor, içeride hissettirdiği çok üst düzeyde. farklı bir araç almak isteyeceğim zaman bu standartlarda (2-3 yıl sonrası) bir araç bulamayacağımdan korkuyorum. daha doğru bir tercih olamazdı.
Üstad bende yakın zamanda 2021 FC5 alacağım inşallah. Şuan 1.6 Eco executive ile 1.5 Executive+ arasındayım. ÖTV indirimi ile alacağım. Deeğerli görüşlerinizi bekliyorum.

ONEPLUS A6003 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Geri