Yeni honda aldim bilgi

Soru Cevap
Merhaba aracımı yeni aldim 2012 civic elegance yalnız motordan vuuuu diye ses geliyor arada sırada bunun sebebi nedir?

SM-G610F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Volkan Dizge

0
Yönetici
Ad Soyad
Volkan Dizge
Aracınız
Civic FD6 2011
Soru Cevap
Merhaba aracımı yeni aldim 2012 civic elegance yalnız motordan vuuuu diye ses geliyor arada sırada bunun sebebi nedir?

Öncelikle güle güle kullanın kazasız belasız. Bu ses biraz havada kaldı hocam ne yapınca ses geliyor , kalorifer açıksa gelir,klima açıksa gelir,soğutma suyu sıcaklığına göre fan aç kapat yapabilir.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Öncelikle güle güle kullanın kazasız belasız. Bu ses biraz havada kaldı hocam ne yapınca ses geliyor , kalorifer açıksa gelir,klima açıksa gelir,soğutma suyu sıcaklığına göre fan aç kapat yapabilir.

Teşekkür ederim her şey kapalı sürekli gelmiyor araç otomatik ayagimi cekiyorum gazdan on taraftan geliyor ses vuuu sesi gibi oluyor

Volkan Dizge

0
Yönetici
Ad Soyad
Volkan Dizge
Aracınız
Civic FD6 2011
Teşekkür ederim her şey kapalı sürekli gelmiyor araç otomatik ayagimi cekiyorum gazdan on taraftan geliyor ses vuuu sesi gibi oluyor

Şanzıman yağını düz bir zeminde ve araç soğukken kontrol edin. Daha önce şanzıman yağı ve filtresi değişmiş mi, kaç bin olmuş değişeli? Hondanın otomatiği vites N konumundayken hareket edince benzer bi ses yapıyor yağlamayı kestiği için ama gazdan çekince vites D konumdayken yapması eğer şanzımandansa baktırmak gerekebilir.

Volkan Dizge

0
Yönetici
Ad Soyad
Volkan Dizge
Aracınız
Civic FD6 2011
100.000 e kadar değiştirmeyin diyolar ama

Diyorlar değil hocam , civiclerde şanzıman yapı her 60 bin km de bir yada 4 yılda bir değişir. Km olarak doldurmasa bile yıl ile de yağın kullanım süresi dolabiliyor. Ekteki resim hondanın resmi sitesinden alıntılanmıştır. IMG_3640.JPG

Geri