Yeni Honda Civic FE Kasa 2022 ( Öğrenelim, Bildiklerimizi Paylaşalım )

Aracınız
Civic FB7 2013
Bu yeni kasa önden güzel ama şu arka stoplar audi markasına benzediği için ben alışamadım ama aracın interior da baya iyi bayide inceledim güzel olmuş içi keşke Cvt olmasaymış şanzımanı.

Aracınız
Civic FC5 2020
Bu yeni kasa önden güzel ama şu arka stoplar audi markasına benzediği için ben alışamadım ama aracın interior da baya iyi bayide inceledim güzel olmuş içi keşke Cvt olmasaymış şanzımanı.

Merhaba

Turbo O açığı kapatıyor gayet çok verimli çalışıyor bilginiz olsun devir ekonomi devri eco veya benzinli versiyonlar VAG grubu veya kore grubu araçlardan benzinli olanlar 182 hpler LT/ LİRA olarak az yakıyor eco lar dizelle yarışıyor TL/KM de bazında

Kasa konusunda ki görsellik bir zevk meselesi fakat şu an yollarda baktığımız zaman da sayılı bir o kadar güzel bir o kadar prestijli duran bir araç olmuş konumda

yolda bakan çok oluyor mesela

Saygılar

2018FC5 EXE ECO
2020FC5 EXE ECO
2021 FE EXE ECO

182 hp turbo benzinli kullanıcısıyım cvt bu sefer gerçekten çok hızlı vites atıyor yandaki kulakçıklarla ise vites dahada hızlı değişiyor sol kulaklık ile vites küçültülmek istendiğinde anında tepki verip devir yükseltiyor bunuda zaten 0-100 değerinde görebilirsin . Firma her ne kadar 8.1 sn desede 8 sn in altında olduğunu çok rahat söyleyebilirim 7.9 yada 7.8 civarı. Cvt ye karşı ön yargılarınızı yenebilirsiniz dsg ye çok yaklaşmış. Ama mesele rakamlar yada performans değil sadece hissiyatsa tabi mutlu etmeyebilir

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2020
182 hp turbo benzinli kullanıcısıyım cvt bu sefer gerçekten çok hızlı vites atıyor yandaki kulakçıklarla ise vites dahada hızlı değişiyor sol kulaklık ile vites küçültülmek istendiğinde anında tepki verip devir yükseltiyor bunuda zaten 0-100 değerinde görebilirsin . Firma her ne kadar 8.1 sn desede 8 sn in altında olduğunu çok rahat söyleyebilirim 7.9 yada 7.8 civarı. Cvt ye karşı ön yargılarınızı yenebilirsiniz dsg ye çok yaklaşmış. Ama mesele rakamlar yada performans değil sadece hissiyatsa tabi mutlu etmeyebilir

Üstad
182 de mutlu etmez ise daha ne diyelim biz eco da mutlu olurken varsın gerisini sanayiden çıkmayan dsg liler düşünsün

2018FC5 EXE ECO
2020FC5 EXE ECO
2021 FE EXE ECO

Üstad
182 de mutlu etmez ise daha ne diyelim biz eco da mutlu olurken varsın gerisini sanayiden çıkmayan dsg liler düşünsün

2018FC5 EXE ECO
2020FC5 EXE ECO
2021 FE EXE ECO

Öyle dediler sen agresif kullanıyosun dsg elinde kalır servistekilerle çok görüşürsün cvt al dediler aldık :) inş sorunsuzdur. Benim güzergahlarım arasında çok dik rapmalar var ben oralarda performans kasarım ani dip gazlar filan umarım cvt arıza vermez

Aracınız
Civic FB7 2013
Üstad

2018FC5 EXE ECO
2020FC5 EXE ECO
2021 FE EXE ECO

Cvt ile Dsg farklı olsa da sorun çıkarma potansiyeli yüksek olan iki şanzıman türü o nedenle e-Cvt değil ise ben uzak dururum hele ki Honda gibi bir firma ise asla Cvt şanzıman almam cunku güvenim kalmadı bu firmaya ufacık göçük sorununu bile kabul edemeyen bir firmaya neden nasıl güveneyim. :)

Ad Soyad
isa satar
Aracınız
Civic FE1 2021
Evet aynı yerden bahsediyoruz, bende 1000km bakımında (1 hafta içerisinde) göstereceğim bunu , muhtemelen size söylediklerini söyleyecekler . Bu bence bir sorun çünkü birleşim yerleri aynı çizgide değil , montaj sırasında yapılan bir hata bu . Bir de ben aracı ses yalıtımlı olarak aldım ancak 80km hızın üzerine çıkınca içeriye aşırı ses alıyor , özellikle yalıtım yapılmış bir aracın bu kadar ses alması bana normal gelmiyor , serviste tam olarak nereye yalıtım yapıldığını da soracağım.
Amerikadan bir kullanıcı farklı amaçlı olsa da tam bahsettiğiniz yerin görüldüğü aşağıdaki videoyu çekmiş. orada da aynı durum söz konusu yani bize adilerini göndermiş değiller sanırım :)
sol a sütunu gösteren video:

Ad Soyad
Murat ŞAHİN
Aracınız
Civic FE1 2021
Merhaba arkadaslar
1000 km eco elegance aracimda her kasis ve tumsekte on sol alt taraflardan(sanki yuruyen takimlardan geliyor gibi) ‘lak’ seklinde ses ve vuruntumsu bir hissiyat geliyor. Sadece sol taraftan ve sol tekerin girdigi ciktigi zamanlar. Duz yolda saga sola cekme yok, virajda sorun yok duz yolda sorun yok bozuk zeminde de yok sadece her kasiste, tumsek ve rogar gibi ufak bile olsa cukurlarda(cok dusuk hizda bile). Servise gidildi yürüyen alt takımlar kontrol edildigi ancak hic bir sorun olmadigi soylendi. Sesi duydular ama giderecek bir sorun bulamadilar. Karsilasan oldu mu? İnsan ona odaklanıyor ister istemez ve can sıkıyor. Teşekkür ederim.
Dostum 8 Şubat 2022 de aldığım elegance Eco aracımda aynı sorun bende de vardı. Ayrıca geri vitese takıp sola manevra yaptığımda da geliyordu aynı ses. 1 hafta servise git gel cozumsuzlugunden sonra Honda Türkiye'den aldıkları direktifle sol aks taşıyıcı ve sol amartisoru değiştiler. Sorun çözüldü.

Aracın sağ dikizdeki kamerası güzelde geri görüş kamerası çok kötü özellikle akşamları karanlık ortamda iyice kötü bunda bir iyileştirme güncelleme yada kamera değiştirme şansı oluyomu acaba

Moderatörün son düzenlenenleri:
Geri