Yeni Honda Civic FE Kasa 2022 ( Öğrenelim, Bildiklerimizi Paylaşalım )

Ad Soyad
Yunus Emre
Aracınız
Civic FE1 2021
Bildiğiniz üzere Yeni Honda Civic Karşımıza Hem Dış Tasarımı İle Özelliklede İç Tasarımı İle Çok Farklı Bir Şekilde Karşımıza Çıktı.

Ben Aracımı Bayiden 2020 Model FC Eco Elegance ‘ mi Takasta Vererek, ve Üzerine Bir Miktar Para Vererek Karşılığında Yeni Honda Civic 2022 Executive Plus Aldım. Ve Aracımıda Bu Hafta İçerisinde Bayiden Teslim Aldım.

Dış Tasarımda İlk İzlenimlerim;
Bildiğimiz Sportif ve Agresif Honda Tasarımının Dışına Çıkılarak, Daha Ağır Başlı, Oturaklı ve Premium Bir Tasarım Olmuş, Yani Aracın Belli Başlı Açıları Piyasadaki Araçlarada Benziyor Ama Yeni Kasa Bana Göre Daha Heybetli ve Gösterişli Geldi Aksesuar Takmadan Bile Bir Albenisi Var Gibi.

İç Tasarımda İlk İzlenimlerim;
İçi Bana İlk Oturduğumda Sanki Bir Audi A4 Gibi Geldi Koltuklar Deri Sıkı Ve İçi Çok Tok Geldi Sol Emniyet Kemerinden Gelen Trim Sesi Hariç Başka Tık Ses Yok Trim Sesinide Pek Duymuyorum Zaten Müzikten, Double Ekranın Büyüklüğünden Klima Menfezlerine Kadar Çok Şık Olmuş İçerisi Sanki Bi D Segmenti Audi, Mercedes’e Binmişsin Gibi Hissediyorsun, Tuşların Dokunuşları Çok İyi Kapılar FC5’e Göre Daha Ağır Ve Kapı Sesleri Çok Daha Tok Kapatırken, Kablosuz Şarj İos Cihazlarda İphone 8 ve Üzeri İçin Çalışıyor. Android Cihazlarda Bilmiyorum. Double Ekran Çok Kullanışlı Gözüküyor Fakat Henüz Tam Çözemedim :) ve Gayet Seri Bir Ekran, Kadran Tamamen Hayalet Aldığım Modelde ve Çok Fonksiyonel.

Sürüş İzlenimlerim;
Executive Plusta 3 Mod Var Eco, Normal Ve Sport Fakat Eco’ya Bile Alsanız Gaz Tepkimeleri ve Hızlanması Çok İyi Ve Araba Diğer Modlarda Çok İyi Hızlanıyor Çok Seri Geldi Bana.

Kullandıkça Sizlere Yeni Deneyimlerimi Yazacağım, Aramızda Teslim Alıp Yada Test Eden Arkadaşlar Varsa Bizlerle Deneyimlerini Paylaşıp Keşfettiği Fonksiyon ve Özellikleri Söylemesini Rica Ederim. ( Benim Merak Ettiklerimin Başında Double Ekranın Detayı ve Kadran Detayları Geliyor ) Klip İzleyebiliyormuyuz Mesela, Yada Kadranda YouTube ‘taki Tanıtım Videoları Haricinde Gördüklerimizden Farklı Birşey Varmı.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Güzel bir inceleme olmuş , teşekkür ederiz.
Bende kendi gözlemlerini dile getirmek isterim..

+ Kapıların daha ağır ve tok hissettirdikleri konusunda bende mutabık oldum.
Özellikle iç kapı açma kolunun gerçek metal alaşımlı malzemeden yapılması da ayrı bir kalite hissi vermiş.

Fakat önceki jenerasyona göre boyutları büyümüş olmasına rağmen iç hacim genişliğin de herhangi bir fark bulunmamakta. Fakat FC-FK kasalar zaten bu konular da oldukça başarılı olduğu için bir problem olarak söyleyemem.

+ Bagaj kapağının da kendi kalkması ince bir detay olarak kendini göstermekte.
+ Ön koltukların oturma pozisyonları yine selefi ile aynı standartlara sahip , problem yok...

- Fakat trim sesi konusunda hiç hoşuma gitmedi , 2017 FC5 aracım daha başarılı vaziyette.
Bu araç çok daha düşük bir hizmet kullanımına dahil birde...
Kullandığım test güzergahı neredeyse temiz bir asfalta sahip olmasına rağmen dikkat kesilecek kadar zırıltı sesi vardı.

- Herkes övgü dolu geridönüşler yapsada selefi kadar yol sesi alıyor , özellikle bu konuda daha fazla geliştirme beklerdim.

+ 140 km/h'a kadar çıkmıştım , rüzgar sesi yönünden eskiden olduğu gibi problem yaşatmıyor..

Süspansiyon karakteri de bana sert yapılı geldi. Fakat benim aracım da 215/55/16 lastikler var selefi olanı RS jantlar ile tecrübe edip ona göre kıyaslamak gerekir...
Mevcut aracımda ki 55 yanaklı Goodyear Efficient Grip Performance lastiklere kıyaslarsam hoşuma gitmedi. Civic'in yumuşak-sert karışımı oturaklı yapısını seviyorum daha çok.
Bunun haricin de 180 küsür beygir motorun sürüş keyfi zaten bambaşka.

Görecelidir , ızay tasarım eski tip göstergeler ile bana çok daha havalı gelmekteydi Civic , yeni nesil digital göstergeyi sevemedim...
847b0e63626338893f54260c49d524c2.jpg

SM-N770F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Aracınız
Civic FC5 2019
Havalandırma Izgara arkası toz olunca Nasıl temizlenecek o kafama takıldı baya boşluk var temizlenmezse çok kötü bir görüntü olur bence

Benim bir fikrim var, kamyonlarda tırlarda hava varya ondan tutunca kesin temizlenir :)

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Ad Soyad
Yunus Emre
Aracınız
Civic FE1 2021
Güzel bir inceleme olmuş , teşekkür ederiz.
Bende kendi gözlemlerini dile getirmek isterim..

+ Kapıların daha ağır ve tok hissettirdikleri konusunda bende mutabık oldum.
Özellikle iç kapı açma kolunun gerçek metal alaşımlı malzemeden yapılması da ayrı bir kalite hissi vermiş.

Fakat önceki jenerasyona göre boyutları büyümüş olmasına rağmen iç hacim genişliğin de herhangi bir fark bulunmamakta. Fakat FC-FK kasalar zaten bu konular da oldukça başarılı olduğu için bir problem olarak söyleyemem.

+ Bagaj kapağının da kendi kalkması ince bir detay olarak kendini göstermekte.
+ Ön koltukların oturma pozisyonları yine selefi ile aynı standartlara sahip , problem yok...

- Fakat trim sesi konusunda hiç hoşuma gitmedi , 2017 FC5 aracım daha başarılı vaziyette.
Bu araç çok daha düşük bir hizmet kullanımına dahil birde...
Kullandığım test güzergahı neredeyse temiz bir asfalta sahip olmasına rağmen dikkat kesilecek kadar zırıltı sesi vardı.

- Herkes övgü dolu geridönüşler yapsada selefi kadar yol sesi alıyor , özellikle bu konuda daha fazla geliştirme beklerdim.

+ 140 km/h'a kadar çıkmıştım , rüzgar sesi yönünden eskiden olduğu gibi problem yaşatmıyor..

Süspansiyon karakteri de bana sert yapılı geldi. Fakat benim aracım da 215/55/16 lastikler var selefi olanı RS jantlar ile tecrübe edip ona göre kıyaslamak gerekir...
Mevcut aracımda ki 55 yanaklı Goodyear Efficient Grip Performance lastiklere kıyaslarsam hoşuma gitmedi. Civic'in yumuşak-sert karışımı oturaklı yapısını seviyorum daha çok.
Bunun haricin de 180 küsür beygir motorun sürüş keyfi zaten bambaşka.

Görecelidir , ızay tasarım eski tip göstergeler ile bana çok daha havalı gelmekteydi Civic , yeni nesil digital göstergeyi sevemedim...
847b0e63626338893f54260c49d524c2.jpg

SM-N770F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Fc5 in yapısı ayrı biryerde zaten bu kasada biraz daha ağırbaşlı olmuş hemsportif hem ağır

Geri