Yeni Honda Civic FE Kasa 2022 ( Öğrenelim, Bildiklerimizi Paylaşalım )

Ad Soyad
__
Aracınız
Civic FE1 2021
Selam arkadaslar,
Arabayi alali yaklasik bir ay oldu ve aldigim gunden beri 39 litreden fazla benzin alamadim. 600KM yol neredeyse katetmedim. Klima acik oldugu icin degerler degisebilir gibi geliyor ama 6.8L ortalama ile hala 600KM gidemiyorum. Isik yandiginda gitmeme ragmen 34 ile 39 litre arasi benzin aliyor. Pompacinin havayi almasi benzini gozuyle gorene kadar yani tika basa doldurmasi icin uyarsam da maalesef olmadi. 1000KM bakiminda servise sordugumda da normal diyor ama bu canimi sikiyor. Uzun yolda benzinlikci haritasi cikarmak zorunda kaliyorum kafamda. Bu konu hakkinda yapilacak bir sey bilen var midir ya? Benim cok canimi sikiyor.

Aracim Executive Plus 182 bu arada

VaiN

Özel Üye
Ad Soyad
Uğur Şenyavaş
Aracınız
Diğer Markalar
Selam arkadaslar,
Arabayi alali yaklasik bir ay oldu ve aldigim gunden beri 39 litreden fazla benzin alamadim. 600KM yol neredeyse katetmedim. Klima acik oldugu icin degerler degisebilir gibi geliyor ama 6.8L ortalama ile hala 600KM gidemiyorum. Isik yandiginda gitmeme ragmen 34 ile 39 litre arasi benzin aliyor. Pompacinin havayi almasi benzini gozuyle gorene kadar yani tika basa doldurmasi icin uyarsam da maalesef olmadi. 1000KM bakiminda servise sordugumda da normal diyor ama bu canimi sikiyor. Uzun yolda benzinlikci haritasi cikarmak zorunda kaliyorum kafamda. Bu konu hakkinda yapilacak bir sey bilen var midir ya? Benim cok canimi sikiyor.

Pompacıdan yapmasını istediğiniz işlem aracınıza zarar verecek bir işlem. Ki zaten bizim araçlar buna izin vermiyor çok şükür. Deneseler de ağzına kadar dolduramıyorlar.

Eğer ki sizin için 40 litrelik yakıt deposu bu kadar büyük bir problemse, geceleri uykunuzu falan kaçırıyorsa hiç durmayın boşuna kendinize dert etmeyin, yakıt deposu 60-65 litre olan araçlar mevcut. Onlardan biriyle değiştirin derim. İnsanın kullandığı araca severek binmesi önemli.

Selam arkadaslar,

Benim aracımda sizinki gibi exe+ 182 hp . Geçen sene kasım ayından beri kullanıyorum 0 km bayiiden aldım şu an 6800 km de. Dediğiniz gibi yakıt göstergesinin son kademesininde sonuna kadar kullanıp doldursam dahi max 38 39 lt alıyor ve o dolu haliyle şehir için 500 şehirler arası 600 km den fazla yol katediyorum ( ortalama hız 150 160 kmh). Artık ülkemizde yakıt almayı tercih ettiğiniz tek bir akaryakıt markası varsa bile 60 70 km de bir karşınıza çıkıyor zaten ben bu konuda hiç müzdarip değilim . Akaryakıt haritası çıkarmak yada seyir keyfinizi azaltacak derecede kafaya takmalık bir durum olduğunu zannetmiyorum :)) aracınız hayırlı olsun mutlu günlerde sevdiklerinizle kazasız belasız yolculuklar dilerim

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ad Soyad
__
Aracınız
Civic FE1 2021
Pompacının hava alma adında yaptığı bu işlemin zararlı olduğunu bilmiyordum. Neden zararlı olduğunu öğrenirsem çok daha mutlu olurum.

Aslında aracıma çok severek biniyorum ve severek aldım. Yazmadığım şu nokta olmuş teknik dökümanda 47 litre olarak gözüküyor ama ben buna yaklaşamıyorum. Araçların depo tankı teknolojileri ile alakalı bir bilgim yok 8 ile 12 litre arası fark olmasının mantıklı bir dayanağı var mı onu arıyorum aslında. Buna mantıklı bir cevap arıyorum sadece. Kılavuzda yazan bir rakam doğru değer vermiyor onun sebebi benim aracıma özel bir sorun mu diye merak ediyorum sadece

VaiN

Özel Üye
Ad Soyad
Uğur Şenyavaş
Aracınız
Diğer Markalar
Pompacının hava alma adında yaptığı bu işlemin zararlı olduğunu bilmiyordum. Neden zararlı olduğunu öğrenirsem çok daha mutlu olurum.

Aslında aracıma çok severek biniyorum ve severek aldım. Yazmadığım şu nokta olmuş teknik dökümanda 47 litre olarak gözüküyor ama ben buna yaklaşamıyorum. Araçların depo tankı teknolojileri ile alakalı bir bilgim yok 8 ile 12 litre arası fark olmasının mantıklı bir dayanağı var mı onu arıyorum aslında. Buna mantıklı bir cevap arıyorum sadece. Kılavuzda yazan bir rakam doğru değer vermiyor onun sebebi benim aracıma özel bir sorun mu diye merak ediyorum sadece

Kesinlikle sizin aracınıza özel bir durum değil. Oraya kafanız takılmasın. Kılavuzda yanlış hatırlamıyorsam ya 7 ya 8 litre kala yakıt alın uyarısı çıkar yazıyordu. Yani bu da ışık yandıktan sonra yaklaşık 100 km daha kullanılabilir demek oluyor. Hatta ben bir keresinde zorunluluktan ışık yandıktan sonra kalan km göstergesi de sıfırlandı ve onun üzerine 90 km gitmek zorunda kaldım. Depoyu doldurduğumda 44,3 litre civarı aldı. Normalde ışık yandığında 37-38 litre civarı alıyordu. Neredeyse dibine kadar kullanmışım :) Bizim yakıt tanklarını 45 litre olarak yazıyorlar teknik verilerde. Bir 2-3 litre de acil durum tankı var sanırım :))

Neden zararlı olduğu konusunda teknik bilgisi daha yüksek arkadaşlar daha önce forumda bilgi vermişlerdi. Belki moderatör arkadaşlar o konuyu bulup buraya linkini bırakabilirler.

Ad Soyad
__
Aracınız
Civic FE1 2021
Kesinlikle sizin aracınıza özel bir durum değil. Oraya kafanız takılmasın. Kılavuzda yanlış hatırlamıyorsam ya 7 ya 8 litre kala yakıt alın uyarısı çıkar yazıyordu. Yani bu da ışık yandıktan sonra yaklaşık 100 km daha kullanılabilir demek oluyor. Hatta ben bir keresinde zorunluluktan ışık yandıktan sonra kalan km göstergesi de sıfırlandı ve onun üzerine 90 km gitmek zorunda kaldım. Depoyu doldurduğumda 44,3 litre civarı aldı. Normalde ışık yandığında 37-38 litre civarı alıyordu. Neredeyse dibine kadar kullanmışım :) Bizim yakıt tanklarını 45 litre olarak yazıyorlar teknik verilerde. Bir 2-3 litre de acil durum tankı var sanırım :))

Neden zararlı olduğu konusunda teknik bilgisi daha yüksek arkadaşlar daha önce forumda bilgi vermişlerdi. Belki moderatör arkadaşlar o konuyu bulup buraya linkini bırakabilirler.
Cok tesekkur ederim bunu ogrenmek beni rahatlatti. Duymak istedigim sey aslinda buydu. :)

Aracınız
Civic FC5 2020
ARKADAŞLAR MERHABA

şu adaptif hız kontrolü sistemini ben yapamadım bugün bir deneyeyim dedim trafikte FE1 kasa için video veya bir link bilgisi olan var mı yardım eden olursa sevinirim

2018 FC5 EXE ECO
2020 FC5 EXE ECO
2021 FE1 EXE ECO

Aracınız
Civic FB7 2014
ARKADAŞLAR MERHABA

şu adaptif hız kontrolü sistemini ben yapamadım bugün bir deneyeyim dedim trafikte FE1 kasa için video veya bir link bilgisi olan var mı yardım eden olursa sevinirim

2018 FC5 EXE ECO
2020 FC5 EXE ECO
2021 FE1 EXE ECO
Merhaba @ENOVA
Turkce videolar henuz mevcut degil sanirim ingilizce olarak var veya honda linkindeki kullanim klavuzundan bakabilirsiniz

Selamlar eco elegance fe sahibiyim vites park konumundayken her frene bastığımda tık tık diye ses geliyor vitesten bu durum normal mi aracında aynı durum olan varmıdır ?

Geri