Civic FC5 Yeni Honda Civic Ortalama LPG Yakıt Tüketimi...

Aracınız
Civic FC5 2020
Bende eski bir jetta tdi kullanicisi olarak asiri memnunum.
Dun 120 liraya fulledim depoyu ve istanbul kadikoyden korfezi dolanarak ve atasehir-izmit bati arasi haric hicbir parali yolu kullanmayarak balikesir akcaya geldim. Aracta 4 kisi ve bagaj kapanmayacak derecede doluyudu. Bu arada is cikis saatine denk geldigim icin korfez ile yalova arasinda bayagi bir dur kalk yaptim.

Sakin kullanimla 483 km gittim ve kalan menzil 1 km.

Yalniz soyle enteresan bir durum oldu, son 40 km'dir kalan menzili 1 km gosteriyor. İnat etti bitmedi namussuz :) boyle ne kadar devam edecek bilemiyorum.
Aracım eco exe 2020.. Bu yaz Tunceli-Eskişehir arasını 270 TL Lpg alımıyla gittim.. Sonrasında Eskişehir-Mersin arasını 180 TL aldım.. Mersin-Tunceli arasını ortalama 140-150 ile gittim 240 TL de orada gitti toplam 690 lira harcadım yola.. Bu yolun aynısını geçen sene fiat punto 1.3 multijet 90bg dizel ile yapmıştım ve 1100-1200 liraya yakın tutmuştu hatırladığım kadarıyla.. Ben bu performansa şok oldum diyebilirim.. Bu kadar az yakacağını bilmiyordum.. Çok memnunum açıkçası..

Redmi Note 8 Pro cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

gunesec

Özel Üye
Bende eski bir jetta tdi kullanicisi olarak asiri memnunum.
Dun 120 liraya fulledim depoyu ve istanbul kadikoyden korfezi dolanarak ve atasehir-izmit bati arasi haric hicbir parali yolu kullanmayarak balikesir akcaya geldim. Aracta 4 kisi ve bagaj kapanmayacak derecede doluyudu. Bu arada is cikis saatine denk geldigim icin korfez ile yalova arasinda bayagi bir dur kalk yaptim.

Sakin kullanimla 483 km gittim ve kalan menzil 1 km.

Yalniz soyle enteresan bir durum oldu, son 40 km'dir kalan menzili 1 km gosteriyor. İnat etti bitmedi namussuz :) boyle ne kadar devam edecek bilemiyorum.

Maşallah nazar değmesin, full bagaj+4 kişi+dur kalk 480 km.

Yok arkadaş benim araba kesin bozuk?

Aracınız
Civic FC5 2019
Maşallah nazar değmesin, full bagaj+4 kişi+dur kalk 480 km.

Yok arkadaş benim araba kesin bozuk?
arkadaş bu aldığınız değerler tahminimce düz yolda aldığınız değerlerdir diye düşünüyorum. Çünkü ben ne yaparsam yapayım istanbul-samsun yolunda gidiş geliş olarak 400 km görme olayını yaşamadım bir depoda.

Aracınız
Civic FC5 2020
Az once depo 506 kmde bitti. Aslinda cok duz yolda sayilmaz. Genel hiz kurallarina uyarak yokus asagi gaza basip yokus cikarken mumkun oldugunca az gaz vererek ciktim. Aslinda az yaksin diye kastim diyebilirim.

Aracınız
Civic FC5 2020
O kadar olsun. Sehir icinde de 250kmyi gecemiyorum :)
arkadaş bu aldığınız değerler tahminimce düz yolda aldığınız değerlerdir diye düşünüyorum. Çünkü ben ne yaparsam yapayım istanbul-samsun yolunda gidiş geliş olarak 400 km görme olayını yaşamadım bir depoda.

Aracınız
Civic FC5 2019
O kadar olsun. Sehir icinde de 250kmyi gecemiyorum :)

Şehir ici mümkün olduğunca kısa mesafelerde ben sadece benzin kullanıyorum. Hafta sonları bir yere gitmek istersem istanbul içi dolaşma vs gibi ozmn lpg kullanıyorum normalde işe gidiş geliş sadece benzin

SM-N950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

gunesec

Özel Üye
Az once depo 506 kmde bitti. Aslinda cok duz yolda sayilmaz. Genel hiz kurallarina uyarak yokus asagi gaza basip yokus cikarken mumkun oldugunca az gaz vererek ciktim. Aslinda az yaksin diye kastim diyebilirim.

Valla şahane. Scooter kadar yakıyor. ?
Sürüş tarzınız nasıl?
Yazın Mersine giderken Ankara-adana üzerinden gittim. Yokuşlar falan yavaşlamadım, yer yer yol düzse 150-160 gittim. İki yetişkin, 1 çocuk bagaj dolu. Klima yolun yarısında açık. 390 km de bitti. Gelirken de kısmen daha sakindi ama o da 410 civarı bitti.

Depoyu fulleyip yeşil ışığa uyarak kullanayım bakalım. Değişecek mi.

Aracınız
Civic FC5 2017
Valla şahane. Scooter kadar yakıyor.
Sürüş tarzınız nasıl?
Yazın Mersine giderken Ankara-adana üzerinden gittim. Yokuşlar falan yavaşlamadım, yer yer yol düzse 150-160 gittim. İki yetişkin, 1 çocuk bagaj dolu. Klima yolun yarısında açık. 390 km de bitti. Gelirken de kısmen daha sakindi ama o da 410 civarı bitti.

Depoyu fulleyip yeşil ışığa uyarak kullanayım bakalım. Değişecek mi.
değişir cok km yapmak istiyorsanız 120 yı gecmıyeceksıniZ

BV6800Pro cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2020
Kesinlikle katiliyorum. Bu bahsettigim yolda zaten yuksek hizlara cikamiyorsunuz. Daha once jettam vardi satarken ogrendigim 1200 lira hiz cezasi yemisim bu gittigim yolda. Bu sebepten kaynakli izmir otobaninin beles kismi haric 110un uzerine pek cikmadim. Ortalama hizim 95-100 gibi dusunebiliriz. Hizlandigim zamanlarda da yokus asagi bastim biraz.
değişir cok km yapmak istiyorsanız 120 yı gecmıyeceksıniZ

BV6800Pro cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Merhabalar bende civic eco elegance aracımı 2 gün önce teslim aldım. İlk uzun sayılacak mesafeyi manisa-dikili arasında yaptım. Otoban kullanmadım özellikle menemen ve aliağa trafiğine girdim. Sakin kullanım, 3 kişi ve bagaj dolu. Ortalama tüketim 6.3 oldu lpg de. Eğer ortalama tüketimi yol bilgisayarı doğru gösteriyorsa 160 km lik araç için harika değer.

Geri