Civic FC5 Yeni Honda Civic Ortalama LPG Yakıt Tüketimi...

Aracınız
Civic FC5 2021
Merhaba,
Aracımı alalı 2 gün oldu lpg eco elegance. Şehir içinde olabildiğince sakin ve yeşil ışık yakmaya çalışıp eco açık gidiyorum. Depoyu benzin ve lpg yi alınca fulledim. Şu an 140 km de , kalan km 92 , ortalamamı 12,8 altına düşüremiyorum. Bu ilk depo olmasından kaynaklı mıdır? Zamanla düzelecek bir değer midir? Hiç zorlamıyorum arabayı gaza bile basmıyorum. İşe gidiş gelişim 8 - 8 16 km. Alır almaz da birazcık turladım ve şu an 142km de aracım
Değerli yorumlarınız için şimdiden teşekkürler
Hayırlı olsun. Ben de aracı yeni aldım, ikimizinki de aynı model. Motor yeni olduğu için uzun bir süre sadece benzin ile kullandım. 500 km civarı kullanımım var, bunun son 250 km civarı LPG ile yapıldı. Ortalama hızım 45 km/h civarında, tüketim 8,5 lt LPG, 8,2 lt benzin olarak görülüyor. Ancak hassas bir ölçüm yapmadım, bunlar yol bilgisayarı verileri.

Sizin yazdığınız veriler yol bilgisayarı verileri mi, kendi ölçümleriniz mi?

Aracınız
Civic FC5 2021
Hayırlı olsun. Ben de aracı yeni aldım, ikimizinki de aynı model. Motor yeni olduğu için uzun bir süre sadece benzin ile kullandım. 500 km civarı kullanımım var, bunun son 250 km civarı LPG ile yapıldı. Ortalama hızım 45 km/h civarında, tüketim 8,5 lt LPG, 8,2 lt benzin olarak görülüyor. Ancak hassas bir ölçüm yapmadım, bunlar yol bilgisayarı verileri.

Sizin yazdığınız veriler yol bilgisayarı verileri mi, kendi ölçümleriniz mi?
Merhaba, size de hayırlı olsun kazasız belasız ağız tadıyla binin inşallah ?
Ben aldığımda her iki depoyu da benzni de lpg yi de fulledim özellikle bir benzin geçişi sağlamadım. Bugün 2.depo bitti LPG ve tam 250,9 km yapmışım. Depoyu tekrar fulledim ve kuruş hesabı ile 54 kuruş yakmışım. Yol bilgisayarı da 2.depoda 11.8 gösterdi ortalamayı.
33 lt için 250 km düşük bir menzil , uzun zamanda umarım daha da düzelir benim umudum var :)
Teşekkürler

ywzckr

0
Lpg ye 71krş zam geliyor bu gece. Bazı şehirlerde 6 liraya vurdu fiyatı %25-30 fazla yakıyor lpg 6x1.3=7.8 yaptığı için bizim lpg tesisatı çöp oldu diyebiliriz hayırlı olsun.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri