Civic FC5 Yeni Honda Civic Ortalama LPG Yakıt Tüketimi...

Merhaba arkadaşlar. Herkese iyi yıllar diyerek başlamak istiyorum. Ben de bordo renkte yeni civic elegance otomatik e tüplü aldım. Yakıt meselesi ile ilgili izlenimlerimi paylaşmak istiyorum. Çünkü bu konuda müthiş bir kafa karışıklığı var anlaşılan.

Öncelikle Malatya'da yaşıyorum. Arabayı üniversiteye gelip giderken kullanıyorum eve yaklaşık 20 km. Bunun 5 km'si tam şehir içi geri kalanı yarı şehirlerarası kabul edilebilir. Ama Işık'lar var. Velhasıl karma yakıt diyebiliriz.

Gelelim yakıt değerlerine. Çok titiz ve dikkatli bir biniciyim. Ben arabaya hizmet etmem isterim ki araba bana hizmet etsin yani beni sömürmesin. Onun için iyi incelediğimi düşünüyorum.

LPG'nin litresi 2,61 sıradan istasyon. 69 liraya 296 km gitti en son kullanım. Yani 23 kuruş. Bu değerler havalar biraz ısındıktan sonraydı.

Bir önceki seferde 2,75 tl litre fiyatı üzerinden havanın en soğuk olduğu dönemde 32 kuruş yaktı. Bu oranlara benzin dahil değil elbette onu da katarsak birkaç kuruş artar sanırım.

Sonuç olarak düzgün kullanıldığında arabanın yakıtı çok iyi bence. İzlenimlerim böyle. İnşallah yardımcı olabilmişimdir. İyi yıllar.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Trust

0
Aracınız
O zaman şöyle söyleyeyim.
Vw Toyota hyundai marka fark etmez sizin konumunuzda olan Honda dışında markalar 9 litre nin altı var üstü yok.
Yani halen arabam az yakıyor diye sevinmeyin.

Aracınız
Merhabalar, Dun teslim aldim fulledim lpg yi 168 km yaptim Bu km bakirkoy sultanbeyli esenyurt arasi yapildi istanbulda. Sonra tekrar fulledim 42 tl lik gaz aldi.
42 / 168 = 0, 25 Kuruş
Iyi mi kötü mu anlicaz ileriki zamanlarda.

Birol1

0
Son depodaki ortalama yakıt tüketimi 15.6 olarak rekora imza attım. İstanbul yoğun trafikte BENTLEY mi Lamborghini Gallardo mu biniyorum belli değil. Yada benim arabanın motorunu ACCORD un motoru ile mi montaj sırasında karıştırdılar bilemiyorum.
Aynı sorun bende de var. Lpg otomatik vites araç yol bilgisayarı kafayı yedi yakında bende kafayı yiyeceğim. Şimdi de gaz fiyatları 3tl oldu tam oldu

D6503 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

odoker

0
Aracınız
Merhaba Arkadaşlar,

Ben 2014 model Honda Civic kullanıyorum ama şu anda halihazırda yaşadığımız hava şartlarına göre çok sağlıklı değerler almak pek mümkün değil diye düşünüyorum. Arabamla her gün 200 km yapan biri olarak şu anda (Adana - Mersin arası yaklaşık 90km) 2 günde bir depomu fullediyorum ve 37 L kadar alıyorum 420 km gidiyorum. Yaz aylarında ise depo bitmeden almazdım ki 3 günde bire tekabül ediyordu 39 L ile 540 km çok rahat gidebiliyordum.
Hele geçtiğimiz hafta olduğu gibi yoğun yağış altında kullandığım durumda sarfiyat çok daha fazla artıyor. Havalar biraz daha ısınsın sizlerin araçtaki yakıt sarfiyat değerleri de benzer şekilde azalma gösterecektir diye düşünüyorum.

Aracınız
Merhabalar, Dun teslim aldim fulledim lpg yi 168 km yaptim Bu km bakirkoy sultanbeyli esenyurt arasi yapildi istanbulda. Sonra tekrar fulledim 42 tl lik gaz aldi.
42 / 168 = 0, 25 Kuruş
Iyi mi kötü mu anlicaz ileriki zamanlarda.

Kendime cevap veriyorum. :)
Depoyu tekrar fulledim OPET den 3.04 TL ye aldım litresini fiyatlar arttı mı yoksa opet kazığı mı bilemedim. 13,5 Lt yakıyor 100 km de.
83 tl gaz aldı toplamda 200 km yaptım. 83 / 200 = 0,41 Kuruş Lpg de bu nedir anlayamadım Allahtan LPG li almışız aracı şaka gibi.

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
Kendime cevap veriyorum. :)
Depoyu tekrar fulledim OPET den 3.04 TL ye aldım litresini fiyatlar arttı mı yoksa opet kazığı mı bilemedim. 13,5 Lt yakıyor 100 km de.
83 tl gaz aldı toplamda 200 km yaptım. 83 / 200 = 0,41 Kuruş Lpg de bu nedir anlayamadım Allahtan LPG li almışız aracı şaka gibi.

Kendi cevabına bende soru ile karşılık veriyorum :)
Hocam nerede yaşıyorsunuz lpg 3.04 çok yüksek, bu sabah petrol ofisinden 2,80 e aldım, aldığım benzinlikte çevremdeki en pahalı gazı satan yer, bu rakam bile gaz için yüksek.
Benim araç 2.0 accord, sizin litre fiyatındaki farkı eklersek 2.0 civic yakıt değerlerine sahip oluyorsunuz :)

Geri