Civic FC5 Yeni Honda Civic Ortalama LPG Yakıt Tüketimi...

Aracınız
Civic FC5 2018
V
Ya arkadaşlar @ywzckr @Kara Şimşek @insatiable @meshanicsado işte fotolar bitti ama henüz ötmedi İstanbul şehir içi trafik uzun yol dediğimiz 2.köprü yolunda Ümraniye havalimanı arası gittim bugün dönüş trafik akşam saati çok kötü idi. Bi bakmanızı rica ediyorum belki bi 10 km de daha gider gitmez gerçekten 100 km fark etmesi bi yerde yanlışlık olduğunu gösteriyor ben anlamadım gitti
Kardeşim cok da kötü sayilmaz. Sehir ıçi Istanbul trafiği icin iyi bence. Bu300km nin içinde 150km si şehirdışı olsaydi 10lt nin altina duserdi bence. Bir de gazı Shell den almayı dene. Ben hep Opet ten alıyordum simdi Shell den aldım ilk kez, çok ciddi fark çıktı bende. Suan yol bilgisayarının verilerine göre karma kullanimda 9lt civarinda gösteriyor ama kesin sonucu depoyu sıfırlayınca anlayacağız. Sonuçta karma tuketimde Istanbul da 10lt alti bence coo tatmin edici olur
Ben izmir deyim ve ortalama tuketimim 100km de 9,5ve altı iyidir diye düşünüyorum.

Aracınız
Civic FC5 2018
Bence sukret kardeşim. Ankara şehir içi 100km de, kasarsam 13 lt civarı kasmadan normal kullanırsam 13,5 - 14 litre sadece lpg tuketimi oluyor. Yani sizin aracinizdan en az % 30 daha fazla lpg tüketiyor aracim. Aracımı çok seviyorum ama bu durum çok canımı sıkıyor. Şu Filtre olayından sonra test yapamadım henüz. Eğer düşüş olmazsa yakıtta, artık az yaktığını iddia eden arkadaşlardan birine rica edip aynı istasyonda aynı pompadan depoları fulleyip aynı güzergahta aynı anda ayni mesafade yapılan tüketim değerlerini karşılaştırmak gibi bir fikrim var.

GT-I9300 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Ya ben şükrediyorum tabi ama bu kadar farklılık normal değil bence. Yani kimse yanlış anlamasın ama bu arabanın km de 40-50 kuruş yakıyor olması kabul edilebilir değil bana göre. Yani fabrika çıkışlı lpg li almanın pek bir mantıklı yanı kalmıyor o zaman. Farklı istasyonlardan gaz alarak da deneyin bence. Bir de econ modda sakin kullanın

SM-G935F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2020
V
Kardeşim cok da kötü sayilmaz. Sehir ıçi Istanbul trafiği icin iyi bence. Bu300km nin içinde 150km si şehirdışı olsaydi 10lt nin altina duserdi bence. Bir de gazı Shell den almayı dene. Ben hep Opet ten alıyordum simdi Shell den aldım ilk kez, çok ciddi fark çıktı bende. Suan yol bilgisayarının verilerine göre karma kullanimda 9lt civarinda gösteriyor ama kesin sonucu depoyu sıfırlayınca anlayacağız. Sonuçta karma tuketimde Istanbul da 10lt alti bence coo tatmin edici olur
Ben izmir deyim ve ortalama tuketimim 100km de 9,5ve altı iyidir diye düşünüyorum.
Shell den aldım fotosunu attım belki kaçırdın Başkan 3.37 tl 1 lt LPG İstanbul İmes shell de işte 290 km yaptı dediğim gibi ötmedi henüz yarın işe giderken öter kesin ? hadi 10 km daha gitsin 300 km yaptı ama İnan gaz pedalının altında yumurta var gibi dokundum bu bir İstanbul da vakit nakit insanlar selektör yapıyor ulen diyorsun makinaya bak uyma şeytan ? a diyorsun anlatabildim mi bu şekilde de kaplumbağa ? gibi gitmek hiç hoş değil eee yukarda yazmış arkadaş 400 km den bahsediyor 33 lt LPG ile adamın canı sıkılıyor Başkan ben biraz basarak 300 km razıyım basmayarak 400 km gitmeyiversin ?
Opet aldım PO TOTAL aldım ama birer depo ama fark ediyor shell daha iyi geldi her ne kadar Honda BP desede forum dada ağırlık SHELL diyor
Bakalım ? bu Cuma yol şartları iyi ise bi 900 km 1000 km arası şehir dışı yol yapıcam bakalım orda ne yapacak
Sende nasıl Kardeşim Opet de ne kadar yaptı shell ne oldu bakabildin mi

Aracınız
Civic FC5 2017
:) ben ankarada 300 km menzil razıyım. Aracim şehir içi 300 km yi görsün vallahi bu başlığa bir daha tıklamam. Istasyonlara gelecek olursak hepsini denedim. Hemen hemen aynı km yaptırdı. Oyüzden digerlerinden ucuz olduğu için Milan gaz alıyorum artik. Ayda 4 depo gaz alıyorum ekonomiye düşünmek lazım.
Shell den aldım fotosunu attım belki kaçırdın Başkan 3.37 tl 1 lt LPG İstanbul İmes shell de işte 290 km yaptı dediğim gibi ötmedi henüz yarın işe giderken öter kesin hadi 10 km daha gitsin 300 km yaptı ama İnan gaz pedalının altında yumurta var gibi dokundum bu bir İstanbul da vakit nakit insanlar selektör yapıyor ulen diyorsun makinaya bak uyma şeytan a diyorsun anlatabildim mi bu şekilde de kaplumbağa gibi gitmek hiç hoş değil eee yukarda yazmış arkadaş 400 km den bahsediyor 33 lt LPG ile adamın canı sıkılıyor Başkan ben biraz basarak 300 km razıyım basmayarak 400 km gitmeyiversin
Opet aldım PO TOTAL aldım ama birer depo ama fark ediyor shell daha iyi geldi her ne kadar Honda BP desede forum dada ağırlık SHELL diyor
Bakalım bu Cuma yol şartları iyi ise bi 900 km 1000 km arası şehir dışı yol yapıcam bakalım orda ne yapacak
Sende nasıl Kardeşim Opet de ne kadar yaptı shell ne oldu bakabildin mi

Aracınız
Civic FC5 2020
:) ben ankarada 300 km menzil razıyım. Aracim şehir içi 300 km yi görsün vallahi bu başlığa bir daha tıklamam. Istasyonlara gelecek olursak hepsini denedim. Hemen hemen aynı km yaptırdı. Oyüzden digerlerinden ucuz olduğu için Milan gaz alıyorum artik. Ayda 4 depo gaz alıyorum ekonomiye düşünmek lazım.

Başkan ben 290 gördüm işte kağnı gibi gidicen sende görürsün ? bu Cuma bakalım ? köye gidicem Çankırı ya bakayım uzun yolda ne yapacak ama uzun yol verileri düşük hep her zaman da uzun yol yapacak değiliz ki haklısın devir ekonomi devri valla ben LPG linin böyle olduğunu bilse idim DİESEL ini sıkıştırırdım araya battı balık yan gider hesabı hem yakıt hem de TORKu yüksek olurdu kalkışda daha seri olurdu diye tahmin ediyorum

ywzckr

0
@ywzckr @insatiable Selamlar sesiniz çıkmıyor konu sizin konu arkadaşlar bi ben mi çok yakıyorum @Kara Şimşek

Hocam ben benzinde kullandim sehir icinde 9-10 litre arasi ama kasmadan normal kullandim, yani araci rahat kullandigimda kasmadan ayni yolda 12.5 filan yakmasi lazim lpg icin malesef kardesim araca bindiginde lpg ye aldigi icin butun ortalama verileri gitti. Ben eco modda sakin sakin kullandigimda bu arac 11 litre yakmali benim guzergahimda ama ne servisten ne de diger yerlerden bir cevap alamadigim için yapabildigim hicbirsey yok 14 litre yakmaya devam. Aklıma hava filtresi geldi bakimda bunlar yagi degistirirken ordaydim ama iceri gecip arkadasla cay ictim acaba hava filtresini mi degismediler diye dusunuyorum aklima cozum uretebilegim hicbirsey kalmadi. Benzin deposunu fullemistim sadece kasip benzinde kullansam 9 litre altina dusebilsem lpg yerine kisin benzinde binerim ayni paraya denk geliyor nerdeyse.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Son düzenleme:
Aracınız
Civic FC5 2020
Hocam ben benzinde kullandim 9-10 litre arasi ama kasmadan normal kullandim, yani araci rahat kullandigimda kasmadan ayni yolda 12.5 filan yakmasi lazim malesef kardesim araca bindiginde lpg ye aldigi icin butun ortalama verileri gitti. Ben eco modda sakin sakin kullandigimda bu arac 11 litre yakmali benim guzergahimda ama ne servisten ne de diger yerlerden bir cevap alamadigim için yapabildigim hicbirsey yok. Aklıma hava filtresi geldi bakimsa bunlar yagi degistirirken ordaydim ama iceri gecip arkadasla cay ictim acaba hava filtresini mi degismediler diye dusunuyorum aklima cozum uretebilegim hicbirsey kalmadi. Benzin deposunu fullemistim sadece kasip benzinde kullansam 9 litre altina dusebilsem lpg yerine kisin benzinde binerim ayni paraya denk geliyor nerdeyse.

Usta benzin de⛽️ 6,20 tl oldu bu arada ben baktım eski fiyat 3,20 tl den 33 lt LPG fullesem 105,60 tl hafi 106 tl diyelim 106 tl / 290 km ( en son yaptığım km baz alalım) : 0,36 kuruş yapar
Ama şu an SHELL LPG 3,37 x 33 lt : 111,21 tl /. 290 km :::0,39 kuruş yapıyor
Yani araçlar NORMAL de yakıt fiyatları mı etkiliyor acaba yükşelişi

ywzckr

0
Usta benzin de️ 6,20 tl oldu bu arada ben baktım eski fiyat 3,20 tl den 33 lt LPG fullesem 105,60 tl hafi 106 tl diyelim 106 tl / 290 km ( en son yaptığım km baz alalım) : 0,36 kuruş yapar
Ama şu an SHELL LPG 3,37 x 33 lt : 111,21 tl /. 290 km :::0,39 kuruş yapıyor
Yani araçlar NORMAL de yakıt fiyatları mı etkiliyor acaba yükşelişi

Benzini de kat 1000 kmde 100 tl gibi maliyeti var bana suanda, 40 kr 10 da benzin 50 kurusa dayaniyor. Yaz ayinda 8000 km de 150 tl harcamisti ama kisin benzinde harciyor. 9 litre benzin 55 kr yapiyor ben kar ettigimi pek hissetmiyorum lpg de o yüzden.

Aracınız
Civic FC5 2020
Benzini de kat 1000 kmde 100 tl gibi maliyeti var bana suanda, 40 kr 10 da benzin 50 kurusa dayaniyor. Yaz ayinda 8000 km de 150 tl harcamisti ama kisin benzinde harciyor. 9 litre benzin 55 kr yapiyor ben kar ettigimi pek hissetmiyorum lpg de o yüzden.

Aynen Başkan hak veriyorum sana dediğim gibi battı balık yan gider deyip DİESEL i sıkıştırmak lazım mış bence kısmet artık yazı bekliyorum bende bakayım yakıt düşmese satılık exe eco var siyah haberiniz ola şimdiden ?

Geri