Civic FC5 Yeni Honda Civic Ortalama LPG Yakıt Tüketimi...

Aracınız
Hocam bende elegance dandik teyip var.Android teyip alip programi ona kurup bilgileri teyipten goruntulemeyi dusunuyorum.Youtube da torque programini teyipten calistirani gordum.Executive'in teybine olur mu bilmiyorum.Programi yukleyebilirseniz olur bence.Benim kullandigim programin adi carscanner.
Hocam iyi aksamlar bu cihaz iphone uyumlu olmasi icin wirles baglantili ve 1.5 olanini bulduk tamam Bunu orjinal exe paketlerin ekranina yansitabiliyormuyuz? Edemiyorsak telefona hangi uygulamayi yuklemeliyiz?

SM-N9000Q cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Bugun 188km lik yol yaptim.Ilk defa program pompa ile birebir tuttu.Surekli ayni pompadan depoyu fulluyorum.Program 38.36 tl hesapladi pompada 38.38 tl lik rakam cikti.Program pompa olcumune yakin degerler hesapliyordu fakat birebir ayni cikmasi tesaduf oldu sanirim.Screenshot_2019-02-17-00-11-18.jpeg20190217_003726-1.jpegScreenshot_2019-02-17-00-38-12.jpeg

SM-N9000Q cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2020
Merhaba,
Farklı çıkması normal diye düşünüyorum, kullanım şekli katedilen yol durumu özellikle hava koşulları etkin olur diye düşünüyorum.

araba aldık yahuuu uzay mekiği değil ki diğer araçlarda bu kadar fark olmaması garip Fransızlar Almanlar bizim fc5 lerde uçurumlar ortaya çıkıyor buda maalesef can sıkıyor

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2018
Geçtiğimiz hafta sonu İstanbuldan LPG full depo Yalova’ya gidip dönüşte Gölcük Merkez Shell Akaryakıt istasyonuna geldiğimde 280 km yol gitmiş bulunmaktaydım. Depo göstergesi yarıdan bir tık aşağı seviyedeyken tekrar LPGyi fulledim.

Depo Litresi 3,14₺’dan 21,16 Lt LPG 66,44₺’ya doldu.

Bu değerler ile;
Ortalama 100 km Uzun Yol LPG : 7,55lt tüketim gerçekleşmiş ve yaklaşık olarak km’de 24 kuruş gibi bir gider olmuştur.

Eko mod açık ve sakin olarak kullanıyorum. Bir çok yerde hız sabitleyiciyi kullandım.

İstanbul şehir içinde de bir depo LPG ile yaklaşık 300/320 km yol sarfetmekteyim. Dönem dönem 280 km de olduğu oluyor. Ama ekseriyet ile 300 km yi yakalıyorum. LPG yi sürekli Shell’den alıyorum. Diğer istasyonlardan neredeyse hiç almadım gibi.

Umarım yararlı olmuştur.

Bu arada aracım 2018 Honda Civic Executive Eco Otomatik

Son düzenleme:
Aracınız
Civic FC5 2018
İlk kez bir depoyla 391 km yaptım. Ortalama hız 42 km Toplam sürüş süresi 9:12.
Pazar doldurdum. Çarşamba bitti.

Aracınız
Civic FC5 2020
İlk kez bir depoyla 391 km yaptım. Ortalama hız 42 km Toplam sürüş süresi 9:12.
Pazar doldurdum. Çarşamba bitti.

Daha detaylı yazarsanız iyi olur güzergah ve lt fiyatı km gibi bilgiler daha sağlıklı olur bu pek verimli bir bilgi değil gibi

Aracınız
Civic FC5 2018
Gölcük’ten İstanbul’a kadar olan mesafe yaklaşık 150/160 km uzun yolda yapılıp geri kalan kısmı şehir içi ki büyük kısmı da dur kalk ile geçti 350 km de tek diş varken tekrardan yakıt aldım.

Litresi 3,17₺’den 31,68lt LPG’yi 100,43₺’ye aldım.

Dolayısıyla ortalama 100 km’de 9 lt gibi bir karma tüketin

Bu kapsamda şehir içi ve şehirlerarası olarak karma yakıt tüketiminde ortalama bu şartlar altında 29 kuruş gibi bir tüketim olmuş.

Ben asla sürat yapan biri değilim genelde orta şerit ve hız kurallarına uyarak kullanmaya çalışıyorum. Tabi ki kişiden kişiye tüketim verileride değişiyor ama ben şehir içinde 400 km menzili bulanları anlamamakla birlikte bu değerler için kendilerini tebrik ediyorum.

Geçtiğimiz hafta sonu İstanbuldan LPG full depo Yalova’ya gidip dönüşte Gölcük Merkez Shell Akaryakıt istasyonuna geldiğimde 280 km yol gitmiş bulunmaktaydım. Depo göstergesi yarıdan bir tık aşağı seviyedeyken tekrar LPGyi fulledim.

Depo Litresi 3,14₺’dan 21,16 Lt LPG 66,44₺’ya doldu.

Bu değerler ile;
Ortalama 100 km Uzun Yol LPG : 7,55lt tüketim gerçekleşmiş ve yaklaşık olarak km’de 24 kuruş gibi bir gider olmuştur.

Eko mod açık ve sakin olarak kullanıyorum. Bir çok yerde hız sabitleyiciyi kullandım.

İstanbul şehir içinde de bir depo LPG ile yaklaşık 300/320 km yol sarfetmekteyim. Dönem dönem 280 km de olduğu oluyor. Ama ekseriyet ile 300 km yi yakalıyorum. LPG yi sürekli Shell’den alıyorum. Diğer istasyonlardan neredeyse hiç almadım gibi.

Umarım yararlı olmuştur.

Bu arada aracım 2018 Honda Civic Executive Eco Otomatik

Geri