Civic FC5 Yeni Honda Civic Ortalama LPG Yakıt Tüketimi...

bugun ankaradan kocaeliye 120 km sabit hizla yaklasik 350 km. klima acik sekilde yol gittim depom 35 lt aliyor lpgyi daha 2 dis lpg duruyor (tahminim bir 90 km daha giderdi) 120yle gercekten ekonomik yakti ama 90la gisebilsek daha da az yakacagi kesin. daha once izmire gitmistim basa basa 150 altina inmeden 350 km de lpg bitmisti.

ABurak

0
Aracınız
Aracım henüz 700 km'de, ilk depomda şehir içi ve şehir dışı karışık geneli sakin kullanım fakat ara ara deneme maksatlı 180'e kadar çıkıldı ve benzin hariç 9 litre/100km tüketim ortalaması çıktı. Sonra depoyu fulledim sivas trabzon arası yolculuk yaptım,120yi geçmedim ve 90-120 arası hızlarda kullandım rakımın da dusuyor olmasının da etkisiyle 7.7 litre/100km tüketim gerçekleşti. Uzun yol verisinde benzin ihmal edilebilir 3 kere kontak kapattım en uzununda 15 dk bekledim ve motor çalıştıktan 20 sn sonra benzine geçti. Kısacası gayet dikkatli kullanarak 34 litre lpg ile 440 km yaptım tabi sivas 1280rakımda trabzon 0. İlerleyen günlerde trabzon sivas yaparım ortalamasını alırız.

Arkadaşlar arada geçen zamanda önceki mesajımdakinden farklı bir yoldan Trabzon-Sivas daha sonra Sivas-Trabzon yolculuğu yaptım. Zannedersem hem araca alıştım hem araç biraz daha düzene girdi (7000 km oldu) yakıt tüketimi düştü gibi. Trabzon - Sivas arası 7,6 litre/100km lpg tüketttim aynı yoldan dönüş yaparken Sivas-Trabzon arası ise 6,8 litre/100 km lpg tükettim. Daha önce de bahsettiğim gibi rakım farkından dolayı tüketimler farklı oluyor fakat aynı yoldan gidip dödüğümü düşünerek ortalamasını alırsak ( 7,6+6,8 )/2= 7,2 litre/100 km lpg tüketmiş oluyor. Tabi ki sakin kullanım ve araca alışmış olmanın etkisi de var. Ayrıca klima sadece 50-60 km'lik kısımda kullanıldı.

Aracınız
Aracı aldığımdan beri 3200 km yol yaptım. Cep telefonumdaki bir uygulama ile de anlık tüketimini takip ediyorum. Aracı sakın kullanıyorum. Genelde de çevre yolunu biraz da uzun yol olduğunu da belirterek şu an kadar

minumum 7.85 lt,
maximum 8.54 lt yakıt tüketimi var.
Toplamda 12 kez depomu fulleyerek bu değerleri tespit ettim.

Genel ortalama 8.28 lt

Yakıt alımlarım ise 3 kez opet 9 kez shell. Shell daha uzun yol kat etmemi sağlıyor.

SM-N910C cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Aracı aldığımdan beri 3200 km yol yaptım. Cep telefonumdaki bir uygulama ile de anlık tüketimini takip ediyorum. Aracı sakın kullanıyorum. Genelde de çevre yolunu biraz da uzun yol olduğunu da belirterek şu an kadar

minumum 7.85 lt,
maximum 8.54 lt yakıt tüketimi var.
Toplamda 12 kez depomu fulleyerek bu değerleri tespit ettim.

Genel ortalama 8.28 lt

Yakıt alımlarım ise 3 kez opet 9 kez shell. Shell daha uzun yol kat etmemi sağlıyor.

SM-N910C cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Kullandığınız program ismi nedir ?

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

HknFC7

0
Aracım Fc5 elegance 2018 model 3.000 km oldu yakıtı shell den aldım 3.11 den 541 km gitti bayramda Alanya ya gittim ankaradan

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Herkesin yazdığı tüketim verisi kendisine özel paylaşım gibi olmuş, belli bir düzen yok maalesef. şehiriçi yazmış herkes. nerenin şehiriçi? ortalama hız kaç, kam kmyi kaç dkda gidiyorsun? Iğdır'ın şehiriçinde kullananda şehiriçi, İzmir'de kırmızı ışığı görüp trafik diyende şehiriçi, köprü trafiğinde 10 dklık yolu 1 saatte gidende şehiriçi, benim gibi 17 kmyi 1 saat-1,5 saat arasında gidende şehiriçi. Bu karşılaştırmaların aynı ortalamayı tüketme imkanı varmı sizce? O yüzden kimse kimsenin şehiriçi ortalamasına bakıp üzülüp sevinmesin boşuna :)

Geri