Civic FC5 Yeni Honda Civic Ortalama LPG Yakıt Tüketimi...

ywzckr

0
Ikimizden başka civicin yakıtından şikayet eden pek yok sanırım. :)

SM-P580 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Kardeş ya bi yanlislik var, ya da ben gercekten araba kullanmayi bilmiyorum. Matematikciyim hesap kitap ortada cozemedim durumu araci goturuyoruz birseyi yok diyorlar disarida mudahale edemiyoruz lpg sistemine sadece servis baglanabiliyor. Benim sikayetim aracin 14 litre yakmasi fazla olabilir, ama velakin bir baskasi kis ayinda hangi sartlarda ne sekilde kullaniliyor da bu tuketim 7-8 e dusebiliyor. En son Uzun yolda tek basima 90-100 ile gittim 350 km de depo da hic dis kalmadi, yani Ben uzun yolda 9 litre sabit hizla tuketiyorum. Arkadaslar 7 lere nasil dusuyorlar anlamadim, 70 le gidip en az 20 km mesafe mi katediyorlar cozemedim gitti. Yakit insana araba sattirir. Ben bu arabayi fd6 ile kiyasliyorum 9 litre yaktigi bolgede 10-11 litre yakiyor fc5 bu fark bana garip geliyor. Bilen varsa aydinlatsin bende ogrenmis olurum

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2018
Arkadaslar. Daha önce de yazmıştim aracimin cok yapmasından şikâyetçiyim. Honda.com.tr ye şikayetimi yazmıştım hemen aradilar ilgilendiler beni servise kontrole davet ettiler. Gecen cuma hem 1000km kontrolü hem de yakit kontrolü icin gittim. Sürüş kontrolü yapmadık once sistemden bakmak istediler. Bir sorun olmadığı soylendi. Isin garip yanı araci servisten aldıktan sonra yol bilgisayarı verilerinde ortalama tüketim 9 lara geriledi ki simdiye kadar 12 nin altını hic görmemiştim. Suanda şaşkınım. Serviste birşey yapılmadığıni soylediler ama araç tüketiminde fark var gibi görünüyor. Tabi esas doğru sarfiyatı depoyu sıfırlayınca göreceğim. Son yakiti 32lt Shell den aldim. 350km giderebilirsem beni tatmin edecektir.

Aracınız
Civic FC5 2020
Aracınız
Civic FC5 2020
Arkadaslar. Daha önce de yazmıştim aracimin cok yapmasından şikâyetçiyim. Honda.com.tr ye şikayetimi yazmıştım hemen aradilar ilgilendiler beni servise kontrole davet ettiler. Gecen cuma hem 1000km kontrolü hem de yakit kontrolü icin gittim. Sürüş kontrolü yapmadık once sistemden bakmak istediler. Bir sorun olmadığı soylendi. Isin garip yanı araci servisten aldıktan sonra yol bilgisayarı verilerinde ortalama tüketim 9 lara geriledi ki simdiye kadar 12 nin altını hic görmemiştim. Suanda şaşkınım. Serviste birşey yapılmadığıni soylediler ama araç tüketiminde fark var gibi görünüyor. Tabi esas doğru sarfiyatı depoyu sıfırlayınca göreceğim. Son yakiti 32lt Shell den aldim. 350km giderebilirsem beni tatmin edecektir.
Bizi de bilgilendir lütfen @karaşimşek ben dediğin gibi yaptım honda ya yazdım servisede gittim fakat bir değişiklik yok ortada sen de bir değişiklik olursa tekrar gidebilirim

Aracınız
Civic FC5 2016
Kardeş ya bi yanlislik var, ya da ben gercekten araba kullanmayi bilmiyorum. Matematikciyim hesap kitap ortada cozemedim durumu araci goturuyoruz birseyi yok diyorlar disarida mudahale edemiyoruz lpg sistemine sadece servis baglanabiliyor. Benim sikayetim aracin 14 litre yakmasi fazla olabilir, ama velakin bir baskasi kis ayinda hangi sartlarda ne sekilde kullaniliyor da bu tuketim 7-8 e dusebiliyor. En son Uzun yolda tek basima 90-100 ile gittim 350 km de depo da hic dis kalmadi, yani Ben uzun yolda 9 litre sabit hizla tuketiyorum. Arkadaslar 7 lere nasil dusuyorlar anlamadim, 70 le gidip en az 20 km mesafe mi katediyorlar cozemedim gitti. Yakit insana araba sattirir. Ben bu arabayi fd6 ile kiyasliyorum 9 litre yaktigi bolgede 10-11 litre yakiyor fc5 bu fark bana garip geliyor. Bilen varsa aydinlatsin bende ogrenmis olurum

Kardeş bende FD6 dan FC5 e geçiş yaptım 2009 modeldi önceki aracım manueldi. 2006 FC5 otomatik 44.500 km de şu an inan aynı yakıyor önceki aracımla bu araç.
şehir içi şehir dışı karma ortalama 100 km 8 Litre benzin 100 km 10 Litre LPG değişmedi bendeki aracın yakıtı aynı 2009 FD6 ile. Bu ara gaza az basar oldum 7,4 ortalamaya düştü benzinde.Bu ara hep benzinde kullanıyorum aracı.
Çok mu acaba arkadaşlar bu ortalama yakıt ?

ywzckr

0
Kardeş bende FD6 dan FC5 e geçiş yaptım 2009 modeldi önceki aracım manueldi. 2006 FC5 otomatik 44.500 km de şu an inan aynı yakıyor önceki aracımla bu araç.
şehir içi şehir dışı karma ortalama 100 km 8 Litre benzin 100 km 10 Litre LPG değişmedi bendeki aracın yakıtı aynı 2009 FD6 ile. Bu ara gaza az basar oldum 7,4 ortalamaya düştü benzinde.Bu ara hep benzinde kullanıyorum aracı.
Çok mu acaba arkadaşlar bu ortalama yakıt ?

Hocam benzinde degerler yakin ama lpg de fark var, swrvistede bahsettim bu durumdan gaz kacagi kontrolu yapildi benzinle 6.5 litre yaktigim yerde 11 litre lpg yaktim, arastirdim turkiyedeki bilinen butun afr ayari yapanlara ulasmaya calistim sadece servis baglanabiliyor lpg sistemine serviste bi ayari yok araba kendi yapar diyor. 44 bin diyorsunuz 14 binde filan araba 40 bin boyunca 14 litre yakacaksam sehir icinde hic hosuma gitmiyor acikcasi. Baska araclarda kullandim 14 litre lpg yi ben sadece suv tarzi araclarda gordum. Sehir icinde 11 litre ustu lpg gormedim ben hicbir kullandigim lpgli 1.6 aracta. Bilmiyorum ama benim icin hosuma gitmeyen en buyuk eksisi bu. Yol sesinden bile onemli bence.

Aracınız
Civic FC5 2018
Merhaba, aracım daha yeni 1000 km olmak üzere. En son kadoil den gazı fulledim. 10 gün kadar sonra bugün sabah BP den tekrar fulledim. Yol bilgisayarına bakacak olursak 7.6 lt ortalama lpg tüketimi olmuş. Ancak aldığım lpg miktarına ve yapmış olduğum km ye göre 8.5 lt/100 Km ortalama çıkıyor. Bu farklılık neden kaynaklanıyor acaba? Bu durumda yol bilgisayarı doğru ölçmüyor diyebilir miyiz? Toplamda yaklaşık 400 km yol yaptım. Günlük 45 km yapıyorum. Aracım 2018 honda civic elegance eco. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.20190122_083634.jpeg20190122_083641.jpeg20190122_084005.jpeg

SM-G935F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2020
@Kara Şimşek @ywzckr @insatiable arkadaş satalım mı ne yapalım anlamadım ki... Bugün arkadaş da citroen manuel vites C3 1.4 diesel var konuşmamızda bana 37-40 kuruş LPG otomatik vites için iyi kendisi işe gidip gelirken İstanbul yoğun trafikte 22 km işi gidiş geliş mesafesinde ki DİESEL yakıtın 35-37 kuruş a denk geldiğini söyledi ki ek iş olarak araç alım satımı kovalıyor şaştım ama biz bu değerleri gerçekten göremeyeceğiz gibi

Geri