Civic FC5 Yeni Honda Civic Ortalama LPG Yakıt Tüketimi...

Aracınız
Civic FC5 2017
Ankara -Antalya arası 115-118 km/s bandında 370 km gittim bir depo ile yeşil ışığa dikkat edin arkadaşlar

Aracınız
Civic FC5 2019
Bayram boyunca Ankara'dan Didime oradan tekrar Ankara'ya kadar tam 1,521 km yapmışım. Uzun yol yaptığım kadar şehir içinde ve çevresinde ki gezilecek yerleri epey gezdik. LPG işareti çıktıktan sonra genellikle tek diş kaldığında PO veya shell'den depoyu fulledim. Tamamen Eco modu açık bir şekilde çoğunlukla 120'ye hızımı sabitledim ( 120 km hızı bir defa geçtim onda da Seat Leon gaza getirdi, biraz kapıştık ) ve yolun yarısı inişli çıkışlı yarısı da düz yol olarak ilerledim.

Tam olarak 1,521 km yol yapıp 346,74 TL para ödedim. Her 100 km de sıfırlayıp kaç kuruş yaktığını hesapladığımda en fazla 24,76 kuruş gördüm, en az da 20,05 kuruşu yakaladım. Ortalama olarak da 346,74\1,521 = 22,79 kuruş ile sonuçlanmıştır.

253858253859

Genellikle 90 ile gittim. Ama 110 geçmedim.
Yol bilgisayarı ile ölçülen değer. 450 km gittikten sonra deposu tekrardan doldurdum. 30 litre aldı

Şimdi oldu... 30 litre LPG ile 450 km giden araç 100 km / 6,66 litre ortalama tüketim değeri verir ki bu da olabilir, yani dikkat ettiğimizde elde edilecek bir rakam.

Ancak ilk yazdığınız 5,7 LPG tüketim değeri imkansız.

ywzckr

0
Samsun-Antalya-Fethiye-Datça-Kuşadası-Çanakkale-Ankara-Samsun toplam 3650 km yol ortalama 60km hız (şehir içlerinde çok tarihi yerleri gezdim yoksa otobanlarda 140-160 bandında gittim ortalama hiz o yüzden düşük) toplam aldığım yakıt 859tl 120 tl si benzine verdim yolda 150-200 km benzinde kullandim, son deponun yarisi hala duruyor onu kullandigim benzine sayip hic benzin almamisim gibi hesaplarsak km de 20kr yapiyor 100 km de yaklasik 7 litre civarlarinda arac uzun yolda az yakiyor gercekten. Yokuslarda 4000 devir ile ancak hızını koruyabildiğini gordum bu aracin torku gercekten yetersizmiş, benzin deposu full iken yokuşlarda devirli kullanımda bariz benzin yaktığını farkettim daha sonra otobanda benzinde kullandım aracı net olarak 3000 devir bandından sonra aracın lpg yanında benzin de yaktigini soyleyebilirim. Birde kötü eski asfaltta çok kötü ses alıyor araç kafam şişti bazı yerlerde allahtan ülkenin yolları sessiz asfaltla yenileniyor yoksa gerçekten çekilmezmiş bu araç. 40 derece sıcaktan gösterge panelindeki kadranın dış plastik camı hafif çatladı bakalım servis ne diyecek bu konuda kesin garanti dışı diyecekler beni de dışarda bakım yapmaya başlatırlar hadi hayırlısı.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FD6 2008
Geçen ay Karadeniz'de 20 günden fazla kaldım. Daha önce bir depo ile şehiriçi dışı karışık 380-400 km arası yol yapan araba 220 km'de lpg cizilerinin hepsi söndü. Demek ki aşırı düşük hızlarda ve sık dur kalkta bu araçlar 1 litre lpg ile 8-8,5 km ancak gidiyor. Sizinde İstanbul için yakitiniz gayet normal bence
benimde şehir içinde okadar gitmiyor açıkcası 225 km bazende 240 km istanbul içi

Redmi S2 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FB7 2016
Geçen ay Karadeniz'de 20 günden fazla kaldım. Daha önce bir depo ile şehiriçi dışı karışık 380-400 km arası yol yapan araba 220 km'de lpg cizilerinin hepsi söndü. Demek ki aşırı düşük hızlarda ve sık dur kalkta bu araçlar 1 litre lpg ile 8-8,5 km ancak gidiyor. Sizinde İstanbul için yakitiniz gayet normal bence

Redmi S2 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
ölemi diyorsun bende şehir için çok yakıyor zannediyordum, hafta sonu balıkesire gittim istanbula dönerken balıkesirde fulladem bursa çevreyoluna geçtimde tekrar fulledim 123 km yapmışım 30 tl aldı

Aracınız
Civic FD6 2010
Eco elegance orjinal lpg'li. İlk 1000 km. ortalama yakıt tüketimi 7,9 (%70 şehir içi-%30 şehir dışı) econ açık, yol bulduğumda acımam basarım. 1,000 km'den sonra trip b'yi sıfırladım bakalım 2 nci 1,000 km.de ortalama yakıt tüketiminde bir değişiklik söz konusu olacak mı. (Burdan paylaşırım)

İkinci 1,000 km'de yakıt ortalaması 8,1 (malum havalar sıcak, klima gece hariç hep açık) Lpg fiyatlarının düşmüş olması nedeni ile, aracın yakıtından gayet memnunum. Trip b'yi yine sıfırladım, bakalım 3 ncü 1,000 km tirip A ve trip B ne gösterecek.

Aracınız
Civic FC5 2020
Samsun-Antalya-Fethiye-Datça-Kuşadası-Çanakkale-Ankara-Samsun toplam 3650 km yol ortalama 60km hız (şehir içlerinde çok tarihi yerleri gezdim yoksa otobanlarda 140-160 bandında gittim ortalama hiz o yüzden düşük) toplam aldığım yakıt 859tl 120 tl si benzine verdim yolda 150-200 km benzinde kullandim, son deponun yarisi hala duruyor onu kullandigim benzine sayip hic benzin almamisim gibi hesaplarsak km de 20kr yapiyor 100 km de yaklasik 7 litre civarlarinda arac uzun yolda az yakiyor gercekten. Yokuslarda 4000 devir ile ancak hızını koruyabildiğini gordum bu aracin torku gercekten yetersizmiş, benzin deposu full iken yokuşlarda devirli kullanımda bariz benzin yaktığını farkettim daha sonra otobanda benzinde kullandım aracı net olarak 3000 devir bandından sonra aracın lpg yanında benzin de yaktigini soyleyebilirim. Birde kötü eski asfaltta çok kötü ses alıyor araç kafam şişti bazı yerlerde allahtan ülkenin yolları sessiz asfaltla yenileniyor yoksa gerçekten çekilmezmiş bu araç. 40 derece sıcaktan gösterge panelindeki kadranın dış plastik camı hafif çatladı bakalım servis ne diyecek bu konuda kesin garanti dışı diyecekler beni de dışarda bakım yapmaya başlatırlar hadi hayırlısı.

Başkan iyice soğudun anladığım kadarıyla fc5 ten bende bayramın 1.günü Tam 100 km de benzine aldım 5.5 litre yaktı İstanbul - izmit maşukiye çıkışına kadar 157 km LPG ye aldım oda 7,4 lt gösteriyordu yakıt konusu uzun yol da çok makul fakat dediğin gibi çok ses alıyor ki sen kendin izalosyon yaptın bildiğim kadarıyla BOYA İNCELİK KONUSU o daha da berbat az önce gördüm böğürtlen dalının boydan boya çiziğini aldık bilemiyorum biz mi bu kadar takıntılıyız acaba

Aracınız
Civic FC5 2020
benimde şehir içinde okadar gitmiyor açıkcası 225 km bazende 240 km istanbul içi

İstanbul içi 240 biraz düşük geldi bana ama güzergah çok önemli maalesef ben 270-290 aralığında Anadolu yakasında kullanıyorum iş için gün içinde Avrupa yakasına geçişlerimde oluyor tabii LPG nizi nerden alıyorsunuz

Geri