Civic FC5 Yeni Honda Civic Ortalama LPG Yakıt Tüketimi...

Emirbey26

0
Yönetici
Ad Soyad
Emirbey26
Aracınız
Civic FB7 2015
Biz de 20 senedir LPG li araca biniyoruz... 12 yıldır da A/T civic in her türlüsüne bindik. Şimdi ise fc5 var BRC LPG li ben yaptırdım LPG yi.

Tüketim 5.3 gösterdiğinde LPG tüketimi 6,75 litre cikiyor. Resim ekte. Ki bu da çok sakin kullanım düz yol ve bir kaç yer de inişi olan bir güzergah.

Ki siz bu ortalamayı tuttursaniz 38 litre ile 560km yol yapar.

Ya aracınız ara yuksek devirlerde benzin tüketiyor ya da sizin hesap yanlış.

(Gecmiste Manüel 1,2 16 v albea ile 80 90 yol gittim karma güzergah, 7 litrenin altına inmedi )
Daha once de belirttiğim gibi rekor tüketim için 3 bin deviri geçmedim. Aracımı 90-110 bandında kullandım. Lpg ayarlarımı kendim yapıyorum. Bu nedenle benzin takviyesinin kapalı olduğundan bir şüphem yok. Araç sadece ilk çalıştırmada benzin tüketiyor. Benzin tüketmiş olsa yada aracı benzinde kullanmış olsam ibre düşerdi. Anormal bir benzin tüketimi gözlemlemedim. Belki araca yaptıklarım konusunda daha önce yazdıklarımı görmemiş olabilirsiniz. Aracı hiç sıkıştırmadan sakince kullandım. Isterseniz musait bir zaman Eskisehir'e gelin deneyelim. :)

Aracınız
Honda CRV
iMKANSIZ hocam sehır ıcı bu araba 10 lıtre yakıyor. DEdıgınız rakam FAbrıka verısının bıle altında 28 lıtre ıle 480 km sehır ıcı yapamazsınız 5.8 lıtreye denk gelıo Sehır dısıysa olabılır Ama sehırıcı ımkansız FAbrıka verısı otomatık 10 manuel 8 dıyor Sız lpg ıle 5.8 yakamazsınız @İsmail Beşiroğlu Sehırdıs 6 lıtre yaksa lpg ıle 7 yakar ımkansız :D

Son düzenleme:

Emirbey26

0
Yönetici
Ad Soyad
Emirbey26
Aracınız
Civic FB7 2015
Cok ılgınc ben 32 lıtre MAzda 3 ıle sehır dısı anca 390 yapıyorum Ayarlarınız fakırde mı acaba Kısık mı lpg Ben zengıne aldım yüzde 5 CEkıs arttı benznden daha ıyı gıdıyor suan ARacta BRC sekrant 32 var
Kullanım tarzı yol güzergahı aracınızın bakım durumu, yük durumu, aldığınız yakıt, lastikleriniz vs. Bu durumu etkiler. Aynı araçla aynı güzergahı aynı yakıtla 2 farklı sürücü kullansın. Tüketim oranı bariz bir şekilde farklılık gösterecektir. Yolun iniş çıkışını bilmek gereksiz frenden ani hızlanmalardan kaçınmak yüksek viteste düşük devirde kullanmak bunların hepsi tüketimi olumlu olarak etkileyecektir. 610 km.den sonra 37 litre lpg ile araç bagaj full dolu şekilde yer yer klima kullanımlı 2 yetişkin 1 çocuk 110-120 hızlarda pek te dikkat etmeyerek 510 km. yol yaptım. Tuketim ekranı 6.1 gerçek tüketimim 7.2 litreydi. Aracınız aşırı zenginde olabilir enjektör nozullarınız küçük regülatör basıncınız doğru olmayabilir. Gerek kullanım tarzı ile gerekse lpg ayarı araç bakımları ile bizzat uygulamalarım sonucunda az yakıtla çok km.yapan bir hiper millci oldum. :)

Aracınız
Honda CRV
Kullanım tarzı yol güzergahı aracınızın bakım durumu, yük durumu, aldığınız yakıt, lastikleriniz vs. Bu durumu etkiler. Aynı araçla aynı güzergahı aynı yakıtla 2 farklı sürücü kullansın. Tüketim oranı bariz bir şekilde farklılık gösterecektir. Yolun iniş çıkışını bilmek gereksiz frenden ani hızlanmalardan kaçınmak yüksek viteste düşük devirde kullanmak bunların hepsi tüketimi olumlu olarak etkileyecektir. 610 km.den sonra 37 litre lpg ile araç bagaj full dolu şekilde yer yer klima kullanımlı 2 yetişkin 1 çocuk 110-120 hızlarda pek te dikkat etmeyerek 510 km. yol yaptım. Tuketim ekranı 6.1 gerçek tüketimim 7.2 litreydi. Aracınız aşırı zenginde olabilir enjektör nozullarınız küçük regülatör basıncınız doğru olmayabilir. Gerek kullanım tarzı ile gerekse lpg ayarı araç bakımları ile bizzat uygulamalarım sonucunda az yakıtla çok km.yapan bir hiper millci oldum. :)
Ben de onu dıyom gercek tuketım 7 Arkadasın verdıgı rakamlarla gercek tuketım 5,5 :D

İsmail Beşiroğlu

Super Moderator
Yönetici
Ad Soyad
İsmail Beşiroğlu
Aracınız
Civic FB7 2016
Cok ılgınc ben 32 lıtre MAzda 3 ıle sehır dısı anca 390 yapıyorum Ayarlarınız fakırde mı acaba Kısık mı lpg Ben zengıne aldım yüzde 5 CEkıs arttı benznden daha ıyı gıdıyor suan ARacta BRC sekrant 32 var
Bir ayarım yok hocam fabrika ayarlarında hala araç elletmedim ayarı şimdiye kadar hiç. Balıkesir'e giderken yaptım şehirdışı. İlk durduğumda gaz almak için 28lt aldı ve yaptığım kilometre düzeltiyorum 468'di. 480 değil. Şehir içinde kışın 10lt yakıt İstanbul'da benim.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Biz de 20 senedir LPG li araca biniyoruz... 12 yıldır da A/T civic in her türlüsüne bindik. Şimdi ise fc5 var BRC LPG li ben yaptırdım LPG yi.

Tüketim 5.3 gösterdiğinde LPG tüketimi 6,75 litre cikiyor. Resim ekte. Ki bu da çok sakin kullanım düz yol ve bir kaç yer de inişi olan bir güzergah.

Ki siz bu ortalamayı tuttursaniz 38 litre ile 560km yol yapar.

Ya aracınız ara yuksek devirlerde benzin tüketiyor ya da sizin hesap yanlış.

(Gecmiste Manüel 1,2 16 v albea ile 80 90 yol gittim karma güzergah, 7 litrenin altına inmedi )
Sizin yol bilgisayarı ile Lpg verinizin arasında %27,5 oran var. Asıl bu aradığınız fazla. Normali %20 olmalı. Hiç bunu farkettiniz mi? Buna göre sizin araç biraz zengin karışım gibi duruyor.

Faaliyet ayn-ı lezzettir.

İsmail Beşiroğlu

Super Moderator
Yönetici
Ad Soyad
İsmail Beşiroğlu
Aracınız
Civic FB7 2016
Ben de onu dıyom gercek tuketım 7 Arkadasın verdıgı rakamlarla gercek tuketım 5,5 :D
Ben de şüpheye düşüyorum 368 miydi diye şimdi ama hocam yanlış mı hatırlıyorum her şeyi:rolleyes::cry: Kafam da çok dolu şu an 5.5 lpg ile imkansız dediğiniz gibi... Eski mesajlarımı kontrol ederim çünkü yapar yapmaz foruma yazmıştım.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Ben de şüpheye düşüyorum 368 miydi diye şimdi ama hocam yanlış mı hatırlıyorum her şeyi:rolleyes::cry: Kafam da çok dolu şu an 5.5 lpg ile imkansız dediğiniz gibi... Eski mesajlarımı kontrol ederim çünkü yapar yapmaz foruma yazmıştım.
Evet ben hatırlıyorum. O mesaj benim yakıt değerlerini alt üst etmişti.

Faaliyet ayn-ı lezzettir.

Geri