Civic FC5 Yeni Honda Civic Ortalama LPG Yakıt Tüketimi...

hayırlı gunler
sayfalardan 36 ya kadar bakabildim yakıt tavsıyesı için marka tavsıyelerınız nelerdır. İst kullanıyorum aracı yakın olduğu için eve bp den alıyorum genelde. Normal şartlarda bayide hava vs basmadığını düşünürsek bu araçlar için hangi bayinin yakıtını tavsiye edersiniz.
teşekkürler

Aracınız
Civic FC5 2019
Ben aracı aldığımdan beri PO'dan alıyorum. Ankara da şehir içi yokuşu bol olan yerden işe eve gidiyorum. 320 km civarı gidiyor ama sonuna kadar kullanmadım. 1 diş olunca alıyorum. Belki kullansam 10-20 km daha gidebilir. Ankara dışında ise PO göremezsem shell'den alıyorum. Uzun yol ise 410-430 km'l
hayırlı gunler
sayfalardan 36 ya kadar bakabildim yakıt tavsıyesı için marka tavsıyelerınız nelerdır. İst kullanıyorum aracı yakın olduğu için eve bp den alıyorum genelde. Normal şartlarda bayide hava vs basmadığını düşünürsek bu araçlar için hangi bayinin yakıtını tavsiye edersiniz.
teşekkürler

eri görmüşlüğüm var. Bu iki firmadan memnunum esasında..

Aracınız
Civic FC5 2017
hayırlı gunler
teşekkürler
Shell bence en iyisi o bp de bıraz bayılıyor gıbı geliyor arac bana

BV6800Pro cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2017
Tartışmak için söylemiyorum ama düşüncemi de paylaşmak istedim. 2016 model 1.2 dsg lounge sahibiydim . Nal toplatması olağan bir durum zaten biri turbo biri atmosferik.Polonun torku 165 civic’in 152. Ayrıca biri 1100 ton civarı diğeri 1350 ton civarı. Polonun gaza yüklenince civic’’e göre torku çok iyiydi hakkı yenmez.İstanbul içi ne yaparsam yapayım 7.5 litreden aşağı ben düşüremedim.Belirttiğiniz değeri ancak uzun yolda yakalayabilmiştim değerleriniz iyimiş.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

hocam ilk yakıt performansı denememi dün yaptım.
kocaelinde şehir içinde klima %80 açık bir şekilde normal kullanımda;
60 tl'lik lpg yakıt ile 270 km yol gittim.
km başına 22 kuruş yakıyor :) bundan önceki aracım renault captur idi sakin kullanımda 6.3 lt benzin biraz sert kullanımda 7.2 lt benzin tüketiyordu.

Aracınız
Civic FC5 2019
Merhabalar benim aracımda makyajlı civic bir depo lpg ile yaptığım en düşük kilometre 330 en yüksek ise 400 bu değerler arasında seyretti sanırım havanın sıcaklığı da yakıt tasarrufunu epey etkiliyor.

Aracınız
Civic FC5 2020
Öpüyorum seni canım...
Anladın sen onu.

Araban çok yakıyor diye zoruna gitmesin ;)

Zevk için bindiğim opel omega'm var 2,5 otomatik. 14lt/100km benzin yakıyor, lpg yok. Bunu görünce arabanı daha çok seversin sen şimdi, az yakıyor ya. Aaa o da ne? Omega e sınıfı...

Yukarıda dediğim gibi ben cebimden çıkan paraya bakarım.

Şehir dışında ailemle civic'e biniyorum. Şehir içinde pratik olsun ve az yaksın diye polo'ya biniyorum. Zevk içinde çok yakan omega'ma biniyorum. Bu arada arada denk geliyor eski meski hemde ağır ama senin bindiğin civic'ler arkadan anca selektör yapabiliyor ;)

İzmirde yaşamıyorum. Güzel ülkemizde sadece İzmirden ibraret değil.

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Hocam İZMİR yorumuna sonuna kadar katılıyorum
Forumda maalesef az yakmak üzerine dönen bir konu tabii bası arkadaşlar ekonomi olsun bazı arkadaşlar da tabela tutturmak için yazıyor ben istanbul içimde 32-34 lt LPG ile 320 km yi geçemedim 280 km de gördüm ama dur kalk hava şartı ve lpg kalitesi çok ama çok etkiliyor bu aracı 2.fc5 Ece exo mu kullanıyorum bu arada uzun yol evet gerçekten ekonomik 120-140 arasında 350 km yapıyor 100-110 kağnı modunda 400-420 var o zaman da yol bitmiyor
Saygılar

Hürmetler

Aracınız
Civic FC5 2019
tam dolu bir depo gaz (genelde aygaz) ile gaz bitti zili çalana kadar 400-410 km yol alıyor. bir kaç sefer test ettim uyarı sesi ötünce benzine geçtim.
şehir içi ankara trafiğinde ise 350 km düştüğü bile oldu

Aracınız
Civic FC5 2019
hocam ilk yakıt performansı denememi dün yaptım.
kocaelinde şehir içinde klima %80 açık bir şekilde normal kullanımda;
60 tl'lik lpg yakıt ile 270 km yol gittim.
km başına 22 kuruş yakıyor :) bundan önceki aracım renault captur idi sakin kullanımda 6.3 lt benzin biraz sert kullanımda 7.2 lt benzin tüketiyordu.

60 tl'lik lpg yakıt ile 270 km yol gittim. yazmışsınız ------> burada bir yanlışlık olduğunu düşünüyorum. LPG tank 40 lt normalde tankı mı değiştirdiniz?

İsmail Beşiroğlu

Super Moderator
Yönetici
Ad Soyad
İsmail Beşiroğlu
Aracınız
Civic FB7 2016
60 tl'lik lpg yakıt ile 270 km yol gittim. yazmışsınız ------> burada bir yanlışlık olduğunu düşünüyorum. LPG tank 40 lt normalde tankı mı değiştirdiniz?
TL ile lt (Litre)'yi karıştırmış olabilir misiniz ? Ben öyle algıladım da ?

Geri