Civic FC5 Yeni Honda Civic Ortalama LPG Yakıt Tüketimi...

Aracınız
Civic FC5 2020
Ulen arkadaş şehiriçinde 400 km ben ne zaman göreceğim yahu çok mu gaza basıyorum nedir gerçi fc5 görünce gazlayıp geçiyorum dizik den bakıyorum sonra güzel araba diyorum kendi kendime iyi ki almışım demek için ?
Şaka bi yana İstanbul içi 280-310 arası geçemedim hiç Anadolu yakası ağırlıklı malum trafik bakalım yarın memlekete Çankırı ya gideceğim hedefim 110-130 km hızla gitmek ne yapacak bilmiyorum LPG Yİ FULLEDİM BP DEN bakalım bir fark varmı şu an ilk defa BP den aldım ve fulledim 2018 eski aracımdada hiç almadım çünkü Şu an benzin de kullanıyorum burdan da ortalama hız ve km ye atarım kendimce rekor kırarsam tabii herkese saygılar IMG_0425.JPG

Hürmetler

İsmail Beşiroğlu

Super Moderator
Yönetici
Ad Soyad
İsmail Beşiroğlu
Aracınız
Civic FB7 2016
Ulen arkadaş şehiriçinde 400 km ben ne zaman göreceğim yahu çok mu gaza basıyorum nedir gerçi fc5 görünce gazlayıp geçiyorum dizik den bakıyorum sonra güzel araba diyorum kendi kendime iyi ki almışım demek için ?
Şaka bi yana İstanbul içi 280-310 arası geçemedim hiç Anadolu yakası ağırlıklı malum trafik bakalım yarın memlekete Çankırı ya gideceğim hedefim 110-130 km hızla gitmek ne yapacak bilmiyorum LPG Yİ FULLEDİM BP DEN bakalım bir fark varmı şu an ilk defa BP den aldım ve fulledim 2018 eski aracımdada hiç almadım çünkü Şu an benzin de kullanıyorum burdan da ortalama hız ve km ye atarım kendimce rekor kırarsam tabii herkese saygılar Ekli dosyayı görüntüle 259669

Hürmetler
31 Litre ile genelde +/- 300km gidiyorum İstanbul şehiriçi. Standart değerim bu yıllardır değişmedi...

Bunun dışında;
BP'ye bir kez daha şans verdim 2.99'tl den alıp. Bir daha alacağımı sanmıyorum. Performans olarak Aytemiz ve Energy gibi pek popüler olmayan markalardan da kötü olduğunu net hissedebiliyorum. Aracın devirlenmesi, daha hızlı ve pürüssüz oluyorken BP'de hantallaşma hissediyorum.

Aracınız
Civic FC5 2017
31 Litre ile genelde +/- 300km gidiyorum İstanbul şehiriçi. Standart değerim bu yıllardır değişmedi...

Bunun dışında;
BP'ye bir kez daha şans verdim 2.99'tl den alıp. Bir daha alacağımı sanmıyorum. Performans olarak Aytemiz ve Energy gibi pek popüler olmayan markalardan da kötü olduğunu net hissedebiliyorum. Aracın devirlenmesi, daha hızlı ve pürüssüz oluyorken BP'de hantallaşma hissediyorum.
Aldığınız BP'nin yetkili olduğunu ve akaryakıt hilesi yapmadığını mutlaka sorgulayın. Ben diyarbakırdayım ve BP'de bu tür sorun yaşamadım. Bir kaç tane güvenemediğim BP var onlardan asla almıyorum.

İsmail Beşiroğlu

Super Moderator
Yönetici
Ad Soyad
İsmail Beşiroğlu
Aracınız
Civic FB7 2016
Aldığınız BP'nin yetkili olduğunu ve akaryakıt hilesi yapmadığını mutlaka sorgulayın. Ben diyarbakırdayım ve BP'de bu tür sorun yaşamadım. Bir kaç tane güvenemediğim BP var onlardan asla almıyorum.
Sitesinden baktım ESENKENT olarak görünüyor. Yetkili kısmı konusunu tam bilmiyorum ancak işlek ve güzel bir yerde konuma sahip bir istasyon.

Aracınız
Gebzede de bir bp istasyonu yenilenmiş ve eskiye göre baya büyütmüşlerdi. Bu yüzden lpg de kampanya yapmışlardı. Normalde shellden alıyordum hep ama lpg çok uygun olunca bir deneyeyim dedim. Daha önce bpden uzun yolda almıştım ve bir sıkıntı olmamıştı. Bu sefer aldığımda yakıtta pislik vardı büyük ihtimal. Yakıtı alalı 50km olmasına rağmen gaz bitti diyip benzine geçiyordu. O depo bitene kadar bir kaç defa daha yaptı bunu sonra bir daha yapmadı. Ondan dolayı bir daha almadım oradan. Bunun gibi bir de shell istasyonu var, o da uyguna satıyor. Onda da sıkıntı oluyor. İstasyon çok fark ediyor.

Kün feyekün..

Aracınız
Civic FC5 2017
Bp km iyi ama arac bayılıyor suan bence en iyisi Shell ,en son po gaz aldım bakalım kaç km gidicek gorecegız hala deneme aşamasında

BV6800Pro cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2020
Merhabalar hafta sonu memelekete ( Çankırı kurşunluya) gidiş dönüş için 100.63 TL/35.56 lt +107 TL/32.55 lt +57.41 TL/ 17,45 lt olmak üzere toplam 265 TL/ 85,56 lt LPG İLE gidiş ve geliş çok yakmış gibi gözükebilir ama ortalama hız yüksekliğini göz ardı etmemek gerekir kuruş hesabı ile 0.30 kuruş yakmış biraz hızlı gidiş ve geliş oldu sanırım bir diş daha mevcutta kaldı göründüğü üzere oda artık İstanbul içine kalacak 20-30 km hızla gider geliriz işe güce malum trafik
Saygılar
IMG_0499.JPGIMG_0500.JPG

Hürmetler

Geri