Yeni kasa civic FE öneri ?

Selamlar
2021 model fc5 civic eco elegance 40 binde aracım var yeni kasa civic e geçmeye değer mi yine lpg li düşünüyorum yakıt fiyatlarından dolayı 182 li de gönlümü çeliyor aslında ama altından kalkamam gibi. Yeni kasa kullananlar fikirlerini söyleyebilir mi yada önerisi olanlar
Üste 150 200 gibi bir rakam vermem gerekiyor araştırdığım kadarıyla

Yada hiç bu işe girmeyip kullanacağım ama km yükseldiği için yenileme fikri geliyor aklıma sürekli

Aracınız
Civic FC5 2018
Eski kasaya göre yeni kasada eco versiyonunda bile yokuş performans sorunu yok, daha premium hissettiriyor, yol tutuş ve sürüş dinamikleri çok daha iyi. LPG tüketimi daha az, benzin tüketimi fazla (toplam yakıt tüketimi benzerdir diye düşünüyorum). İç malzeme kalitesi daha iyi olsa da trim sesi daha fazla gibi geldi bana, bir de turbo ile lpg uyumu konusunda sorunlar var sanırım. Bu forumda aratırsanız görürsünüz. Ben de eco exe plus kullanıyorum, bu sorunları yaşamıyorum. Sadece hafif bi silkeleme yapıyor, benzinde de çok az miktarda yapıyor. Sizin aracınızın üzerine 150-200bin eder mi bilemem.

Redmi Note 8 Pro cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Eski kasaya göre yeni kasada eco versiyonunda bile yokuş performans sorunu yok, daha premium hissettiriyor, yol tutuş ve sürüş dinamikleri çok daha iyi. LPG tüketimi daha az, benzin tüketimi fazla (toplam yakıt tüketimi benzerdir diye düşünüyorum). İç malzeme kalitesi daha iyi olsa da trim sesi daha fazla gibi geldi bana, bir de turbo ile lpg uyumu konusunda sorunlar var sanırım. Bu forumda aratırsanız görürsünüz. Ben de eco exe plus kullanıyorum, bu sorunları yaşamıyorum. Sadece hafif bi silkeleme yapıyor, benzinde de çok az miktarda yapıyor. Sizin aracınızın üzerine 150-200bin eder mi bilemem.

Teşekkürler hocam paylaşımınız için
Silkeleme sorununun yazılımla çözüldüğü söyleniyor ama sanırım yine tekrarlayanlar da varmış
Yine boya ve kasa durumu fc5 ile aynı kalitedemidir sizce ?
Trim sesine oldukça şaşırdım malzemeleri kaliteli diyorsunuz ama bir taraftanda sesler fazla iymış
Yakıt tüketimi benzin de yaktığı için eşit olabilir ama bana servisten sorduğumda fc5 ler daha az yakıyor demişti bir usta bakımda
Benim araçla uzun yolculuklarım çok olduğundan mevcuttaki fc5 40 bini geçti bir buçuk yılda o yüzden daha fazla km yükselmeden değiştireyim düşüncesi var fark olarak da 150 200 bin koymam gerekiyor üste bir çocuğum var ellerinizden öper sedan araç iyi oluyor hemde lpg olarak katkıda bulunuyor

Aracınız
Civic FC5 2018
Uzun yolda 100 km'de 6.5-7 lt lpg, 1 lt benzin yakarsınız. Boya konusunu hiç bilemiyorum ama kapılar, kaput filan daha tok bir hissiyat veriyor.

gmb

Ad Soyad
Güray B.
Aracınız
Civic FE1 2021
Merhaba,
FC5 kullanmadım kıyasım 1,4 tsi golf7 ile olacak, FE1 182 lik motor olarak oldukça tatmin edici, ben city bakmaya gittim test sürüşü yaptım ve civic için kapora verdim. Yol sesi bence fazla, ilk honda aracım olmasına yoruyorum, golf7 ye göre çok ses alıyor. Trim sesleri var ancak ben biraz daha kullandıkça azalacağını düşünüyorum. Titreme olayı 182 lik motorda da var çok titremişsiz bir motor değil, sanki 3 silindirli motor gibi çalışıyor. ilk 8000 km ortalamam 6,4 lt/100km karma tüketim. benzinli bir motor için hiç fena değil. Araçta en hoşuma giden özellik start-stop olmaması :D.
ses sistemi bence vasat, evde ford puma var b sınıfın bir araba olmasına rağmen pumadaki ses sistemi çok daha kaliteli geliyor.

Merhaba,
FC5 kullanmadım kıyasım 1,4 tsi golf7 ile olacak, FE1 182 lik motor olarak oldukça tatmin edici, ben city bakmaya gittim test sürüşü yaptım ve civic için kapora verdim. Yol sesi bence fazla, ilk honda aracım olmasına yoruyorum, golf7 ye göre çok ses alıyor. Trim sesleri var ancak ben biraz daha kullandıkça azalacağını düşünüyorum. Titreme olayı 182 lik motorda da var çok titremişsiz bir motor değil, sanki 3 silindirli motor gibi çalışıyor. ilk 8000 km ortalamam 6,4 lt/100km karma tüketim. benzinli bir motor için hiç fena değil. Araçta en hoşuma giden özellik start-stop olmaması :D.
ses sistemi bence vasat, evde ford puma var b sınıfın bir araba olmasına rağmen pumadaki ses sistemi çok daha kaliteli geliyor.
Hocam lpg li önermez misiniz lpg sorunlarından dolayı

gmb

Ad Soyad
Güray B.
Aracınız
Civic FE1 2021
Hocam lpg li önermez misiniz lpg sorunlarından dolayı
kullanmadım, yorum yapmam doğru olmaz ama şunu söyliyeyim ben alırken lpgli ile benzinli aynı fiyata veriliyordu, şimdi lpg li bir makitar daha pahalı, buna rağmen ben benziliyi seçtim. Benzinlinin motor gücünin yanında cvt'si de farkli sanırım

kullanmadım, yorum yapmam doğru olmaz ama şunu söyliyeyim ben alırken lpgli ile benzinli aynı fiyata veriliyordu, şimdi lpg li bir makitar daha pahalı, buna rağmen ben benziliyi seçtim. Benzinlinin motor gücünin yanında cvt'si de farkli sanırım
Hocam aklımı çelmiyor değil ama yakıt fiyatları maliyeti açısından lpg li düşünüyorum aracı fazlaca kullandığımdan dolayı yoksa tabiki lpg silkeleme problemi falan başımı ağırtmak istemiyorum

Geri