Yeni nesil LPG kiti tavsiye

Aracınız
Civic FD6 2009
2009 model fd6 aracıma LPG taktirmak istiyorum. Daha önce forumda konuşuldu ama firmalar sürekli yeni nesil LPG kiti piyasaya sürüyor. Yakın zamanda LPG taktıran veya bu işle ugraşan arkadaşların kıymetli fikirlerini almak istiyorum.

Emirbey26

0
Yönetici
Ad Soyad
Emirbey26
Aracınız
Civic FB7 2015
@Harun44 civictr.com ailesine hoş geldiniz. Forum kuralları gereği tanışma bölümünde kendinizi tanıtmanız gerekmektedir.

Atiker grand obd2 kitini tavsiye ederim. Enjektörleri italyan romano marka 2 ohm.dur. Çok hızlı olup benzin enjektörlerine yakın hızda çalışır. Obd sayesinde arıza tespiti yapabilme, hızlı yavaş yakıt oranlarını görebilme, yolda iken anlık obd düzeltmesi, çabuk ısınan ve geç soğuyan tek parça döküm regülatörü ile verdiği yakıt tasarrufu, yanma odacığına en yakın noktadan bağlantı sağlamaya imkan veren tekli enjektörler, yaygın servis ağı, uygun yedek parça, diğer kitler kadar kaliteli ve daha uygun fiyatta olması sebebiyle Atiker grand obd2 kiti taktırmanızı öneririm. Yaklaşık 3 yıla yakındır kullanıyorum. Son derece memnunum.

Son düzenleme:
Aracınız
Civic FD6 2009
Hoşbulduk. Detaylı, güzel bir açıklama olmuş. Teşekkürler. Yalnız Atiker Gold ve Grand arasında ne fark var acaba. Hangisi Civic için daha uygun. Bilginiz var mı?

Aracınız
Hoşbulduk. Detaylı, güzel bir açıklama olmuş. Teşekkürler. Yalnız Atiker Gold ve Grand arasında ne fark var acaba. Hangisi Civic için daha uygun. Bilginiz var mı?
Enjektör harici aynı üründür.

Gold, Grand'dan bir tık iyidir bu konuda. Fiyatlarda oldukça yakın birbirine.

Grand'da bir birinden bağımsız Romano marka enjektör vardır. Neden Romano? Atiker Romano ile birlikte çalışıyor, hatta bir ara biri birini satın aldı diye laf çıkmıştı.

Gold'da bir birine bağlı tek parça halinde enjektör bloğu vardır. Bunlarda ithal üründür.

Gold'un enjektörleri daha stabil çalışıyor.

Grand ve Gold kitlerin en önemli özelliği yazılımlarıdır. Her ikisindede aynı yazılım vardır bu onları diğer Atiker kitlerden ayırır.

İlla ki yerli ürün olsun demiyorsanız, Prins teknomax ya da BRC comfort kitlerede bskabilirsiniz. Atiker Gold/Grand kitler ile emsaldir diye biliriz. Ancak şöyle bir fark var, prins silverline ile teknomax arasında ortak nokta beyin ve enjektörler dışında kalan herşeydir, yani tesisat, hortumlar vs... Ve bu malzemeler Atiker'de kullanılanlardan kesinlikle daha kalitelidir. Bunların karşılaştırma videolarını internette bulabilirsiniz.

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Son düzenleme:

Emirbey26

0
Yönetici
Ad Soyad
Emirbey26
Aracınız
Civic FB7 2015
Enjektör harici aynı üründür.

Gold, Grand'dan bir tık iyidir bu konuda. Fiyatlarda oldukça yakın birbirine.

Grand'da bir birinden bağımsız Romano marka enjektör vardır. Neden Romano? Atiker Romano ile birlikte çalışıyor, hatta bir ara biri birini satın aldı diye laf çıkmıştı.

Gold'da bir birine bağlı tek parça halinde enjektör bloğu vardır. Bunlarda ithal üründür.

Gold'un enjektörleri daha stabil çalışıyor.

Grand ve Gold kitlerin en önemli özelliği yazılımlarıdır. Her ikisindede aynı yazılım vardır bu onları diğer Atiker kitlerden ayırır.

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Hocam grand kit gold kitten daha iyi. Hem yazılım olarak hem de enjektör olarak.

İsmail Beşiroğlu

Super Moderator
Yönetici
Ad Soyad
İsmail Beşiroğlu
Aracınız
Civic FB7 2016
@Harun44 civictr.com ailesine hoş geldiniz. Forum kuralları gereği tanışma bölümünde kendinizi tanıtmanız gerekmektedir.

Atiker grand obd2 kitini tavsiye ederim. Enjektörleri italyan romano marka 2 ohm.dur. Çok hızlı olup benzin enjektörlerine yakın hızda çalışır. Obd sayesinde arıza tespiti yapabilme, hızlı yavaş yakıt oranlarını görebilme, yolda iken anlık obd düzeltmesi, çabuk ısınan ve geç soğuyan tek parça döküm regülatörü ile verdiği yakıt tasarrufu, yanma odacığına en yakın noktadan bağlantı sağlamaya imkan veren tekli enjektörler, yaygın servis ağı, uygun yedek parça, diğer kitler kadar kaliteli ve daha uygun fiyatta olması sebebiyle Atiker grand obd2 kiti taktırmanızı öneririm. Yaklaşık 3 yıla yakındır kullanıyorum. Son derece memnunum.
Biraz daha yazsaydınız benim fabrikasyon kiti söktürüp atiker grand obd 2 taktırcaktım yemin ediyorum o kadar etkili yazmışsınız??

Aracınız
Civic FD6 2009
LPG takılirken manifoldun delinmesi, elektrik kablolarının kesilip ek yapilmasi araç için bir zarar oluşturur mu acaba?

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
LPG takılirken manifoldun delinmesi, elektrik kablolarının kesilip ek yapilmasi araç için bir zarar oluşturur mu acaba?
Motora sonradan yapılan bir işlem olduğu için delme ve ekleme işlemeleri mutlaka olacaktır. Önemli olan motor havuzuna öyle bir sistem halinde döşenmeli ki sanki fabrikadan çıkmış gibi göze batmayan öte beriye engel olmayacak şekilde olmalı.

Faaliyet ayn-ı lezzettir.

Geri