Yetkili Servis Çıkmazı

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan restblue
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Ad Soyad
Fatih Yıldız
Aracınız
Civic FC5 2020
Sevgili arkadaşlar,
Honda ülkemizde oldukça kuvvetli piyasaya ve biniciye sahip olmasına rağmen servis ağında ülkemizdeki en zayıf yetkili servis mantığına sahip olması çok enterasan değil mi.
Bizler aracımıza gözümüz gibi bakarken serviste yazılıp ama değiştirilmeyen filtreler kullanılan kalitesiz piyasa yağları vs. Aracı tanıdığımız ettiğimiz insanlara götürsek garantiden çıkıyor.
Sorum şu ki kendi yağımızı alıp gitsek muhtemelen kabul etmeyecekler araca kalitesiz yağ eklemek en tilt olduğum mesele ama nasıl yapacağız bilemiyorum.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Merhaba hocam benim önerim:
Aracın yanında durmaya izin vermiyorlar.
Bakımdan önce yapılacak işlemler için yağ Honda tip 2 olsun diye not düşünülebilir. Fiyat farkı olur diye eklerler.
Hava filtresi ve yağ filtresi çıkanı isteyin. Polen filtresi ve cam suyu gibi malzemeleri dışarıdan halledebilirsiniz, garantiyi bozmaz.
Şanzıman yağı ve buji gibi ürünlerde başka marka kullandıklarını forumda şahit olmadım.

Ad Soyad
Fatih Yıldız
Aracınız
Civic FC5 2020
Merhaba hocam benim önerim:
Aracın yanında durmaya izin vermiyorlar.
Bakımdan önce yapılacak işlemler için yağ Honda tip 2 olsun diye not düşünülebilir. Fiyat farkı olur diye eklerler.
Hava filtresi ve yağ filtresi çıkanı isteyin. Polen filtresi ve cam suyu gibi malzemeleri dışarıdan halledebilirsiniz, garantiyi bozmaz.
Şanzıman yağı ve buji gibi ürünlerde başka marka kullandıklarını forumda şahit olmadım.
Ahmet hocam aradığım servis castrol 0-20 koyuyoruz diyor petrol ofisine nazaran çok daha iyidir diye düşünüyorum yoksa yine Honda tip 2 mi talep edeyim ne dersiniz

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Ahmet hocam aradığım servis castrol 0-20 koyuyoruz diyor petrol ofisine nazaran çok daha iyidir diye düşünüyorum yoksa yine Honda tip 2 mi talep edeyim ne dersiniz
Castrol bilindik bir marka. Fakat iki yağ arasındaki içerek farkını bilmiyorum. Fiyat farkına göre hareket edebilirsiniz.

Ad Soyad
asdemirtas
Aracınız
Civic FC5 2021
Allah var Kayseri İnciroğlu'na daha önce 4-5 kez bakım için gitmiştim, Honda Type 2.0 yağ koydular hep, farklı marka koyacak olsalardı yıkardım orayı.
Artık servisi abartı fiyatlar nedeniyle tercih etmiyorum. Klasik yağ-filtre değişimine 5 bin TL işçilik yazan zihniyetle işim olmaz. Garanti konusu zaten kafalarına göre dahil ettikleri için ayrı bir husus.

Geri