Honda tekleme ve arıza lambası yakma

Ad Soyad
Tark
Aracınız
Civic FB7 2014
Arkadaş bende Honda FB 7 kasa cıvıc var yaklaşık 1 yıldır araç arıza lambasını yakıyor ve arkasından komple ışıklar yanıyor sistemi kontrol edin diye ikaz çıkıyor ekranda. bu esnada motor kendini korumaya alıyor. Daha sonra araçı stop edip tekrar çalıştırdığım da düzeliyor ve 3/5 km sonra tekrar arıza lambası yanıyor. Aracda bu arıza sadece (LPG) de yapıyor benzinde bi sıkıntı olmuyor. Araçın hata kodu hep (3. Göz ateşleme) hatası veriyor. Ben buji bobin (ngk marka) ve subap ayarı termostat gaz enjektörü 3. Göz( 2 kez) Çorum özenlerde değiştirdim daha sonra T bağlantısı regülatör hepsinin bakıldı fakat arıya yine aynı veriyor sizdece sorun nedir.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Geçmiş olsun hocam. Benim fikrim LPG ecusunda problem olabilir. Çalışan Ecu ile değişim yapılıp test edilebilir. Veya LPG tesisatında kablo kıvrımı, soyulma, kısa devre yapıyor olabilir. Bilhassa 3. Göz Enjektör tesisatı kontrol edilebilir. LPG sistemi çok eski ise komple yenilenebilir. Elektronik bir arıza var gibi görünüyor.

Ad Soyad
Tark
Aracınız
Civic FB7 2014
Geçmiş olsun hocam. Benim fikrim LPG ecusunda problem olabilir. Çalışan Ecu ile değişim yapılıp test edilebilir. Veya LPG tesisatında kablo kıvrımı, soyulma, kısa devre yapıyor olabilir. Bilhassa 3. Göz Enjektör tesisatı kontrol edilebilir. LPG sistemi çok eski ise komple yenilenebilir. Elektronik bir arıza var gibi görünüyor.
Sağol. 3. göz enjektörü 2 kez değişti çalışan Ecu ile test edildi ve hale 3. Göz hatası vermeye devam ediyor sadece 3. Göz LPG elektrik tesisatı ona bakılmadı.

Geri