Civic FC5 Antifirizden sonra petek soğuk üflüyor

Dün antifirizi değiştim değiştikten sonra petek soğuk üflüyor,var mı tecrübesi olan

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Havası iyi alınmamış olabilir, değişimi yapan yere gidip havasını aldırtın.
Çok düşük bir ihtimal ama kalorifer petekleri de tıkalı olabilir.

antifiriz zamanla özelliğini yitirdiğinden ya da motor suyu kısmında sadece su koyulmasından kaynaklı radyatör içinde kireçlenme ve paslanma oluşuyor. bu da zamanla kalorifer peteğini tıkıyor ve sıcak hava gelmesini engelliyor. Petek borularının temizlenmesini deneyin.Düzelecektir.Ancak 1-2 gün sonra tıkanma yeniden olailbir. çöüzümünü 4-5 defa temizleyerek bulan da var peteği kötü durumda olup peteği komple değiştiren de var.Aracınızın durumunu bilemiyoruz ama bunları deneyebilirisniz.Benim başıma geldiğinden bilyorum.ben 5. ciye temizlettim tıkanırsa artık peteği değiştireceğiz.Ama temizletirken normal suyla değil ,ilaçlı su ya da kirecç pas çözücü bir kimyasalla temizlenmesini gerekiyor.Bir de eksilen motor sıvısına su değil antifiriz ekleyin muhakkak .

Tam olarak nasil islem yapildi ?

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
hava filtresi sökülerek arkasındaki kalorifer peteğine giden girş ve çıkış boruları sökülerek kireç ve pas sökücü kimyasal döküldü. tazyikli su basıldı ,paslı kireçli su aşağıdan aktı geldi. sonra eksilen motor suyuna antifiriz eklendi. araç düzeldi , sıcak üflemeye başladı .Ancak birkaç gün sonra motor sıvısı devirdaim yaparken (tahmnime göre ) motorun içindeki kiri pası çözdü tekrar tıkandı soğuk üflemeye başladı. ,Şu an sıcak ama birkaç güne yine tıkanır diye düşünüyorum. deneyip göreceğiz.

Geri