Aracımı Satacağım Kilometre Sorunu

Merhabalar,

2007 Model honda civic otomatik gri aracımı satmaya karar verdim,Maddiyat açısından zor günler yaşamaktayım.

Motor'u conta yakmıştı ve 5.000 tl'ye yaptırmıştım.Harici elektrik tesisatını altan honda'da 1.500 tl + şaşmaz hondacı mehmet te 1.000 tl bakımını yaptırmıştım.Pazar günü mutlu akü taktırdım yeni. 8.000 tl'ye yakın para harcadım.

Ben aracı 37.500 tl'ye istanbul'dan almıştım, komple boyalı fakat değişen durumunu bilmiyorum.Kilometresi'nin düşürüldüğünü sonradan ptt uygulaması ile öğrendim.Şu an 188.000'km de gösteriyor fakat orjinal kilometresi 260.000 denk geliyor.Atiker marka lpg var 2017'de takılmış muayenesi 2019 9.ay'da.Orjinal jantları üzerinde double teyp var.

Satarken kimsenin günahına girmek istemiyorum kilometre yükseltmeyi düşünüyorum, harici kilometre düşürmenin açıklamasını yapmak caydırır diye düşünüyorum.

Konu hakkında fikirlerinizi bekliyorum Ağır hasar - Pert kaydı yok parça parça 39.000 tl hasar kaydı var.

Sizce ne yapmalı kaça satmalı veya kaça satılır ? Biraz piyasa araştırması yaptım 2007 model 200 ile 280 bin km arası elegance'ler 48-57 ban'dında satılıyor.Ben en son artık 39'a felan bırakmayı düşüneceğim masrafları bana fazlasıyla - olarak kalcak.Motorunda sıkıntı yok gidişinde problem yok şu anki piyasaya göre fiyat ne eder tamda bilemiyorum ama satacağım kesin.

Son düzenleme:

Oguz6

0
Aracınız
[MENTION=13481]Therummer[/MENTION] gerçekten çok zor bir tahmin hem aracın km düşürülmüş olması hemde hasar kaydı olması bir kansızın yüzünden hem maddi hemde manevi kayıp gerçekten sinir bozucu Allah inşallah ondan fazlasıyla çıkarır

[MENTION=13481]Therummer[/MENTION] gerçekten çok zor bir tahmin hem aracın km düşürülmüş olması hemde hasar kaydı olması bir kansızın yüzünden hem maddi hemde manevi kayıp gerçekten sinir bozucu Allah inşallah ondan fazlasıyla çıkarır

Aldığım fiyata bile satsam 8.000 tl zarardayım.37.500'e aldım...

Haram para yemek istemiyorum o yüzden kilometresini 260.000'e çekmeyi düşünüyorum, kimsenin ahını almayayım motorunda bir problem yok aracın piyasası belli millet 2007 elegance temizine 55 60 bin tl yazmış.Benden aracı alacak adam motoruna masraf etmeyecek.Al satçıların alabileceği bir araç değil uzun süre alıp kullanılabilecek bir araç bende enayi değilim boşa 15 bin tl aşağısına vermiyorum. :) Aracın kayıtları nerelerde neler yapıldığı belli 35 milayra 2001 2002 model polo'ları satıyor millet.

Oguz6

0
Aracınız
Hocam helal olsun size bu hatalari gizleyip de satabilirsiniz belki zararıniz dahi olmaz ama en azından kimsenin ahini almayacaksiniz aracı size satan insan dan misliyle çıkar bundan eminim

Hocam helal olsun size bu hatalari gizleyip de satabilirsiniz belki zararıniz dahi olmaz ama en azından kimsenin ahini almayacaksiniz aracı size satan insan dan misliyle çıkar bundan eminim

Ne yazık ki ülkemizde güven'den önce boya ahsar kaydı geliyor kardeşim.Ben bugüne kadar haram para yememeye çalıştım,her sattığım araçta eksiklerini söyledim fakat böyle şeyler başıma geliyor inancım kırılıyor genede allah büyük çevrenizde uzun süre binecek birisi araç arıyorsa arabayı uygun fiyata vereceğim.Ben hasar çıkaracak diye satmıyorum ki daha motordan birşey çıkarması zor borçlarımdan dolayı satmaktayım.Hayırlısı olsun Allah büyük 33 34 e satmaktansa kapının önünde yatırırım...

Aracınız
Civic FB7 2015
Kilometre değiştirmenin hapis cezası var, aldığınız kişiden tazminat da alırsınız. Durumu tespit ettiyseniz polise neden bildirmiyor ve şahsı mahkemeye vermiyorsunuz? Ayrıca siz böyle satınca yeni alan kişi sizi mahkemeye verirse bir kez daha zararlı çıkarsınız. Sözle durumu söylemeniz bişey ifade etmez.

Son düzenleme:
Aracınız
Kilometre değiştirmenin hapis cezası var, aldığınız kişiden tazminat da alırsınız. Durumu tespit ettiyseniz polise neden bildirmiyor ve şahsı mahkemeye vermiyorsunuz? Ayrıca siz böyle satınca yeni alan kişi sizi mahkemeye verirse bir kez daha zararlı çıkarsınız. Sözle durumu söylemeniz bişey ifade etmez.

Kardeşimiz doğru söylüyor. Eğer böyle bir durum var ise ve siz bunu fark ettiyseniz yapmanız gereken şikayetçi olmak. Büyük yaptırım ve cezaları mevcut maddi ve manevi olarak tazminat alma şansınızda var. Yazık günah kimse parayı kolay kazanmıypr böyle kansızlar yüzünden daha fazla zarar etmeyiniz. Hukuki yollarla hakkınızı arayınız.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

dodi34

0
Aracınız
Hocam aldığın paraya koy hertürlü satılır veya 1000 2000 tl arttır fiyatını pazarlık payı var dersin. Bende sürekli ağır hasar kaydı olan arabalar alıyorum daha normal arabaya hiç binmedim :) son sattığım fd6 full boyalıydı, koltuk ve tavan airbagi işlemliydi 41.000 tl ağır hasar kayıtlıydı. 41.000 tl ye sattım herşeyini söyledim verdiğim kişiye anlaştık verdim. Hondayı bilen alır zaten merak etme

Hocam aldığın paraya koy hertürlü satılır veya 1000 2000 tl arttır fiyatını pazarlık payı var dersin. Bende sürekli ağır hasar kaydı olan arabalar alıyorum daha normal arabaya hiç binmedim :) son sattığım fd6 full boyalıydı, koltuk ve tavan airbagi işlemliydi 41.000 tl ağır hasar kayıtlıydı. 41.000 tl ye sattım herşeyini söyledim verdiğim kişiye anlaştık verdim. Hondayı bilen alır zaten merak etme

Kesinlikle öyle , kilometre sorunu olmasa koyduğum gün satardım o sorun işte.

dodi34

0
Aracınız
Hocam satarken direk alıcıya söyle km si oynanmış bilgim yoktu istersen sanayide verirsin 70 80 tl eskisine getirirsin ben bilgisini vereyim dersin noterde satıştada tastik ettirirsiniz olay biter iki taraf memnun şekilde

Geri