Aracın stop etmesi

Aracınız
Civic FD6 2009
Arkadaşlar Honda Civic 2009 aracım lpg de bazen ışıklarda durunca stop ediyor geride LPG de çalışmıyor benzine alınca çalışıyor aynı durumu benzinde binince yapmıyor sadece LPG de yapıyor neden kaynaklanır acaba

Arkadaşlar Honda Civic 2009 aracım lpg de bazen ışıklarda durunca stop ediyor geride LPG de çalışmıyor benzine alınca çalışıyor aynı durumu benzinde binince yapmıyor sadece LPG de yapıyor neden kaynaklanır acaba
Tahminde bulunayım...
LPG sisteminizde demekki sorun..Benzinde yapmıyor demişsiniz.LPG de ve rölantide yapıyor sürekli diyorsunuz...Devir de düşme yada oynama oluyordur muhtemelen..
1.LPG ayarınız düşük olabilir...
2.Regülatör kaynaklı olablir
3.Enjektör kaynaklı da olabilir...

Net cevabı LPG yetkili servisinize gidin PC ye OBD cihazına bağlasınlar...Sorunu direk bulurlar...İyi günler

M2101K7BG cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Regülatöru yeni degistirdim zaten enjektorde denedik sorun yok ama ayardan olabilir diye düşünüyorum boğaz kelebeginden yapsa benzindede yapar diye düşünüyorum ama bulunduğum yerde ayardan çok anlayan yok çözemedik

Birde araba sabahları ilk Marsda soğukken çalışınca 500 devirde duruyor bir kac saniye sonra sarsıntılı şekilde 1200 devire çıkıyor direk 1200 devire çıkması gerekirken 500 de durup atıyor o neden kaynaklanır acaba

Birde araba sabahları ilk Marsda soğukken çalışınca 500 devirde duruyor bir kac saniye sonra sarsıntılı şekilde 1200 devire çıkıyor direk 1200 devire çıkması gerekirken 500 de durup atıyor o neden kaynaklanır acaba
Benzinde herhangi bir sorun yoksa...

Bi çok sorundan kaynaklanabilir bu yazdığınız sorunlar....

Yani özetlersek :
1.Gaz kelebeği pis tıkalı olabilir.
2.Subap ayarı istiyor olabilir
3.Rolanti motoru bozuk olabilir
4.Egr valfi bozuk olabilir...
5.LPG Ayarı bozuk olabilir.

Zaten regülatör ve Enjektörleri değişti demişsiniz...iyi günler..

Bu saydıklarımdan yeni yapılmış olan varsa onları es geçerek...iyi bir Honda ustası bularak sorunu çözebilirsiniz...Bulunduğum yer ilçe ve küçük demişsiniz ...Yakın civarda güzel bi sanayisi olan yere güzel bi Honda ustasına gösterin derim .Saygılar

Son düzenleme:
Geri