Civic FC5 Arkadaşlar yakıt konusunda yardım eder misiniz ?

Ad Soyad
Ufuk
Aracınız
Civic FC5 2018
Ben yakıt konusunda Honda nın çok cimri olduğunu düşünmüyorum....Buna Lpg de dahil....Eğer yakıt konusu sizin için çok önemli ise başka marka alternatiflerinede yönebilirsiniz...

Yakıt konusu benim için çok önemli değil...Motor, şanzuman ve iç aksam da sorunsuz olsun, biraz da görüntüsü yakışıklı olsun,,sürüş konforu da güzel,,bütçeye de uygun diye hondayı tercih ediyorum....

benim şahsi düşüncem ....Saygılar

Son karar tabiki sizin...Saygılar

Aracınız
Civic FC5 2020
Fc5 atmosferik bir motor lpg için tam uyumlu Afyonkarahisar’da şehir içinde 38 lt gaz ile 380 km gidebiliyorum. Uzun yolda da 7 - 8 lt / 100 km gaz yakıyor. Bir keresinde baya dikkat ederek 38 lt ile 505 km gidebilmiştim. 182’ nin fabrika verisinden daha fazla yakacağını düşünüyorum. Bu dönemde lpg de en az yakan araç.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

gunesec

Özel Üye
Fc5 atmosferik bir motor lpg için tam uyumlu Afyonkarahisar’da şehir içinde 38 lt gaz ile 380 km gidebiliyorum. Uzun yolda da 7 - 8 lt / 100 km gaz yakıyor. Bir keresinde baya dikkat ederek 38 lt ile 505 km gidebilmiştim. 182’ nin fabrika verisinden daha fazla yakacağını düşünüyorum. Bu dönemde lpg de en az yakan araç.

Merhaba hocam,
Biraz dikkat ederek 505 km gidebilmiştim söyleminize istinaden, neye ne kadar dikkat ettiniz,yol güzergahı nerdeydi, hızınız kaçtı vs?

Bende 2019 Eco exe var. Uzun yolda 400 km yi çok zor görüyorum. Benim arabada mı sorun var,LPG ayarsız olabilir mi?

Aracınız
Civic FC5 2020
Merhaba hocam,
Biraz dikkat ederek 505 km gidebilmiştim söyleminize istinaden, neye ne kadar dikkat ettiniz,yol güzergahı nerdeydi, hızınız kaçtı vs?

Bende 2019 Eco exe var. Uzun yolda 400 km yi çok zor görüyorum. Benim arabada mı sorun var,LPG ayarsız olabilir mi?

Afyonkarahisar dan Milas a giderken hız sabitleyiciyi 110 a sabitleyip giderim. Denizli Aydın arası hep ışık. Bu nedenle gece gittiğimde ışıklara takılmadan elde ettiğim veridir. Hatta dün Söke’den fulledim. Yaklaşık 1000 m rakım çıktım 400 km de yakıt bitti. 140 da bastığım oldu. Ama 110 la gelseydim genellikle 480 km gidebiliyorum.

ywzckr

0
Merhaba hocam,

Hocam rakim ve trafik isiklariyla alakali surekli 90-110 arasi duz yol bulabilirseniz 500 e yakin gider ama ben aracla daha 420-440 in ustunu goremedim 34-35 litre ile bunun sebebi uzun yolda gittigim yollar hep cevre yolu olmasina ragmen sehrin gobeginden geciyor karadenizde o yuzden sehir merkezlerinde bol isik dur kalk 110 la da gitsek ortalama hiz 80 anca oluyor. Sizinde uzun yolda kullandiginiz yol isikli ve rakimlidir buyuk ihtimal. Turkiyenin bazi yerlerinde duz arazi adam cevre yolu kullaniyor ise gidis gelis 30-40km 70-100 arasi hizla isiksiz gidiyor bulundugu sehrin sinirlari icerisinde kaldigi icin buna sehir ici tuketimi sanip 350-400 km sehir icinde gidiyor diyen de cok.
Kisaca yakit sarfiyatini;
Kac litre yakitla
Kac km ortalama hizla yolu katettiginiz
Trafik isiklari var mi yok mu(cevreyolu otoban sehir ici tali yol vb.)
Yol rakimli mi (dag-bayir-duz arazi vb)
Yolun cinsi(asfalt-kaldirim tasi- kirma tas asfalt karisimi vb)
Hava sicakligi
Ani gaz tepkileri
Gibi etkenlere gore degisir hocam.

ywzckr

0
Arkadaşlar herkese merhaba. Forumda yeniyim. Honda civic alacağım ancak kafam birazcık karıştı. Yeni kasa fe1 ve fc5 arasında kaldım . Forumda bu konuları gördüm ancak net bir bilgi sahibi olamadım tam anlamıyla. Ankarada yaşıyorum ve maalesef trafiğe çok giriyorum bunu düşünerek makyajlı fc5 mi yoksa fe1 mi yakıt olarak daha uygun ya da arasında ne kadar fark var yardımcı olursanız sevinirim. Herkese hayırlı günler

Hocam size tavsiyem maddi imkaniniz el veriyor ise 182 bg alip (eski yeni kasa farketmez) kendiniz tup taktirin zaten 50-80bin km kullanip satarsiniz, hem aractan da buyuk keyif alirsiniz. Ayrica 125bg ler gibi klima acik yuklu aracta rampada bayilmazsiniz. Sen kullanmayi bilmiyosun basacaksin 3500-4000 devire bak nasil cikiyor diyen olacaktir, onune kamyon yada arac cikti yavaslamak zorunda kalinca istersen 6000 devire vur araba birkac saniyede 1km anca hizlaniyor anirarak bu arabanin(fc5) hakki bu degil malesef. Toyota bile 110bg/150nm olan motorunu 132bg/159nm olarak guncelledi biz hala 20 senelik motoru arac agirligini 200-250 kg artirip cvt sanzimanla kullaniyoruz, malesef rakiplerine gore hantal kaliyor bu yuzden. Bu araca 1.6 vti 160bg i revize edip kullansaydi, o zaman denecek soz kalmazdi. Benimki oneri tercih sizin tabiki.

gunesec

Özel Üye
Hocam rakim ve trafik isiklariyla alakali surekli 90-110 arasi duz yol bulabilirseniz 500 e yakin gider ama ben aracla daha 420-440 in ustunu goremedim 34-35 litre ile bunun sebebi uzun yolda gittigim yollar hep cevre yolu olmasina ragmen sehrin gobeginden geciyor karadenizde o yuzden sehir merkezlerinde bol isik dur kalk 110 la da gitsek ortalama hiz 80 anca oluyor. Sizinde uzun yolda kullandiginiz yol isikli ve rakimlidir buyuk ihtimal. Turkiyenin bazi yerlerinde duz arazi adam cevre yolu kullaniyor ise gidis gelis 30-40km 70-100 arasi hizla isiksiz gidiyor bulundugu sehrin sinirlari icerisinde kaldigi icin buna sehir ici tuketimi sanip 350-400 km sehir icinde gidiyor diyen de cok.
Kisaca yakit sarfiyatini;
Kac litre yakitla
Kac km ortalama hizla yolu katettiginiz
Trafik isiklari var mi yok mu(cevreyolu otoban sehir ici tali yol vb.)
Yol rakimli mi (dag-bayir-duz arazi vb)
Yolun cinsi(asfalt-kaldirim tasi- kirma tas asfalt karisimi vb)
Hava sicakligi
Ani gaz tepkileri
Gibi etkenlere gore degisir hocam.

Hocam merhaba,
Mersin-Ankara arası geldim. Araç tam yüklü, klima hiç kapanmadı.Adana yolu,rampa yokuş vs fark etmeksizin hem devirli hem hızlı kullandım. Otobanda 140 altına hiç inmedim. Buna rağmen 350km normalse eğer Ekim ayındaki bakımda servise "çok yakıyor bu araç" dememe gerek yok ankaşılan. Cevap için teşekkürler.

Geri