Atiker Grand obd gaz seviye isigi.

Aracınız
Herkese hayirli gunler.Arakadaslar atiker grand obd taktiran arkadaslarda gosterge ariza sorunu olan var mi ?Herseyi cok iyi guzel.Sikintisiz.Fakat gosterge isiklarinda problem var.Misal gaz aliyorum kirmizi yanarken.Aldim gidiyorum 50 60 km gittim yine kirmizii yaniyor.kenara cekip stop rdiyorum.Bidaha calistirinca duzelip 4 tane isiga cikiyor.Arac 3 .mavi isijtayken yolda gidiyorum.belli bi km den sonra direk 1.maviye yada kirmiziya geciyor.yani randimani hic yok.Ayriyetten 42 litrelik depo 28 litre aliyordu ilk gunler.smdi ise 30 litre aliyor tamamen bosken.42 ltlik depo da bukadar fark olacahigini zannetmiyorum.ilk taktirirken usta o yukselecek d3di ama 2 litre anca o da.bosken depo bazen 29 bazen 30 bazen 27 lt aliyor.daha once hyundai aracimda atiker vard.anlik gosteriyordu isiklari 45 lt depoya 40 41 litre gaz alabiliyirdum.Bilgisi veya ayni sekilde bu sorunu yasayan arkadas var mi acaba ?

SM-J500F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Kardesim bende de ayni sorun var bazen fulluyorum 42 lik tank 38 litre aliyor 10 km gidiyorum 1 dis sonuyor bazen kirmizi yaniyor. Stop edip tekrar calistirinca hepsi yaniyor sorun ayni. Cozum bulamadim. :D

Ben gaz taktirdigim muhendisligi aradim.Adamin verdigi cevaplar : butun gaz markalarinda var bu diyo.cozumunu bulamiyoruz diyor.km ni sifirla diyo.ben de ole yapiyorum diyo.cok takma diyo.samandirayi cikarip yenisini de taksak aynisi olacak diyo.Cok ciddiyetsiz ve gulerek verilen cevaplar..Ha birde diyorumki forumdaki arkadaslarimda bole bir sikinti yokkken bende neden var diyorum.Cevap ise;ya onlarda da mutlaka vardir ama onlar kafasina takmiyolardir diyo.Resmen adam basimdan git diyo.10 bin bakimida ucretli diyor 70 tl.Cok civik konusmasi var.Musteriyle insan samimi konusabilir ama civiklik yapamaz.Cok sacma..

Garantiden samandrayi degistirdim yine ayni. Cozumu yok galiba. Eskisehir gibi bir yerde lpg ayarindan anlayan dogru duzgun usta yok. Afr ayarini nereye sorduysam bilmiyorlar. Mantik cihaza bagla kalibrasyonu baslat kabloyu cikar 20 tl yi al olmus. Arkadas sarfiyat sorunumu coz 100-200 neyse al.

Ama mutlaka bi ayari bi cozumu vardir be kardesim.Yani yok o top orda sabit durmuyo.Eyvallah samandira sistemini bende azcok tahmin edebiluyorum ama.Smdi 90 km de 1 isik dusen araba 15.km de yine isik dsusup 1 dakka snra yerine gelmiyor ve taaa 20 dk snra normale donuyorsa bi skinti var demektir.Km sifirlamak zorundamiyim ki ben bunu anlamiyorum..

Garantiden samandrayi degistirdim yine ayni. Cozumu yok galiba. Eskisehir gibi bir yerde lpg ayarindan anlayan dogru duzgun usta yok. Afr ayarini nereye sorduysam bilmiyorlar. Mantik cihaza bagla kalibrasyonu baslat kabloyu cikar 20 tl yi al olmus. Arkadas sarfiyat sorunumu coz 100-200 neyse al.
Afr ayari nedir vallahi bende smdi duydum dostum.Muhendislik ya kendileri bi sorayim bakayim nediyorlar ist da bilirler heralde.

Afr ayariyla oksijen sensorunun degerlerini gorebiliyorlar ve mudahale edebiliyorlar. bir cihazi var. Tam bgi sahibi degilim ama yakiti ve arac performansini cok etkiledigini duydum. Google dan aratirsaniz yapilis videolari da youtube ta mevcut. Wideband cihazi var hava yakit karisim oranini ayarliyorlar. Maksimum yanma maksimum performans saglaniyormus. Ve tuketimi azaltiyormus.

Son düzenleme:
Bi cozum bulacagini zannetmiyorum ama. Bildigim kadariyla diger forumlarda biri lpgyi sifirladiktan sonra analog saati sokup ibrenin en alt cizgiye geldigi noktaya yapistirici ile sabitleyerek sorunu cozdugunu ogrendim denemek lazim. Bu arada benim lpg bittiginde ibre ciginin alt kisminda duruyor yani cizginin ucunda degil

Geri