Ayak aydınlatma tesisatı

Merhabalar 2017 model fc5 executive aracım için ayak aydınlatma yapmak istiyorum tavan lambası gibi yansın sönsün istiyorum o yüzden tavan lambasının + sından almam gerekiyor elektriği. Ancak tavandan kablo uzatmak istemiyorum, konsolu oralarda tavan lambasının kablosunun nereden geçtiğini bilen var mı? Yada tavan lambası gibi yanması için elektrik alabileceğim başka biryer bilen var mı?

RNE-L01 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Belki aşağıdaki çalışmam referans olur. (FD6 için yapmıştım)

Arkadaşlar merhaba,

Yıllık izin modu ancak izolasyon konusu da olunca sizler ile aradığım paylaşım fırsatını yakalamış bulunmaktayım. Ufak tefek de olsa araç için yaptıklarımı sizler ile paylaşmak istiyorum. Çok önce uygulamasını yaptığım (sene 2015) ancak sanırım paylaşmadığım bir konu, forumda aradım bulamadım.

Gerekli malzemeler,
-şerit led ( her 3 led bir grup oluyor, 1 grup her bir paspas aydınlatma için yetiyor)
-yukarıdaki led kullanım çerçevesince 0,75 kesit kablo (0,50 - 1,00 arası uygundur)
-Kablo Birleştirici Klemens ( kablo kesitinize göre çeşidini seçiniz) (arama anahtarı ; Kablo Birleştirici Klemens Quick Splice Konnektör Kolay Kablo Eki, görseli aşağıda)

1-Araç içi sigorda altındaki klemenslere erişim kolaylı için gerek gördüğünüz plastik aksamları söküyoruz
2-Yeşil işaretli kablolardan çıkış alıp, +/- testini yapıp ledlere bağlıyoruz. Bu kadar.
(Voltaj testinde, kapı açıkken 12v, kapalı iken 9v, süre dolunca/kapılar kilitlendiiğinde/kontak çevrildiğde sönümlü bir şekilde voltaj 0v a gidiyor.)

(ekli fotoğrafları daha önce kaydetmişim, yabancı kaynaklı uygulama videosunu tekrar bulamadım)

Ekli dosyayı görüntüle 258780Ekli dosyayı görüntüle 258787Ekli dosyayı görüntüle 258782Ekli dosyayı görüntüle 258783Ekli dosyayı görüntüle 258784Ekli dosyayı görüntüle 258785

Hocam fotolarda sadece kablo ekleme aparatının fotosu görünüyor kablonun da fotosu var mı acaba

İlgili başlıkta yüklü fotoğraflardan 2. sindeki yeşil yuvarlak içinde işaretli kablolar. Sanırım fotoğrafların hepsini görüntülemeden sorun yaşıyorsunuz.

Konu açıldığı iyi olmuş bende 2019 FC5 aracım için yaptırmak istiyorum ama tavan lambası gibi olsun istemiyorum araç içindeyken yansın istiyorum ve ayrıca bunu dışarıda yaptırsam araç garantiden çıkarmı bilgisi olan varmı ?

Konu açıldığı iyi olmuş bende 2019 FC5 aracım için yaptırmak istiyorum ama tavan lambası gibi olsun istemiyorum araç içindeyken yansın istiyorum ve ayrıca bunu dışarıda yaptırsam araç garantiden çıkarmı bilgisi olan varmı ?
Elektrik tesisatıyla ilgili, elektrikli olan ne varsa garanti dışı kalır. Allah korusun araç kısa devre yapsa ve yansa kasko da ödemez.

Hocam dediğiniz gibi yapanlardan kontaktan alan olmuş elektriği bide sürekli yananlarda uzun yolda falan sıkıntı yaşayabilirsiniz eğer taktıracaksanızda kumandalı olanlar varmış açma kapama ışık şiddeti ayarlama yapılabiliyormuş bence onu taktırmak daha mantıklı

Geri