Bakım Malzemeleri

Aracınız
Civic FB7 2015
Ben geçen hafta Mann hava filtresi aldım, taktım. Şu ana kadar bir sorun görmedim, olacağını da sanmıyorum. Mann, filtre konusunda dünya liderleri içinde olan bir firma. Ben 70 TL ye aldım, diğer OEM filtrelere göre fiyatı biraz daha yüksek. Orijinalin (toyo roki) bundan daha kaliteli olduğunu sanmıyorum. Ki son bakımda hava filtresi için 96 TL yazmış servis. Servisin fiyat politikasını düşünürsek piyasada bulabilecek olsak muhtemelen orijinal filtreyi 40-50 TL ye alabiliyor olurduk.

LG-D855 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2018
Ben daha önceki bakımda wunder marka hava ve polen filtresi almıştım. Hava filtresi gaza yüklenince sanki açık hava filtresiymiş gibi ses yapıyordu. Gittim servisten orijinal hava filtresi aldım ses kesildi. İki filtre arasında şöyle bir fark vardı orijinal filtrenin üzerinde yağlı bir tabaka var ve hava filtresi kutusuna sıkı sıkıya oturuyor. Wunder filtre sadece kağıttan oluşuyor ve filtre kutusuna takınca içinde çok hafif oynuyor. Çıkardığı ses de bundan kaynaklanıyor sanırım.

Bu bakımda da bosch filtre seti aldım. Hava filtresi orijinale çok yakın. Yüzeyinde yağlı tabaka var ve filtre kutusuna sıkı sıkıya oturdu. Ses de yapmadı.

Polen ve yağ filtresi de gayet iyi onlardan da memnunum.

Lenovo K53a48 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ben daha önceki bakımda wunder marka hava ve polen filtresi almıştım. Hava filtresi gaza yüklenince sanki açık hava filtresiymiş gibi ses yapıyordu. Gittim servisten orijinal hava filtresi aldım ses kesildi. İki filtre arasında şöyle bir fark vardı orijinal filtrenin üzerinde yağlı bir tabaka var ve hava filtresi kutusuna sıkı sıkıya oturuyor. Wunder filtre sadece kağıttan oluşuyor ve filtre kutusuna takınca içinde çok hafif oynuyor. Çıkardığı ses de bundan kaynaklanıyor sanırım.

Bu bakımda da bosch filtre seti aldım. Hava filtresi orijinale çok yakın. Yüzeyinde yağlı tabaka var ve filtre kutusuna sıkı sıkıya oturdu. Ses de yapmadı.

Polen ve yağ filtresi de gayet iyi onlardan da memnunum.

Lenovo K53a48 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Polen -Yag filtrelerinin fiyatlarını ogrenebilirmiyim

SM-N910C cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri