Bir depo Lpg ile 300 km bile gidemiyorum ( Bayi yanıtı )

Eco açıkken daha daha çok lpg yaktığını söylüyor deneyenler, bir süre kapalı kullanarak deneyin.
Bu arada kullanım da çok farkediyor. En az 400 gitmesi lazım diyen ustaya da dikkat etmek lazım bence :)
Hayırlı kazasız sürüşler diliyorum hepinize..
Dün 2019 ecoelgnce civic teslim aldım..
Bayii km de 23 krş yakar dedi bi sıkıntı olursa gel bakarız dedi...iki depoyuda fulledim..1 depo benzin bitirdikten sonra lpg ye gecilmesi gerek diye bişey varmı acaba..bilen paylaşırsa minnettar olurum..bu konuda yardıma ihtiyacım var..bide elegance larda anlık tüketim varmı acaba?

Redmi Note 5 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2018
32 lt alıyor benimki de aracı aldığım gün fulledim 420 km ondan sonra hiç göremedim o km yi hep 320-330civari.yakit aldığım yeri değiştirdigim halde ilk veriyi göremedim ne yazikki

memspe

0
Aracınız
Civic FC5 2018
Merhaba dert etmenizi gerektirecek bir durum yok kullanımla ilgili biraz 4 bin km benim aracım exe eco ilk aldığım zaman 200 -220 km de bitti ilk üç dört depom fakat sonra cvt şanzımana alıştım son depom 330 km istanbul içi yol yapar duruma geldim şu an 270 km de ve iki diş var yani gene aynı değere yakın yakalarım diye düşünüyorum ama sizin uzun yolda 350 km üstü görmeniz gerekir biraz devirli kullanıyorsanız nacizane ECO modu kapalı kullanın 330 km menzili ben o şekilde yaptım ve şu anda kapalı konumda dediğim gibi 270 km de anladığım kadarıyla eco modu devir yakalasın diye gaza bastırıyor buda yakıta etki ediyor şahsi düşüncem ama forumda bu konu ile ilgili daha başka başlıklar var onlarada bakmanızı tavsiye ederim

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Ben sürekli Econ modu açık olarak kullanırım. Deneme amacı ile son depoyu kapalı kullandım. Econ modunun kesinlikle LPG'de de faydalı olduğunu test etmiş oldum.
Hemen aynı güzergah ve şartlarda Econ Modu kapalı 10.2 lt/100km ve Econ Modu açık 9.5 lt/100km ortalama değerini elde ettim.
Dolayısı ile Econ Modu açık 0.7lt/100km yada %7,36'lık ektra yakıt economisi sağladı.

Aracınız
Civic FC5 2020
Ben sürekli Econ modu açık olarak kullanırım. Deneme amacı ile son depoyu kapalı kullandım. Econ modunun kesinlikle LPG'de de faydalı olduğunu test etmiş oldum.
Hemen aynı güzergah ve şartlarda Econ Modu kapalı 10.2 lt/100km ve Econ Modu açık 9.5 lt/100km ortalama değerini elde ettim.
Dolayısı ile Econ Modu açık 0.7lt/100km yada %7,36'lık ektra yakıt economisi sağladı.

Ben İstanbul içinde maalesef bir fark göremedim usta araç seriliği azalıyor kalkış ve ivmelen me yapmak için gaza yükleniyorsunuz buda yakıtı arttırıyor
Adam bizim Çankırı’dan yazıyor araç 340 km gitdim diyor ne demek istediğimi anlıyorsunuz dimi
İstanbul içi bizzat tam 24 ay da 52 bin km yol yaptığım ŞU AN manuel Clio m 0,33-0,36 kuruş yakıyor exe eco 0,37-0,39 kuruş yakmış
bir de ne bekliyoruz buna bakmak gerekir

Aracınız
Civic FC5 2019
Aracı mart ayının sonunda aldım Adana tekbaş.50tl shell petrol yakıt ile 110km gidebildim çok az değilmi abiler

Aracınız
Civic FC5 2020
Aracı mart ayının sonunda aldım Adana tekbaş.50tl shell petrol yakıt ile 110km gidebildim çok az değilmi abiler

Hayırlı uğurlu olsun
motor alışana kadar rodaj falan bitene kadar biraz öyle benim exe eco 5800 km oldu şu an 270-290 km İstanbul şehir içi gidiyor biraz sabır edin yavaş yavaş oturuyor şu an dizel Manueller 0,33-0,36 kuruş arasında yakıyor otomatik dizel ve bizim araçlar 0,35-0,39 kuruş kullanıma göre

Aracınız
Civic FC5 2020
Teşekkür ederim inş uzun zaman almaz motorun alışması

Bi arkadaş ilk üç dört depo benzin fulleyip onu bitirip ondan sonra LPG kullanın demiş ama ben sordum bi cevap vermedi henüz isterseniz o nuda bi araştırın derim belki bir faydası olur
Birde zamsız aldınız galiba hangi paket ve ne kadar a geldi yazarsanız sevinirim NİSAN itibaren zam geldi çünkü

Geri