Bluetooth problemi yaşayan var mı?

1zeq

0
Aracınız
Merhabalar,
2 günlük Honda Civic FC5 kullanıcısıyım, araç çok yeni olmasına rağmen öğrenmeye çalışıyorum fakat bir problemle karşılaştım;

Samsung Note 5 cihazım var, Aracım elegance paket, Go satın almadım. yani standart multimedya cihazı mevcut. Cihaz üzerinden telefona eşleştirme gönderiyorum, eşleşiyor ve arama ile müzik dinlemeye başlayabiliyorum, buraya kadar herşey normal.

Fakat araçtan çıkıp bluetooth bağlantısını kesip araca geri geldiğimde mesela sabah, bluetooth otomatik bağlanıyor fakat yalnızca arama yapabiliyor. ortam sesi çalmıyor. source den seçim yapmak istediğimde cihaz bağlı değil diyor fakat bağlı. Bir çakışma gibi geldi bana. Bu sorunu yaşayan var mı ?

TAYGUN

0
Aracınız
Merhabalar,
2 günlük Honda Civic FC5 kullanıcısıyım, araç çok yeni olmasına rağmen öğrenmeye çalışıyorum fakat bir problemle karşılaştım;

Samsung Note 5 cihazım var, Aracım elegance paket, Go satın almadım. yani standart multimedya cihazı mevcut. Cihaz üzerinden telefona eşleştirme gönderiyorum, eşleşiyor ve arama ile müzik dinlemeye başlayabiliyorum, buraya kadar herşey normal.

Fakat araçtan çıkıp bluetooth bağlantısını kesip araca geri geldiğimde mesela sabah, bluetooth otomatik bağlanıyor fakat yalnızca arama yapabiliyor. ortam sesi çalmıyor. source den seçim yapmak istediğimde cihaz bağlı değil diyor fakat bağlı. Bir çakışma gibi geldi bana. Bu sorunu yaşayan var mı ?

Araçtan inerken kaynak olarak fm de bırakıyor olabilirmisin?

nemlee

0
Aracınız
Civic FC5 2020
Araç yanımda değil şuan, bu akşam bir deneme yapayım bilgi veririm size..

Aracınız
Civic FC5 2017
Evet birebir aynı sorunu yaşıyorum. Bende iPhone’larda bir sorun var sanıyordum ama Androidlerde de varmış bu sorun.
Arkadaşlar olay şu;
Şimdi telefonu arabaya eşleştiriyorsunuz. Burda sıkıntı yok. Telefondan müzik açıyorsunuz sıkıntı yok.
Neyse arabadan indiniz. Tekrar geldiniz. Arabanın ekranında “Cihaz bağlandı” yazıyor ama Aynı ekranda cihaz bağlı değil diyor. Yani Telefonun sinyal gücünü şarjını arabada görebiliyorsunuz. Lakin cihaz bağlı değil diyor ve hiç bir şekilde ses aktarımı yapılmıyor. Telefondan müzik felan açınca arabadan gelmiyor ses telefondan geliyor.
Ve beni inanılmaz derecede sinir ediyor. Kaldı ki spotify dan müzik dinleyen insanım ve arabaya 10 kere biniyorsam 5-6’sında başıma geliyor.

Benim sorunumu yaşayan başkası var mı derken bu konuyu gördüm.

Cidden çok can sıkıcı durum. Arabaya nerdeyse her bindiğimde arabanın bluettoh ayarlarından sistemi silip tekrar eşleştirmekten bıktım artık.

Edit: benimde aracım elegance fc5

nemlee

0
Aracınız
Civic FC5 2020
Bakmamıza gerek kalmadı, olay açıklığa kavuştu o halde..
Yazılımla falan çözülebilir bir olay mı acaba? Servise danıştınız mı hiç?

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
Aracı alalı iki ay oldu hiç Bluetooth bağlantısı yapmadım :D

1zeq

0
Aracınız
Tekrar merhaba, iki gündür yaptığım denemede şöyle bir çözüme kavuştum;

Ayarlar menüsü altından Bluetooth a geçiyorum, ardından "ses aygıtı ekle" gibi bir ibare var tam hatırlamıyorum, eklediğimde daha önceden eşleştirdiğim cihazım çıkıyor ve seçiyorum. İlk postu yazdıktan sonra bir kere bunu denedim ve hiç sorunsuz araçta bluetooth u aktif ettiğim anda spotify üzerinden son parça çalmaya başladı (5-6 defa). Şimdilik sorunu böyle çözdük bakalım. [MENTION=7054]MyWorldLife[/MENTION] siz de aynısını deneyip mesaj altına tecrübelerinizi aktarırsınız müsayit bir zamanda,

Selamlar

Tekrar merhaba, iki gündür yaptığım denemede şöyle bir çözüme kavuştum;

Ayarlar menüsü altından Bluetooth a geçiyorum, ardından "ses aygıtı ekle" gibi bir ibare var tam hatırlamıyorum, eklediğimde daha önceden eşleştirdiğim cihazım çıkıyor ve seçiyorum. İlk postu yazdıktan sonra bir kere bunu denedim ve hiç sorunsuz araçta bluetooth u aktif ettiğim anda spotify üzerinden son parça çalmaya başladı (5-6 defa). Şimdilik sorunu böyle çözdük bakalım. [MENTION=7054]MyWorldLife[/MENTION] siz de aynısını deneyip mesaj altına tecrübelerinizi aktarırsınız müsayit bir zamanda,

Selamlar

4 aydır aynı sorunu yaparken geçen hafta fark ettim 'ses aygıtı ekle' seçeneğini ve sorunun aslında sorun olmadığını anladım. Sanırım motoru çalıştırmadan önce bluetooth bağlanmadığı zaman ses aygıtı olarak tanımlamıyor.

Geri