Bugün Honda'nıza ne yaptınız?

Ad Soyad
Gökhan Bakkal
Aracınız
Civic FC5 2017

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
FB7'nin motor yağını ve şanzıman yağını bayram öncesi bayram yolculuğu için değiştirdim :)
Yağ Motul Eco-lite 0w20, şanzıman yağını N11de orjinal olarak satılan yağdan kullandım.
50 km.lik kullanım sonrası bir sorun gözlemlemedim, hatta şanzıman geçişleri bir miktar daha rahat gibi hissettiriyor (y)
Ek: Yağ filtresi Mann Filter W610/6 kullandım, polen filtresini daha önce değiştirmiştim zaten :)
Hava filtresi 1 yılı doldurdu ama daha 10binkm dolmadı, gözüme çok kirli gözükmediği için daha sonra değiştirmeyi düşünüyorum.

Son düzenleme:
Ad Soyad
Gökhan Bakkal
Aracınız
Civic FC5 2017
FB7'nin motor yağını ve şanzıman yağını bayram öncesi bayram yolculuğu için değiştirdim :)
Yağ Motul Eco-lite 0w20, şanzıman yağını N11de orjinal olarak satılan yağdan kullandım.
50 km.lik kullanım sonrası bir sorun gözlemlemedim, hatta şanzıman geçişleri bir miktar daha rahat gibi hissettiriyor (y)

Hayırlı yolculuklar şimdiden, kazasız belasız inşallah gider dönersiniz.

Arkadaşlar bende aracıma bakim yaptıracağım arabayı yeni aldım 2013 civic. bendeki ilk bakımı olacak 77000 de araç yağı eneos 0w20 aldım hepsiburadadan ama bu filtrelere karar veremedim herkes orijinal al servisten demiş ama ben ilcedeyim netten bulabilir miyim orijinali. Ya da şunu al kafan ağrımaz diyeceğiniz bir ürün var mı arkadaşlar

MI 5 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ek: Yağ filtresi Mann Filter W610/6 kullandım, polen filtresini daha önce değiştirmiştim zaten :)
Hava filtresi 1 yılı doldurdu ama daha 10binkm dolmadı, gözüme çok kirli gözükmediği için daha sonra değiştirmeyi düşünüyorum.
Hocam eneos yağını yeni sipariş geçmiştim motul mu alsam acaba eneos ile çok fark olur mu hocam. Filtreler konusunda sizin taktığınız marka mıdır en uygunu

Volkan Dizge

0
Yönetici
Ad Soyad
Volkan Dizge
Aracınız
Civic FD6 2011
Arkadaşlar bende aracıma bakim yaptıracağım arabayı yeni aldım 2013 civic. bendeki ilk bakımı olacak 77000 de araç yağı eneos 0w20 aldım hepsiburadadan ama bu filtrelere karar veremedim herkes orijinal al servisten demiş ama ben ilcedeyim netten bulabilir miyim orijinali. Ya da şunu al kafan ağrımaz diyeceğiniz bir ürün var mı arkadaşlar

Filtre konusunda farklı düşünen çok arkadaş var. Ben Mann kullanıyorum 30 bin km dir. Orjinal yağ filtresini purflux üretiyor hondaya. Piyasada araştırın mann filtreler purfluxtan daha kalitelidir. Sırf üzerine honda yazıyorlar diye 2-3 katı para istiyor servisler. Polen filtresini karbonlu alın. Mann filter ın kendi sitesinde de aracınıza uygun filtrelerin parça kodlarını bulabilirsiniz. Mann öğrendiğim kadarıyla mercedesin filtrelerini ürettiyor.

06 HONDA 2234

Geri