Civic 2018 göcük !!

mertk

0
Aracınız
- 2018 200bin liralık passat şanzumanım yoruldu çek kenara dinleyelim diyorsa.
- Yada 2016 modeli dandik bir elektrik arızasından izmir de manavkuyu da cayır cayır yanıyorsa.
- veya 2015 bayramda ailecek ziyarete giderken kıytırık bir sigorta yüzünden çoluk çocuk yolda bırakıyorsa 3-4 saat yolda perişan ediyorsa.
- 2015 model focus yolda köprü bağlantısındaki demirin yani 1 cm. Yükseklikten üzerinden 150 km hızla ile geçince sağ ön kapısı kilitleri atıp kapı açılıyorsa.
- yada 3bin 5bin deki corolla yağ yakmaya başladıysa.
- 150bin tl kik superb yolda triger koparıp motor sarıyorsa.

Bırak içeri biraz ses alsın. Kapı tok ses çıkarmasın.
En azından ağrıdan çıkınca 1.800 km izmire gözüm kapalı yüklü yeri gelsin 4-5bin devir hunharca özensiz basarak gideyim yolda kalacam diye korkmayım da varsın rüzgar sesi olsun. Birazda arkası göçsün yeterki yolda rezil etmesin. Tek derdimiz olsun. servise söyleyin içine köpük sıksın kesin çözüm :)

Göçüğü olanlar İzmir liler için bornova 5. Sanayi sitesinde kaportacı halil usta var. 7419 sokakta. Forumdan geliyorum diyin. Çok çok makul fiyata göçüğü boyasız düzeltir.

Aracınız
- 2018 200bin liralık passat şanzumanım yoruldu çek kenara dinleyelim diyorsa.
- Yada 2016 modeli dandik bir elektrik arızasından izmir de manavkuyu da cayır cayır yanıyorsa.
- veya 2015 bayramda ailecek ziyarete giderken kıytırık bir sigorta yüzünden çoluk çocuk yolda bırakıyorsa 3-4 saat yolda perişan ediyorsa.
- 2015 model focus yolda köprü bağlantısındaki demirin yani 1 cm. Yükseklikten üzerinden 150 km hızla ile geçince sağ ön kapısı kilitleri atıp kapı açılıyorsa.
- yada 3bin 5bin deki corolla yağ yakmaya başladıysa.
- 150bin tl kik superb yolda triger koparıp motor sarıyorsa.

Bırak içeri biraz ses alsın. Kapı tok ses çıkarmasın.
En azından ağrıdan çıkınca 1.800 km izmire gözüm kapalı yüklü yeri gelsin 4-5bin devir hunharca özensiz basarak gideyim yolda kalacam diye korkmayım da varsın rüzgar sesi olsun. Birazda arkası göçsün yeterki yolda rezil etmesin. Tek derdimiz olsun. servise söyleyin içine köpük sıksın kesin çözüm :)

Göçüğü olanlar İzmir liler için bornova 5. Sanayi sitesinde kaportacı halil usta var. 7419 sokakta. Forumdan geliyorum diyin. Çok çok makul fiyata göçüğü boyasız düzeltir.
Aynen :) ben de daha önceki yorumlarımda söyledim.basit bir iş..güçlendirdiler hallettiler... takıldığım nokta kabul etmemeleri..kesin konuşmaları..insanları yanlış yönlendirmeleri...

SM-N950F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

DSG için konuşuyorum öncelikle, iyi niyet garantisi adı altında değiştireceğiz dediler ama hangi koşullar geçerli? Öncelikle her sene yetkili servise gitmek zorundasınız. Üstelik garantisi bitmiş araç için gideceksiniz. Peki iyi niyet garantisi altında bedava mı yapacaklar? Hayır para istiyorlar. Peki siz sürekli servise gittiniz diyelim. Bu iyi niyet garantisi sonsuza kadar mı? Tabii ki değil. 7 yıl olduğu söyleniyor. Dogusla konuşunca bunu da garanti etmiyor. Yarın garantisi bitti iyi niyete sokmuyorum deyince ne yapacaksın? Maalesef hiçbir şey. Burada yine malesef Türkiye gerçekleri ortaya çıkıyor. Volkswagen, Honda veya başka marka sıkıntılı durumda daha uzun garanti vermek, araçları geri çağırmak durumunda kalırken Türkiye'de ben hiç geri çağrılan araç falan duymadım. Veya garantisi uzatılmış?

Hondanin göçük sorunu da büyük sorun. Yukarıda dediğim gibi başka ülkede olsa durum farklı olurdu. Kabul edilecek bir şey değil.

MI 5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Katılıyorum
Vw nin batılı devletlerde 12 yıl garanti verdiğini biliyoruz .Bizde 7 yıl aracı kullanan zaten çok az kişi vardır .Insanlar ilk etapta bunu düşünmezler
Göçük sorunu ise tamamen Honda Turkiyenin rezilligi
Honda 'nin araçlarını seviyorum şahsen ama ne servisi ne distribütörü beş para etmez
Bir dahaki aracım bu yüzden kesinlikle honda olmayacak

Aracınız
Civic FC5 2018
Işte dsg arızaları fazla olduğu için diğerleri gündemde değil.Mercedeste de var sorun.
Sahsen 3 tane cift kavramali sanzimana sahip Mercedes eskittim, yani bizzat tecrubeyle sabit, benim eskittiklerim harici aile icinde de ayrica kullanilan araclar var yillardir, Mercedes te cift kavramali sanzimandan yana herhangi bir kronik sorun yok. onun haricinde servis istatistikleri de ortada zaten. Var derken neye dayanarak dediniz bilemiyorum. Ama cift kavramali modeller oncesinde sahip oldugumuz baska bir mercedes'te 2 kere sanzimandan sikinti yasadik, lakin bu da cift kavrama degildi.

Neyse konu basligini cok dagittik ama adminler kusura bakmasin :))
konuya donecek olursak; gocuk sorunu devam ediyorsa bunca zamana cidden fiyasko, lakin cok nadir bir kac ornek harici 2018 modellerde ben denk gelmedim, yine de kesin konusmamak lazim tabi.

Ama diger yandan gozle zor gorulecek kadar ufak bir gocuk hic bir teknik ariza ile es deger tutulamaz fikrindeyim, Sifir aldigim Nissan aracimla yeri geldi karda kista, yeri geldi dag basinda veya otobanda, abuk usubuk saatlerde toplamda 9 kez yolda kaldim, ve bunlarin bazilarinda arabada coluk cocuk vs olunca ve evden de uzak olunca dustugunuz durumu siz dusunun, arabayi aldigimdan beri benden cok serviste kalmasini saymiyorum bile..
O yuzden teknik arizalarla bu gocuk sorununu bir tutup ayni kefede kiyaslamanin biraz sacma oldugunu dusunuyorum

Aracınız
ilk arabam sıfır fd6 şimdi 2018 dizel elegans aldım almadan önce wv giddim skodaya giddim en az 50 bin fark var artı burnundan kıl aldırmıyor on numara araç ALLAH'a şükür göçük yok dsg ve yağ sorunu yaşıyacana git göçük sorunu yaşa köpükle hallet.....

Moderatörün son düzenlenenleri:
Çift kavramali sanzimanlari dediğiniz gibi tek kategoriye sokmak doğru değil. Bizim sorunlu olarak bildiğimiz kuru çift kavramali olanlar. Bazı DSGler var yağlı çift kavrama. Islak tip deniliyor. Yağ olduğu için kavrama sorun yasatmiyor. Ama TRde o tür sanziman neredeyse yok. Audi de, Renault da, Peugeot da, Ford da, diğerleri de çift kavramali kuru tipi sanziman kullandı. Bunlar da yavaş yavaş tam otomariklere dönüyor. Çünkü kuru olan yapısı gereği bir noktada kavramayi bitiriyor.

Çift kavramali otomatik dediğimiz sanziman aslında yarı otomatik. Bir debriyaj ve bir mekatronik var. Bu sistem sizin adınıza karar verip debriyaja basıp vites atıyor. Manuel araçlarda nasıl kavrama bitiyorsa bunlarda da bitiyor. Sık vites değiştirdiği ve özellikle düşük viteste yarım debriyaj yaptığı için çabuk bitiyor. Bu sanziman tipi için bir noktada bir masraf çıkmasını beklemek sürpriz değil.

Mercedes veya başka markalar çift kavrama kullanıyor. Ama bunlar yağlı oluyor. Pahalı oluyor. Ne kadar ekmek o kadar köfte hesabı.

MI 5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Çok yerinde bir yorum paylasmissiniz .Çift kavramada prensibi gereği dediginiz gibi bir kavrama değişimi yaşatacak size .

@ahmet70 oncelikle uslubunuz yanlis o bir kere duzelmeli ! Ikincisi forumda bu konu haric herhangi bir mesajinizi goremedim. Oncelikle tanisma bolumunde kendinizi tanitmanizi daha sonra da kullandiginiz aracin resmini uye arac resimleri kategorisinde paylasmanizi rica edecegim. Ha eger ki honda kullanicisi degil de vw kullanicisi iseniz size o aracin forumuna gitmenizi onerecegim. Aracin şanzimani inecek iyi niyet diyerek degisimini saglayacak ama isciligini senden alacak sonra da buna iyi niyet diyecek. Tamam iste honda da ayni "iyi niyeti" gostererek kopuk sikarak duzeltip ustune de 100 tl iscilik aliyor. Tek sikinti kabul etmemek mi ? Yolda kalacagima gocukle gezerim. Sizin gibi ogrenecegime bildiklerim bana yeter !

ES7 - FB7 - FC5

#06AFM316
Yazınsal bir platform olduğu için yazdıklarımız karşı tarafa başka şekilde yansiyabiliyor. Saygısızlık edicek bir üslupta bulunmadım
Bu foruma çok fazla girmiyorum
2018 göçük sorununu başka bir forumda bu adreste görüp geldim .
Kimlik doğrulatma işleri en sıkildigim durumlardan biridir .Bu yüzden yapmadım
Aracın 2017 nisan çıkışlı civic rs
Bu konuda şüphesi olan arkadaşların şüphesini gideririm problem değil
Göçük mevzusuna gelince ;
Ben bu meseleyi birkaç evreye ayirdim.
Ilki sorunu vargucumuzle reddetmek.Olamaz böyle birşey,bu ne rezillik ,mahkemeye gideriz vs vs
Ikıncı evre sorunu yavaş yavaş kabullenmek
Ya işte vw de dsgvar ,ford da şu var Skoda'dabu var.Bu olacağına göçük olsun
Bakın ne dsg yı ne de göçügu kabullenmek zorunda değilsiniz .Burada Honda ciddi bir rezalete imza atmıştır .Hâlâ da atıyordur . Ben aracı ilk alanlardanım .Böyle bir mevzu olduğunu bilseydim yemin ederim önünden geçmezdim . Peki bizden sonra alan arkadaşlar için bu mevzu çıkarsa hiç üzülmem. Çünkü bile bile lades yapmışlardır. Dediğim gibi üretim hızla devam ederken bu sorun nasıl halledilmiş sorup öğrenmişler mi ?
Hayır . O zaman kendi düşen ağlamaz
Ben ne yapıldığını yazıp cikayim:
Honda o bölgeye metal bir bant attırdı. Bu bant o bölgenin gereginden fazla sertleşmesini sağlarken olasi esnemeleri kontrolsuz bir bicimde daha önde bulunan B sütünu ve civarındaki olanlara aktardı.
Bu kez de benzer göçükler B sütünü ve üzerinde görülmeye başlandı .
Bizzat tanıdığım 2018 model araçta bu var .
Ha yeni araç alan arkadaşlarda inşallah honda hakli çıkar ama şimdiye dek hakli oldukları bir mevzu göremedim ben .
Herkese keyifli sürüşler
Sağlıcakla

kayhanbozkus

0
Yönetici
@ahmet70 Kimlik dogrulatma degil kendinizi tanitma forumun kurallarindan birisi. Ben size "siz" diye hitap ediyorsam ayni karsiligi bekledigim icin uslubunuza vurgu yaptim. B sutunu dediginiz bolge neresi ve bir kac tane resim paylasirsaniz "konusmak" harici bir faydaniz olur foruma. Ayrica dedigim gibi kendinizi tanitmanizi varsa kullanicisi oldugunuz araci ve gocuklu bolgelerinin resmini gormek isteriz. Kalin saglicakla...

ES7 - FB7 - FC5

#06AFM316

@ahmet70 Kimlik dogrulatma degil kendinizi tanitma forumun kurallarindan birisi. Ben size "siz" diye hitap ediyorsam ayni karsiligi bekledigim icin uslubunuza vurgu yaptim. B sutunu dediginiz bolge neresi ve bir kac tane resim paylasirsaniz "konusmak" harici bir faydaniz olur foruma. Ayrica dedigim gibi kendinizi tanitmanizi varsa kullanicisi oldugunuz araci ve gocuklu bolgelerinin resmini gormek isteriz. Kalin saglicakla...

ES7 - FB7 - FC5

#06AFM316
Bence ise yaramayan yorumlar size ait
Sorunu hafifletmek için var gücünüzle çalışın bakalım kime ne faydanız olacak .
Kendisi bu forumu bilen birisi .Kendisinin paylaşması daha doğru olur ama sizin gibiler ona da bir kulp bulur .
Forumun bana birşeyler kazandırdığına kanaat getirirsem yaparım dediklerinizi

Geri