Civic Brembo Fren Hakkında

@Vtec_li Zaman zaman ses sorunu bende de oluyor, ses azalsın diye bol bol fren yapıyorum bazen komple kesiliyor :)

Evet, nihayet uzun kullanım sonrası sonuçları anlatabilirim. Geçen bir gideyim disklerin ve balaların ne durumda olduğunu bir sorayım dedim servise. Görünen o ki kolay bitmeyecek gibi :) Lakin şöylede bir durum var. Bir kaç aydır, her nedense, frenlediğimde çığlık atıyor baya. Balatayı söküp kenarlarını hafiften tıraşladılar, ses kesildi sandım ama %40 ı kaldı. Düzenli temizlerim halbuki, durum nedir anlayamadım.
Bende serviste ön arka değişti o cıyaklama oluyor özellikle daha fazla. Kuruyunca pislik girince artıyor. Yumuşak frenlerde daha fazla yapıyor sert basın yapmıyor :)

Bende serviste ön arka değişti o cıyaklama oluyor özellikle daha fazla. Kuruyunca pislik girince artıyor. Yumuşak frenlerde daha fazla yapıyor sert basın yapmıyor :)
Evet özellikle yumuşak frenlemede çok çığlık atıyor. Ne yapsak bilemedim..Ki 100 ün üzerindeki süratlerde fren atınca arkadan gelen ve artarak devam eden o gür gür gür sesi nedir nedendir hala bilemiyoruz..

Geri