Civic Eco 2018 -- LPG deposu çok aldı.

Aracınız
Civic FC5 2018
Merhaba Arkadaşlar,
Aracım sıfır. Henüz üçüncü gaz alışım. Bugün Opet'ten aldım. 39,24 Litre LPG aldı. Aracın deposu tamamen bitip benzine geçtikten sonra aldım.
Daha önce aynı şekilde gaz aldım PO'dan ama 34,48 Litre ancak aldı.
Ben aradaki bu farkı anlayamadım? Neden dolayıdır? Depo 40 litrelik diye biliyorum. Bununda %80'ini dolsa 32 litre eder. Bu kadar gazı nasıl alabiliyor? İstasyonlarda hile hurda ihtimali var mı? Ya da LPG'de neye dikkat etmek gerekiyor?

Aracınız
35 litreye kadar alır diye biliyorum.Güvenlik amaçlı kısıtlama olması gerek

ywzckr

0
Merhaba Arkadaşlar,
Aracım sıfır. Henüz üçüncü gaz alışım. Bugün Opet'ten aldım. 39,24 Litre LPG aldı. Aracın deposu tamamen bitip benzine geçtikten sonra aldım.
Ben aradaki bu farkı anlayamadım? Neden dolayıdır? Depo 40 litrelik diye biliyorum. Bununda %80'ini dolsa 32 litre eder. Bu kadar gazı nasıl alabiliyor? İstasyonlarda hile hurda ihtimali var mı? Ya da LPG'de neye dikkat etmek gerekiyor?

Hocam depo yanilmiyorsam 43 yada 46 litre gibi biseydi. 43 daha mantikli sanirim 34.4 litre olur %80 i. Gaz aldiginiz yerde basinc gostergeleri olur ya lpg dolum yerinin altinda kucuk saat seklindedir yada telle cevrelenip kapatilmis bolum olur istasyonda orada gozukur basinci. Kisin 9 dan fazla olmali basinc yazin 11 den fazla ama kisin 13-14 basincla doldurursalar hem samandiraniz arizalanabilir hemde boyle deponuz fazla alir bunun ne kadar fazla alabilecegine bir olcut yok.
En fazla denetlenen istasyon shell buradan yakit alabilirsin ben de mayis ayinda aldim 2 defa opetten aldim 1. Sinde diger istasyonlara gore az km yapti, ikincisinde uzun yolda ona denk geldim iki alisimdada aracin icine lpg kokusu verdi. Serviste de opet haric istediginden al dediler sanirim katkili yakit diye. Shell de fazla yakiyor gibime geliyor aytemiz fena degil gordugum kadariyla total de idare eder ama bu istasyonun vicdanina kalmis bir is. Genelde istasyon lpg gostergelerinde oyun var gibi geliyor bana baska bir konuda yazmistim gosterge gercekten fazla gosteriyor bir arkadas burda baska konuda lpg deposuna 46 litre bastilar opette istanbulda demisti imkani yok ama burasi turkiye herseyin hilesi hurdasi bulunur.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

40 litrelik depo 32 litre alması gerek. Opettin basinci cok yuksek şamandirayı zorlayarak ne kadar basabilirse basiyor opet o yuzden uzak durulmasi gereken bir istasyon. Tabiki her yer ayni degil. Ama ne zaman opetten alsam her zaman fazla lpg bastı. Devamli ordan alirsaniz samandiranin bozulma ihtimali cok yuksek . Bir de shelden al istersen depo bitince o zaman farki anlarsiniz.

SM-G610F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Merhaba Arkadaşlar,

O petrole ait basınç göstergesi ile ilgili, her petrol isyasyonu farklı basınçla dolum yapıyor kesinle basınçlı doldurulmamasından yanayım, güvenlik açısından

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri