Civic FC5 Civic FC5 20.000 km bakımı

Aracınız
Evet insanları bir araya getirmek ve uğraşmak gerçekten sıkıntılı işler.
Birlik olamadigimiz icin de hep kertilen taraf olmaya mahkum oluyoruz. 20bine 1500 kaldi. Ben ikk sirada bu gruba talibim RS aracımla. Şöyle bir ön katilim durumu yoklayabiliriZ...

MHA-L29 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

UK61

0
Yönetici
Ad Soyad
Uğur
Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Hb turbo için 20000 bakımı 855 tl tuttu karta 6 taksit yaptım. Öncekinin taksidi bitmemişti hala :D

Aracınız
3 gün önce Ankara honda-bora'da 20bin bakımını yaptırdım. Benimle ilgilenen beyefendiyle bu konuyu konuştum. Kendi ürünlerinizi(hava filtresi polen filtresi lpg filtresi vs) dışardan getirebilirsiniz. Getirdiğiniz parçalardan kaynaklı bir sorun oluşursa arabanız garanti dışı kalır bir sorun oluşturmazsa garantiyi etkilemez bir sıkıntı yaratmaz dedi. Şayet dışarda tamamını 250 liraya yaptırdığımız bakım için toplamda 752 lira ödedim (150 liraya dışardan yağ aldım 602 lira honda boraya diğer parçalar ve işçilik ödedim ) bu konuda daha net bilgiler edindikten sonra eğer bana verilen bilgi doğruysa bundan sonra kendi ürünlerimi götrümeyi düşünüyorum
Yağ hangi marka aldınız acaba

SM-A510F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Antalya eysa 20 bin bakım için 950 istedi bende sinirlendim bu soyguna daha da katlanamam.. Yılların honda ustası vahdet oto ( vahdet dayımıza ) ya emanet ettim 260 tl ye yağ değişimi polen hava ve yağ filtrelerini değiltirdi sağolsun. . Nerdeyse 700 tl cebimde kaldı iyiki gitmişim hiç olmazsa gözümün önünde arabaya ne yapıldığı açıkça belli içim rahat. ..

SM-G900F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Yağı ne marka ve 0-20 mi kullandınız

SM-A510F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Arkadaşlar Merhaba, TSE 12047 yeterlilik belgesine sahip ÖZEL SERVİSLERDE ve TSE belgeli parça ve sıvılar kullanıldığı zaman garanti bozulmuyor diye öğrendim. 30.000 bakımına gideceğim (FC5 Eco Elegance). Sizin görüşleriniz nelerdir ?

Bosch araç bakımı yapan servise bir mail yolladım. Yazdığınıza cevap olabilir.
Mail'in içeriği:

Merhaba,
2015 model Honda Civic sahibiyim ve şimdiye kadar hep yetkili servise bakım yaptırdım. Ancak sizin bakımlarınız ile aracın garantisinin bitmediğini duydum. Gerçekte böyle bir durum var mı yada sizde bakım yaptırdıktan sonra yetkili servise bunu nasıl kabul ettireceğiz? Çünkü 2021 E kadar garantisi devam ediyor. Bunun yanında aracın kendi yağı enos kullanıyorlar. Yağı yada istediğimiz parçaları dışarıdan getirdiğimizde de bakım yapıyor musunuz?
40.000 standart yağ değişim ücreti yaklaşık olarak ne kadar?
Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler
İyi çalışmalar dilerim.

Bosch servisinin cevabı:

1) Rekabet hukuku çerçevesinde, Motorlu Taşıtlar Sektöründeki Dikey Anlaşmalar Ve Uyumlu Eylemlere ilişkin Grup Muafiyeti Tebliği’nin Md. 3/r ve s bentleri, madde 5/d bendi, madde 6/b bendi yardımcı olabilir. Öte yandan aşağıdaki linkte bulunan 2005/4 Sayili Motorlu Taşitlar Sektöründeki Dikey Anlaşmalar Ve Uyumlu Eylemlere Ilişkin Grup Muafiyeti Tebliği’nin Açiklanmasina Dair Kilavuz’un 47. Sayfasındaki 78. Sorunun cevabında belirtildiği üzere üreticiler kendi yetkili servislerine dahi orjinal parça kullanılmasını zorunlu kılamazken, eşdeğer parça kullanılmasına imkan vermesi gerekirken, periyodik bakımın sadece üreticinin yetkili servsilerinde yapılmasının şart koşulması rekabet hukuku kurallarına aykırı olacaktır.

http://www.rekabet.gov.tr/File/?path=ROOT/1/Documents/Başvuru+Rehberi/motorlukılavuz.pdf

2) Garanti belgesinin içinde neler olması gerektiği ve kapsamı Garanti Belgesi Yönetmeliğinde belirlenmiş olup, garantinin şarta bağlabileceğine dair bir düzenleme bulunmamaktadır. Bu nedenle üreticinin ya da ithalatçının garanti vereceği ya da vermeyeceği koşulları belirleme serbestisi olmadığı ve garantinin şarta bağlanmasının hukuki dayanağı olmadığı düşünülmektedir.

Araç bakım,onarım ve fiyat bilgisi Bosch Car servislerimiz tarafından verilmektedir.

Aşağıdaki link aracılığı ile bölgenize yakın Bosch Car servislerimiz ile irtibata geçebilirsiniz.

https://servis.boschcarservice.com/

Teknik Destek Hattı

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Çok teşekkür ederim, 30 bin bakımı için honda yetkili servise gittim ancak artık 40 bin bakımı için gönül rahatlığıyla bosch servisine gidebilirim

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
Forumda bir arkadaşımızın paylaşımı üzerine bende aracımı Balıkesir Şen Honda ya götürdüm bakım ücreti 690 TL tuttu çalışan arkadaşlar ilgili ve yaklaşımları güzel.
Aracını götürmek isteyen arkadaşlar forumdan geldiklerini söyleyerek aynı fiyata yaptırabilir. Bu arada İzmir servisler 1000 TL nin altına inmedi.

Aracınız
Sistem Honda'ya götürdüm 20k bakımı için. Yağı kendim götürdüm. Yağ filtresi orjinal Honda idi. Diğerlerine dikkat etmeye gerek duymadım. 150 tlde işçilik dahil tuttu. Toplam 300 tl. Servise para veremem :) Mitsubishi'de pek öyle değil mesela. Fazla bir fark yoktu Lancer ile. Ama Honda Tr geçiriyor

Bu arada Sistem Honda özel servis arayana şiddetle tavsiyemdir. İlk kez gittim ve çok memnun kaldım.

muratk

0
Aracınız
Civic FC5 2017
20.000km bakımı için Ankara Honda Bora ya aracımı götürdüm 17 temmuz da.
"birkez daha insaf be kardeşim dedim" nasıl demeyeyim ki.

motor yağı (sanıyorum petrol ofisi yağı) 240 tl
işçilik 241 tl tuttu

arkamı kollama modunda: masraf çok çıkmasın diye bazı parçaları değiştirtmedim,
30,000 km bakıma gidermiyim gitmezmiyim belli değil.

Geri