Civic Fc5 Arka Amortisörden gelen ses

Aracınız
Civic FC5 2018
Civic sedan dizel aracımın arka amortisörlerinden gıcırtı sesi gelmeye başladı. Daha önce başına gelen yada buna bir çözüm önerisi olan var mıdır?

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
Civic sedan dizel aracımın arka amortisörlerinden gıcırtı sesi gelmeye başladı. Daha önce başına gelen yada buna bir çözüm önerisi olan var mıdır?

Hocam park halinde aracın arkasını salladığınız da bu ses geliyor mu test ettiniz mi?

Aracınız
Civic FC5 2018
Hocam park halinde aracın arkasını salladığınız da bu ses geliyor mu test ettiniz mi?
Aynen geliyor hocam. Yolculuk esnasında sürekli gelmiyor araç biraz fazla esnediğinde yapıyor. Ama park halindeyken sallayınca sürekli geliyor. Şu an için çok abartılı değil ama ilerde artar gibi geliyor.

SM-G950F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Moderatörün son düzenlenenleri:

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
Aynen geliyor hocam. Yolculuk esnasında sürekli gelmiyor araç biraz fazla eanediğinde yapıyor. Ama park halindeyken sallayınca sürekli geliyor. Şu an için çok abartılı değil ama ilerde artar gibi geliyor

SM-G950F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Sert bir çukura düşüp amortisörü patlatmış olabilir misiniz? Amortisör kısmın da yağ sızıntısı var mı bir bakmaya çalışın ya da hiç uğraşmayıp servise götürün garantiden işlem yaptırmaya çalışın.

Aracınız
Civic FB7 2012
Burçlardan geliyordur muhtemelen. kauçuklu gres ile yağlanıp sorun çözülebilir. Bu burçlar dingili tutar. Ve dingilde yamulma olunca da çok gıcırtı yapar. Araçta sadece bu gıcırtı varsa ve çekme, ani frende ileri geri sallanma az bir yükle göçme yoksa yüzde doksan burçların da sorun vardır. Hondalarda kronik sayılabilecek bir gıcırtı.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Burçlardan geliyordur muhtemelen. kauçuklu gres ile yağlanıp sorun çözülebilir. Bu burçlar dingili tutar. Ve dingilde yamulma olunca da çok gıcırtı yapar. Araçta sadece bu gıcırtı varsa ve çekme, ani frende ileri geri sallanma az bir yükle göçme yoksa yüzde doksan burçların da sorun vardır. Hondalarda kronik sayılabilecek bir gıcırtı.
Dediğinizi eski kasalardan beklerim. Lakin yeni kasada burçların kısa sürede ses yapmaması gerekir diye düşünüyorum.

Faaliyet ayn-ı lezzettir...

Aracınız
Civic FC5 2018
Sert bir çukura düşüp amortisörü patlatmış olabilir misiniz? Amortisör kısmın da yağ sızıntısı var mı bir bakmaya çalışın ya da hiç uğraşmayıp servise götürün garantiden işlem yaptırmaya çalışın.
Yağ sızıntısı falan görmedim ben hocam. Öyle sert şekilde çukurada düşmedim. En iyisi biraz daha gözlemleyip servise danışmak sanırım. Ama benim kendi fikrim yaylardan geldiği yönünde

Volkan Dizge

0
Yönetici
Ad Soyad
Volkan Dizge
Aracınız
Civic FD6 2011
Ses burçlardan kaynaklı, kauçuk takozlardan yapıyor. Aracın yeni olmasıyla alakası yok,havalar yağmurlu ve buralar ıslanıyor,kuruyunca da ses yapmaya başlıyor. Güzel bi yağlatın sorun çözülecektir.

iPhone cihazından gönderildi.

Ses burçlardan kaynaklı, kauçuk takozlardan yapıyor. Aracın yeni olmasıyla alakası yok,havalar yağmurlu ve buralar ıslanıyor,kuruyunca da ses yapmaya başlıyor. Güzel bi yağlatın sorun çözülecektir.

iPhone cihazından gönderildi.

Teşşekür ederim abi 10 bin bakımında servise yağlattıracam 7 binde aracım

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri