Civic FD6 Civic FD6 için Fren Balata ve Disk Tecrübeleri

En son geçen ay arkadaki MGA balataları BOSCH ile değiştirmiştim, balataları törpülettim ama sürtme sesi devam ediyor. Biraz daha hızlanıp frene basınca titreme yapıyor, sanırım disklerde sıkıntı var. Ben de iki model disk buldum. Aralarında fark var mıdır bilemedim.

Ben eski FD6 aracıma Blueprint almıştım ve bir sorunla karşılaşmamıştım.

Cevap için teşekkürler. Artık araba yaşı gereği bazı parçalarda değişiklik istiyor.
Listemde; fren diskleri, ön-arka zotlar, şarj dinamosu kayışı, tabla başları, şanzıman yağı, amortisör körüğü gibi parçalar var. 1.500-TL ye yakın tutuyor ama indirimlerle 1.000-TL ye halledeceğim gibi işçilik hariç. 2 sene daha götürür inşallah, ev borcu bitince belki yenisini almak kısmet olur.

Fd6 aracımda frenlerden ses gelmeye başladı. arka balatalar baya bitmiş. Dikkat etmem gereken ve tercih edebileceğim bir marka varsa yardımcı olursanız memnun olurum.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Fd6 aracımda frenlerden ses gelmeye başladı. arka balatalar baya bitmiş. Dikkat etmem gereken ve tercih edebileceğim bir marka varsa yardımcı olursanız memnun olurum.

Ben ATE kullanıyorum ön-arka memnunum, ses sorunum yok, frenleme performansı gayet iyi fakat bunun disklerle de alakası vardır. Ben ön arka brembo delikli disklerle birlikte ate balata kullanıyorum.

Arkadaşlar sizce bu ürün sahte mi orijinal mi dir?
Fiyatı vana çok uygun geldi servisler malum bu aralar bizimle muhattap olmadıklarından bi dönüş bile yapmıyorlar en son kampanya varken sordum parça fiyatı 550 demişti randevu istedim kampanyanın bitmesine 15 gün varken kampanya sonrasına randevu veriyor. Orjinal alayım dedim baya uzun götürüyor çünkü sizinde görüşünüzü alabilir miyim ?

Arkadaşlar sizce bu ürün sahte mi orijinal mi dir?
Fiyatı vana çok uygun geldi servisler malum bu aralar bizimle muhattap olmadıklarından bi dönüş bile yapmıyorlar en son kampanya varken sordum parça fiyatı 550 demişti randevu istedim kampanyanın bitmesine 15 gün varken kampanya sonrasına randevu veriyor. Orjinal alayım dedim baya uzun götürüyor çünkü sizinde görüşünüzü alabilir miyim ?
Bunlar orjinal değil ama muadilleri olarak satılıyor, orjinal arka balatalar NBK marka,
Linkteki konuda orjinal parçanın fotolarına bakabilirsiniz,

Linkteki Valeo balatalardan sipariş verdim. Orjinalliği konusunda bir fikrim yok ancak kargo gelince resim eklerim ve mevcut Valeo balatalarla karşılaştırırım. Şu an kullandıklarım 50bini devirdi ve hala iyi durumdalar.

2010 fd6 aracim var ön firen Balat’a ları bitmiş Yüksekva da çalışıyorum Balat’a önerileriniz nedir teşekkür ediyorum şimdiden

Ekli dosyalar

• BE126F56-BB76-4129-9A38-EFAFE0E4B1F4.jpeg
    BE126F56-BB76-4129-9A38-EFAFE0E4B1F4.jpeg
    220.7 KB · Görüntüleme: 39
2010 fd6 aracim var ön firen Balat’a ları bitmiş Yüksekva da çalışıyorum Balat’a önerileriniz nedir teşekkür ediyorum şimdiden
Fiyat sorun değil ve frenlemede en sessizi olsun diyorsanız orjinali en mantıklı seçenek ancak fiyatı yüksek.
Yüksek performanslı bir kullanımınız yoksa TRW, Bosch, Blueprint gibi markalarda işinizi görecektir.
n11-gittigidiyor gibi online alışveriş sitelerinden bile araştırıp yorumlara göre hareket ederek temin edebilirsiniz.

Geri