Conta Yanmış...

Merhaba Arkadaşlar,

Daha önce aracın sık sık gan açtığını ve su kaçırdığını söylemiştim.Kaçan su'lar pistonlara kadar uzanmış ve piston çevresinde su yüzünden kurum gibi birşeyler olmuş katkı ile temizlenecek.Motor komple indirildi üst kapak taşlanıcak taşlanma kurtarmaz ise çıkma üst kapak alınıp takılacak.Şanzıman yağı ve kaçak motor yağlarını engellemek için tıpalar contalar değişecek.Ortalama işçilik dahil 3.000 3.500 arası gibi bir maliyet çıkacağa benziyor.Motor'a su girmesinin en büyük sebeblerinden biriside antifiriz olmadan su kullanmakmış.Harici cam sileceklerini değiştirtiyorum, cam suyu motorunu değiştiriyorum, şanzıman yağı yenileniyor haliyle.Keşke arabalarına insanlar düngün baksalar bunlar kimsenin başına gelmese...0 alabilcek gücümü olmadığından 11 senelik araç alınca böyle sorunlar kaçınılmaz oluyor çünkü önceki sahiplerinin nasıl kullandığını bilemiyor çoğu ustayım diye gezen insanlarda bu sorunların çıkacağını motora bakıp anlamıyor.

Motor Resim:

https://i.hizliresim.com/0z4zMZ.jpg

https://i.hizliresim.com/j6v6lL.jpg

[MENTION=13481]Therummer[/MENTION] Geçmiş olsun bence hakkınızı arayın, öncelikle satan kişiye konuyu anlatın kabul etmiyorsa mahkeme yoluna gidin.

Arabayı dün aldım.Araya bayram girince aksadı.Silindir kapağını yeni aldım ve lpg girişi olmadığından extra lpg'ciye gitmem gerekli.Şu anda benzin'de kullanmaktayım.Motor işlemleri yapıldı malum conta malzemeleri felan 1.900 tl + 1.300 tl işçilik tuttu.Motor sökme takma işleminden sonra D ışığı yanıp sönmekte ve bilgisayara bağlanmıyordu ayrıca vites değiştirince küt diye ses geliyordu.Bilgisayara bağlanma işi çözüldü arızası yapıldı ve yeniProgram yüklendi.Sadece program ve elektrik işçiliği altan honda 1.500 tl tuttu.Şu anlık sıkıntı yok bu arada araba 260.000 km bandında.Otomatik vites geçişlerinde sıkıntı yok D konumunda ileri kendini atıyor r de ise geri geri geliyor henüz gaz'a basmadan yokuşta kaçırma yok.Motor sesi normal kayış sesi var biraz.Allah kimseye kaza bela vermesin.Sürekli fan çalışması nem ve malum ankara sıcağına bağlıymış, çalışmassa sıkıntı diyorlar.

[MENTION=13481]Therummer[/MENTION] Gelmiş geçmiş olsun, umarım bundan sonra sorun yaşamazsınız aracınıza keyif ile binersiniz.

Arabayı dün aldım.Araya bayram girince aksadı.Silindir kapağını yeni aldım ve lpg girişi olmadığından extra lpg'ciye gitmem gerekli.Şu anda benzin'de kullanmaktayım.Motor işlemleri yapıldı malum conta malzemeleri felan 1.900 tl + 1.300 tl işçilik tuttu.Motor sökme takma işleminden sonra D ışığı yanıp sönmekte ve bilgisayara bağlanmıyordu ayrıca vites değiştirince küt diye ses geliyordu.Bilgisayara bağlanma işi çözüldü arızası yapıldı ve yeniProgram yüklendi.Sadece program ve elektrik işçiliği altan honda 1.500 tl tuttu.Şu anlık sıkıntı yok bu arada araba 260.000 km bandında.Otomatik vites geçişlerinde sıkıntı yok D konumunda ileri kendini atıyor r de ise geri geri geliyor henüz gaz'a basmadan yokuşta kaçırma yok.Motor sesi normal kayış sesi var biraz.Allah kimseye kaza bela vermesin.Sürekli fan çalışması nem ve malum ankara sıcağına bağlıymış, çalışmassa sıkıntı diyorlar.

Geçmiş olsun böyle hak yiyen insanlar var işte 270 binde bile olsa honda ya bakım yaptıktan sonra böyle sorunlar olmaz ki nasıl kullanmışlar bide km düşürmüşler

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri