CVT Şanzıman - ANA KONU

Fc5 kasa civic lerdeki cvt otomatik şanzıman ile ilgili problem yaşayan varmi sormak istedim. Devir saati dalgalanması, D den R ye geçişte sarsıntı yada direksiyonda kayma sağa veya sola çekme gibi

SM-N920C cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

İsmail Beşiroğlu

Super Moderator
Yönetici
Ad Soyad
İsmail Beşiroğlu
Aracınız
Civic FB7 2016
Geçmiş olsun, aracı bilgisayara bağlayıp bakarlar, umarım şanzımandan değildir çünkü şu anki piyasada otomobil yedek parça fiyatları uçmaya başladı.
Zincir kırmış araç. Yetkili servis tek zincir takmıyor, parça parça gelmediği için komple değiştiriyor fiyat da 70bin diyor. Çıkma bakıcaz artık. Bakalım, konuştum tanıdıkla da bunlarda kısmen kronik olduğu için çıkma zincire de talep çok bu yüzden de bulmakta zorlanabilirz diyor. 10-15 tutar diyor başka bir problemi yoksa...

Aracınız
Civic FC5 2020
Çok geçmiş olsun umarım kısa sürede halledersiniz.Bu cvt şanzımanda bir kısım dayanıklı zincir kıran araçlar yazılımlı vs diyor.Bir kısımda çok sorunlu diyor.Dsg den korkuyorduk ki sorun olsa bile servis bakımlıysa iyi niyet garantisi altında 5-10bin civarı komple değişiyorlardı.Daha önceki forumda başına gelen bu şekilde değiştiren çoktu.Bende açıkcası motor şanzıman sağlam olsun kafam rahat olsun diye hondaya geçtim.135bin km de Zincir kırma ve 70bin gibi bir masraf dsg’den daha çok korkutucu geldi bana.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

akif

0
Aracınız
Zincir kırmış araç. Yetkili servis tek zincir takmıyor, parça parça gelmediği için komple değiştiriyor fiyat da 70bin diyor. Çıkma bakıcaz artık. Bakalım, konuştum tanıdıkla da bunlarda kısmen kronik olduğu için çıkma zincire de talep çok bu yüzden de bulmakta zorlanabilirz diyor. 10-15 tutar diyor başka bir problemi yoksa...
Hocam çok geçmiş olsun üzüldüm inşallah uygun fiyata çıkma bir şanzıman bulur sunuz. Araç yetkili servis bakımlı değil sanırım çünkü daha önce de duymuştum cvt zincir kopmasını ama garantiden değişti şanzıman demişlerdi. Fc5'ler de ilerleyen yıllarda çıkması muhtemel arıza sanırım cvt zincir kopması olacak.

SM-N910C cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

İsmail Beşiroğlu

Super Moderator
Yönetici
Ad Soyad
İsmail Beşiroğlu
Aracınız
Civic FB7 2016
Sağ olun arkadaşlar. Şanzıman sanırım araç servis bakımlı da olsa garanti kapsamına alınmıyor. Honda alırsa da epey bir iyi niyet göstermesi gerekirdi sanırım ki hiç sanmam. Garanti konusunu sorduğumda da 2 yıl veriyoruz garantiye dediler ancak bu yine hareketli ve aşınabilen bir parça için ne derece doğru bilmiyorum. Bu tip arızalar sanırım cvt şanzımanlı Honda'ların başına geliyor, bugün epey bir servis olsun, şanzıman işleriyle uğraşanlar olsun görüştüm, konuştum ve genel kanı ya da bana söylenenler bu yönde. Ani hızlanmalardan sanırım kaçınmak gerekiyor. Bakımları da şanzıman yağı konusunda tam olan bir aracın arıza vermesi elbette korkutucu. Yaptırıp elden çıkaracak kardeşim de...

Aracınız
Civic FC5 2017
Sağ olun arkadaşlar. Şanzıman sanırım araç servis bakımlı da olsa garanti kapsamına alınmıyor. Honda alırsa da epey bir iyi niyet göstermesi gerekirdi sanırım ki hiç sanmam. Garanti konusunu sorduğumda da 2 yıl veriyoruz garantiye dediler ancak bu yine hareketli ve aşınabilen bir parça için ne derece doğru bilmiyorum. Bu tip arızalar sanırım cvt şanzımanlı Honda'ların başına geliyor, bugün epey bir servis olsun, şanzıman işleriyle uğraşanlar olsun görüştüm, konuştum ve genel kanı ya da bana söylenenler bu yönde. Ani hızlanmalardan sanırım kaçınmak gerekiyor. Bakımları da şanzıman yağı konusunda tam olan bir aracın arıza vermesi elbette korkutucu. Yaptırıp elden çıkaracak kardeşim de...
cvt şanzıman anı hızlanma birde en cok zarar veren durum servislerinde bılınçsizliliği yagı tam dılduruyorlarmıs cvt şanzımanda cok yag zarar veriyor mus bır Usta'dan bunu duydum.. ilk kalkıslar sakın olmalı ve yag değişimindeki mıktar neyse o konulmalı fazla dan 200 ml şanzıman a zarar verıyormus bılgıniz olsun arkadaşlar

BV6800Pro cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

S

Silinen üye 20336

Guest
Geçmiş olsun değerli kardeşim. Üzüldüm. Japonlardan ve Honda markasından beklenmeyecek bir arıza.

Bu tür vakaların sayısıyla ilgili bilgi var mı acaba...? Bu arıza çok büyük bir onarım maliyetine sebep olmuş. Can sıkar, can yakar 70 bin TL.

Aracı manuel vitese çevirme maliyetine de bir bakın isterseniz.

Umarım en kolay şekilde ve en düşük maliyetle sorunu çözersiniz.

Aracınız
Civic FC5 2017
Geçmiş olsun değerli kardeşim. Üzüldüm. Japonlardan ve Honda markasından beklenmeyecek bir arıza.

Bu tür vakaların sayısıyla ilgili bilgi var mı acaba...? Bu arıza çok büyük bir onarım maliyetine sebep olmuş. Can sıkar, can yakar 70 bin TL.

Aracı manuel vitese çevirme maliyetine de bir bakın isterseniz.

Umarım en kolay şekilde ve en düşük maliyetle sorunu çözersiniz.
mantıklıdır ama beyinde deişmesi gerekebılır birde gostergeler

S

Silinen üye 20336

Guest
cvt şanzıman anı hızlanma birde en cok zarar veren durum servislerinde bılınçsizliliği yagı tam dılduruyorlarmıs cvt şanzımanda cok yag zarar veriyor mus bır Usta'dan bunu duydum.. ilk kalkıslar sakın olmalı ve yag değişimindeki mıktar neyse o konulmalı fazla dan 200 ml şanzıman a zarar verıyormus bılgıniz olsun arkadaşlar

Motor yağ değişim işine gereken hassasiyetin gösterilmediğine bir kaç kez tanık oldum. Genelde yağı fazla dolduruyorlar maalesef.

Şanzıman yağı değişiminde, yağın gerekenden fazla konmasına mani olacak mekanik/elektronik bir engel(stop) yoksa şanzımana da fazla yağ dolduruluyor olmasına şaşırmamak lazım...!

Aracınız
Civic FC5 2017
Motor yağ değişim işine gereken hassasiyetin gösterilmediğine bir kaç kez tanık oldum. Genelde yağı fazla dolduruyorlar maalesef.

Şanzıman yağı değişiminde, yağın gerekenden fazla konmasına mani olacak mekanik/elektronik bir engel(stop) yoksa şanzımana da fazla yağ dolduruluyor olmasına şaşırmamak lazım...!
seviye tapası olur motor yagındada şanzımanda ordan yag gelince sevıye tamam dır genel motorlarda böyledir ama bizim ustalar napıyor seviye tapasını sokme den dolduruyor gecıyor.

Geri